kamerunmassea
275

W Wielkim Poście wesprzyj duchowo misjonarza

W Wielkim Poście wesprzyj duchowo misjonarza

mw / br, Poznań, 2015-02-16

Rozpoczęła się ogólnopolska inicjatywa „Misjonarz na Post”. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie jest ich 2078.

- Warto dobrze przeżyć nadchodzący Wielki Post i skorzystać z corocznej szansy, aby dobrze ten czas wykorzystać. Stąd pomysł, aby modlitwą bądź postem, od np. nadmiernego korzystania z Internetu, gier komputerowych, słodyczy bądź robieniem dodatkowego dobra wspierać duchowo misjonarzy. Można oczywiście wszystkimi tymi elementami – tłumaczy Aleksandra Retman, koordynatorka inicjatywy.

W zeszłym roku, w akcji wzięło udział ponad 2 500 osób, a pomoc duchową otrzymali wszyscy misjonarze. Najchętniej byli wybierani Ci, którzy pracowali w Sudanie, na Madagaskarze i wśród Eskimosów. Za pomysł akcji wdzięczni są misjonarze. „Proszę Was o modlitwę i posty w naszych intencjach. Dzięki nim skuteczniej ewangelizujemy” – powiedziała Magdalena Plekan, świecka misjonarka kombonianka z Etiopii.

W projekcie „Misjonarz na Post” wziąć udział może każdy, niezależnie od płci, wieku czy pochodzenia. Każdy, kto chce dołączyć do inicjatywy, powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy na stroniewww.misjonarznapost.pl, wybrać kraj pobytu oraz misjonarza, którego chce wspierać: świeckiego, zakonnego czy diecezjalnego. Akcja nie wymaga wydawania pieniędzy czy dużego wysiłku fizycznego, wymaga natomiast trochę czasu i wytrwałości – zauważa o. Marcin Wrzos, misjonarz oblat, jeden z pomysłodawców.

„Jako misjonarz i przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji zachęcam Was do wspierania w ten sposób misjonarzy. To ważna sprawa” – komentuje „Misjonarza na Post” bp Jerzy Mazur, werbista, który obok abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Episkopatu Polski, jest patronem honorowym akcji.

Projekt „Misjonarz na Post” jest wspólną inicjatywą najważniejszych polskich czasopism misyjnych: „Misjonarza” (werbiści), „Misjonarzy Kombonianów” (kombonianie), „Misji Salezjańskich” (salezjanie), „Echa z Afryki i innych kontynentów” (klawerianki) oraz „Misyjnych Dróg” (oblaci). Projekt wspierają: Komisja Misyjna Episkopatu Polski, Papieskie Dzieła Misyjne, stacja7.pl, deon.pl, Idący za Jezusem; akcja jest także obecna na Twitterze - @duchowni.pl.

ekai.pl/…/w-wielkim-posci…