Protest przeciwko bluźnierczej wystawie w Warszawie

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zdecydowało się na prezentację wystawy Maurizio Cattelana pt. "Amen". Eksponowane są tam materiały szydzące z chrześcijaństwa. Krucjata Młodych zachęca do protestu.

Na zdjęciu - autor wystawy zatytułowanej "Amen", Maurizio Cattelan

Sztuka Współczesna chyba nie potrafi obejść się bez bluźnierstw. Maurizio Cattelan zademonstrował w Warszawie swoje „dzieła”, wśród których nie mogło zabraknąć ukrzyżowanej na łóżku kobiety, oraz zdechłego konia, którego opatrzono tabliczką z napisem INRI. Gdyby tego było mało, pod obrazem przedstawiającym ręce złożone do modlitwy, pseudoartysta postawił łóżko na którym leży dwóch mężczyzn. Wszystko to opatrzone tytułem „Amen”.

Krucjata Młodych przygotowała list, który setki internautów wysłały już do Dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Zachęcamy Państwa do włączenia się w akcję przeciw bluźnierstwom. Oto sugerowana treść listu:

Szanowny PanFabio Cavallucci
DyrektorCentrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Szanowny Panie Dyrektorze,

Ze zdumieniem przyjąłem informację o tym, żejako Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zezwolił Pan na prezentację wystawy Maurizio Cattelana pt. "Amen".

Twórczość tego włoskiego pseudoartysty ma często charakter obrazoburczy Pragnę przypomnieć, że w Polsce rzeźbiarz ten okrył się złą sławą już w 2000 roku. Wtedy to w warszawskiej Zachęcie została wystawiona oburzająca rzeźba "La nona ora", przedstawiająca Papieża Jana Pawła II przygniecionego meteorytem.

Tym razem jednak, w podległej Panu placówce pseudoartysta Cattelan idzie o krok dalej w atakowaniu katolicyzmu. Najbardziej skandalicznym z eksponatów wystawy "Amen" jest leżący koń z wbitą w ciało tabliczką z napisem INRI. Skrót ten pochodzi od liter, które zostały umieszczone na krzyżu, na którym skonał Jezus Chrystus (łac. Jezus Nazarejczyk Król Żydowski).

Podany przykład jest jawnym i publicznym bluźnierstwem, na które żaden chrześcijanin oraz człowiek dobrej woli nie może się godzić. W dodatku zdumiewa to, że wystawa ma trwać aż do 24 lutego 2013 roku, co nadaje temu bluźnierstwu charakter długotrwały.

Apeluję do Pana Dyrektora, jako syna chrześcijańskiej Italii, o usunięcie wystawy z wszystkich podległych Panu placówek.

Z poważaniem,
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
nie wyrzuciliśmy diabła z Polski, więc rozsiadł się tu wygodnie..
Nemo potest duobus dominis servire !
-Sztuka Współczesna chyba nie potrafi obejść się bez bluźnierstw.
Maurizio Cattelan zademonstrował w Warszawie swoje „dzieła”, wśród których nie mogło zabraknąć ukrzyżowanej na łóżku kobiety, oraz zdechłego konia, którego opatrzono tabliczką z napisem INRI.
Gdyby tego było mało, pod obrazem przedstawiającym ręce złożone do modlitwy, pseudoartysta postawił łóżko na którym leży dwóch …More
-Sztuka Współczesna chyba nie potrafi obejść się bez bluźnierstw.

Maurizio Cattelan zademonstrował w Warszawie swoje „dzieła”, wśród których nie mogło zabraknąć ukrzyżowanej na łóżku kobiety, oraz zdechłego konia, którego opatrzono tabliczką z napisem INRI.

Gdyby tego było mało, pod obrazem przedstawiającym ręce złożone do modlitwy, pseudoartysta postawił łóżko na którym leży dwóch mężczyzn. Wszystko to opatrzone tytułem „Amen”.-
masada
Co do chrześcijańskiej Italii mam wątpliwości.Nie będę się zagłębiała politycznie...< Wystawa jest "pokłosiem" pewnej ideologii, która tam się zakorzeniła.
sąsiad od serca
Czy na polskiej ziemi bluźnierstwom nie będzie końca?
Co z Polakami się stało? Ojczyzno ma sponiewierana tylko przyglądasz się niemo. Czas budzić się śpiący...
O Królowo nawet zaatakowano Cię w Twym świętym miejscu.