Bob
727

Brygada Armii PLA (Chiny) prowadzi miejskie ćwiczenia wojenne z udziałem dronów i robotów

Opublikowano: 5 grudnia 2022 r., 20:56

Żołnierze przydzieleni do grupy rozpoznawczej brygady powietrznodesantowej w kombinezonach ochronnych, pozostający w stanie gotowości podczas ćwiczeń bojowych, 11 listopada 2022 r. Zdjęcie: China Military

Brygada wojskowa Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (PLA) niedawno przeprowadziła serię miejskich ćwiczeń wojennych, w których żołnierze zintegrowali drony i roboty do zadań rozpoznawczych, wsparcia bojowego i wsparcia logistycznego, a eksperci stwierdzili w poniedziałek, że użycie bezzałogowego sprzętu może znacznie zwiększyć skuteczność walki i zmniejszyć straty.

Ćwiczenia, przeprowadzone ostatnio przez brygadę Linfen z 71. Grupy Armii PLA na poligonie ofensywnym i obronnym w mieście, obejmowały zawody stref zintegrowanych ze sprzętem bezzałogowym, poinformowała w niedzielę China Central Television (CCTV).

Podczas ćwiczeń żołnierze kierowani byli danymi rozpoznawczymi z dronów, gdy zajmowali korzystne pozycje, po czym drony powietrzne i pojazdy-roboty prowadziły szarżę wchodząc do budynków docelowych, a za nimi piechota, donosi CCTV.

Raport pokazuje, że małe drony ze skrzydłami wirnika i roboty gąsienicowe nie tylko prowadziły rozpoznanie, ale także transportowały amunicję i inne materiały pomocnicze, a duże, bezzałogowe pojazdy inżynieryjne były również rozmieszczone w celu przełamania przeszkód na drodze.

W ciągu ostatnich lat brygada ta zwiększyła możliwości integracji wojsk ze sprzętem bezzałogowym, prowadziła badania nad wspomaganym komputerowo podejmowaniem decyzji oraz szeroko rozmieszczała sprzęt bezzałogowy w rozpoznaniu, wsparciu bojowym i wsparciu logistycznym, co skutecznie zwiększyło skuteczność bojową w działaniach wojennych w miastach, major Lin Jianyuan z brygady powiedział telewizji CCTV.

Zgodnie z raportem, brygada korzysta również z trójwymiarowego systemu szkoleniowego do symulacji działań wojennych w mieście, który przypomina grę wideo do szkolenia żołnierzy.

Za pomocą tego systemu przeprowadzono prawie 100 symulacji, ćwicząc szczegółową koordynację między każdym pojedynczym żołnierzem a dużą bronią, powiedział podpułkownik Xu Peixian.

Wojna miejska jest jedną z najtrudniejszych form walki we współczesnej wojnie, która może spowodować ciężkie straty. Integracja bezzałogowego sprzętu i przeprowadzanie symulowanych ćwiczeń to dobry sposób na zwiększenie zdolności bojowych wojsk i zmniejszenie ofiar, powiedział w poniedziałek Global Times ekspert wojskowy z Pekinu, który poprosił o anonimowość.

Pod dowództwem PLA Eastern Theatre 71 Armia Grupy stoi przed realną potrzebą bojową wojny miejskiej w możliwym scenariuszu ponownego zjednoczenia siłą wyspy Tajwan po desantach desantowych i dlatego należy poczynić przygotowania, powiedział ekspert .

Brygada Linfen wzięła swoją nazwę od kampanii Linfen podczas wojny wyzwoleńczej (1946-49), w której brygada zajęła miasto Linfen w północnych Chinach od sił Kuomintangu, co skłoniło Mao Zedonga do stwierdzenia, że kampania „ustanowiła udany przykład dla miejską ofensywę” – donosi PLA Daily.
Źródło: PLA Army brigade holds urban warfare drills integrating drones, robots