Clicks68
PiotrM

abp Vigano i świeccy z kilku krajów wzywają kard. Marxa do rezygnacji z „Drogi Synodalnej”

Niemcy: abp Vigano i świeccy z kilku krajów wzywają kard. Marxa do rezygnacji z „Drogi Synodalnej”

Międzynarodowa koalicja katolików Acies ordinata zorganizowała w Monachium protest przeciwko promowanej przez kard. Reinharda Marxa „Drodze Synodalnej”. Wśród wiernych zgromadzonych w stolicy Bawarii był również abp Carlo Maria Vigano, który po raz pierwszy od ponad roku pokazał się publicznie. Wierni wygłosili mocne stanowisko, zarzucając niemieckim hierarchom promowanie homoseksualizmu i nauki niezgodnej z doktryną Kościoła.

Acies ordinata występowała z podobnymi akcjami już w ubiegłym roku w Rzymie. Pierwszy raz protestowano na marginesie specjalnego watykańskiego szczytu, poświęconego nadużyciom seksualnym wśród nieletnich. Z obrad wyłączono wówczas pełnoletnie ofiary nadużyć seksualnych, co uniemożliwiło zajęcie się sednem problemu, jakim są nieuporządkowane skłonności homoseksualne niektórych duchownych. Po raz drugi Acies ordinata protestowała w Rzymie w przededniu Synodu Amazońskiego, wzywając do jasnego odrzucenie wszelkich herezji pojawiających się w debacie przedsynodalnej.

Tym razem środowisko Acies ordinata pojawiła się w Monachium. Na Odeonsplatz grupa około 100 świeckich katolików, z czego połowę stanowili Niemcy, zaprotestowała przeciwko działaniom Konferencji Episkopatu Niemiec i jej przewodniczącego, kard. Reinharda Marxa. Wśród demonstrantów był znany włoski profesor historii Kościoła, Roberto de Mattei, a także John-Henry Westen, redaktor naczelny portalu LifeSiteNews.com oraz Alexander Tschugguel, znany z tego, że podczas Synodu Amazońskiego zabrał z jednego z kościołów w Rzymie figurki Pachamamy i wyrzucił je do Tybru. Wyjątkowym uczestnikiem akcji modlitewnej był abp Carlo Maria Vigano.

Katolicy z Acies ordinata wyjaśniają, że „niemieccy biskupi, po ideologicznym i finansowym wsparciu Synodu Amazońskiego, są najpoważniejszym miejscem rewolucji w Kościele”. Wierni podkreślają, że pod przewodnictwem kard. Reinharda Marxa, niemieccy biskupi podważają nauki Kościoła w odniesieniu do tak ważnych kwestii jak celibat kapłański, święcenia kobiet, antykoncepcja, wspólne mieszkanie przed ślubem, homoseksualizm i teoria płci.

„Droga Synodalna biskupów niemieckich wydaje się być próbą stworzenia Kościoła zgodnie z wizerunkiem i podobieństwem niemieckich biskupów, którzy najwyraźniej wierzą, że mogą zdefiniować doktrynę i ustanowić własny Kościół narodowy – rodzaj elitarnego nacjonalizmu, który istnieje w obliczu powszechnego Kościoła katolickiego” – mówił uczestnik modlitwy w Monachium – Michael Matt z portalu The Remnant.

Mocnych słów na temat kard. Reinharda Marxa użył z kolei John Henry Westen z portalu LifeSiteNews.com. „Twoje fałszywe nauczanie o aborcji, cudzołóstwie i aktach homoseksualnych wypaczyło całe pokolenie młodych katolików. Wielu z nich obecnie praktykuje ohydne czyny, które wołają o pomstę do nieba, które zagrażają ich duszom i powodują cierpienie również w ich ciałach, wszystko dlatego, że chcecie przekręcić prawdę o Chrystusie dla własnej korzyści” – mówił Westen o postawie niemieckiego kardynała.