Radek33
31.9K

Dusze Czyśćcowe:"Pozwolenie Kościoła na kremację to była zwykła polityka i wielki błąd!"

Maria Simma (1915-2004) to prosta mistyczka z Austrii, która miała łaskę kontaktu z duszami czyśćcowymi. Trzykrotnie usiłowała wstąpić do klasztoru, ale ze względu na stan zdrowia za każdym razem spotykała się z odmową. Od 1940 r. zaczęła mieć widzenia dusz czyśćcowych. Widzeniom tym towarzyszyły dotkliwe cierpienia fizyczne.

Teolodzy i psychiatrzy wielokrotnie badali Marię Simmę i nie dopatrzyli się śladów oszustwa czy choroby psychicznej.

W rozmowie z dziennikarzem Nickiem Eltzem opisuje ona swoje życie, doświadczenia i przekazuje przesłanie, które usłyszała od dusz w Czyśćcu ciepiących.

Czy dusze wspominały pani o pogrzebach?
Maria Simma:
Przede wszystkim dusze wolą pozostać w swoich domach przez dłuższą chwilę,a nie zostać od razu przetransportowane do kostnicy.Miejsca takie jak kostnice nie sprzyjają modlitwom w intencji dusz.Dusze potrzebują modlitw,które są odmawiane jeszcze w domu,a najczęściej zarówno dusze jak i modlitwy zostają zaniedbywane,ponieważ zbyt szybko zabiera się z domu ciała.Poza tym dusze oglądają swoje własne pogrzeby.Są one w stanie powiedzieć,kto się za nie modli,a kto jest po to tylko,by się pokazać.Słyszą też co o nich mówimy.Łzy nie mają tu znaczenia ,łzy są konieczne dla naszego uzdrowienia,ale nie dla nich.Pogrzeby popowinny być jak najprostsze i przygotowywane z wielkim sercem i miłością.

Jakie aspekty dzisiejszych pogrzebów mogą się duszom nie podobać?
-
Nie lubią ,gdy mówi się o nich fałszywie,nawet,jeśli prawda nie zawsze jest atrakcyjna.Mowy pogrzebowe muszą być szczere,jeśli za ich pomocą chcemy im pomóc w przejściu do wieczności.Rodzina musi przyjąć do wiadomosci i wyznać grzechy tej duszy,powierzając je w modlitwie Panu Jezusowi.Dusze nie lubią wystawnych pogrzebów.
Nie podoba im się kremacja ,ani to,że ich ciała są oddawane dla celów naukowych bądź do szpitali.Rozsypywanie prochów z samolotu lub wrzucanie ich do oceanu jest śmieszne i nikomu nie przynosi żadnej korzyści,a wręcz dusze nad takim czymś boleją,ponieważ przez to żyjący najprawdopodobniej zapomną o nich,zamiast otaczać ich regularną modlitwą i uczynkami miłości.Kościół dał pozwolenie na kremację tylko po to,by ukrócić świętokradztwa.To kolejna decyzja podyktowana polityką,bynajmniej niepomocna ani uświęcona.
Nie podoba im sie nic ,co nie pomaga w modlitwie,albo co zniekształca prawdę o tym kim są.Wspominanie ich przed Panem Jezusem polega właśnie na tym,by zebrać wszystkie elementy ich życia ,by tworzyć całosć,orędować za nimi i świadczyć dobro,ze świadczenia którego nie wywiązywali się za życia zbyt sumiennie.
Przypomina mi się pewna dusza,która zawitała u mnie pewnego dnia.Pewnego popołudnia szłam akurat w stronę domu i napotkałam bardzo starą kobietę.Kobieta skierowała się w moją stronę wyglądała na smutną,zapytałam ją,dlaczego tak chodzi całkiem sama,skoro robi się późno.Powiedziała:"Nikt o mnie nie dba,nie ma dla mnie miejsca u nikogo i muszę spać na ulicy".Zastanowiłam się po czym zaoferowałam,że mogę ją przyjąć do siebie.O razu poweselała i odparła:"Tego własnie potrzebowałam". I zniknęła.Później dowiedziałam się że w pewnym momencie życia ta kobieta odesłała z kwitkiem człowieka znajdującego się w prawdziwej potrzebie i przez to musiała przebywac w czyśćcu aż do dnia,gdy ktoś jej nie przygarnie do siebie.W ten sposób zadośćuczyniłam za ten grzech i został on odpokutowany.Zadośćuczynienie jest ZAWSZE konieczne,a jeśli my dobrowolnie sie go nie podejmiemy.Bóg się o to zatroszczy.


Czy dusze wspominały coś jeszcze o złych praktykach pogrzebowych?
-
Wybierając dom pogrzebowy najbezpieczniej jest wybrać taki,który jest związany z porządnym chrześcijańskim kościołem,najlepiej w tym,w którym zmarła modliła się za życia.To zagwarantuje że szczątki naszych bliskich nie zostaną zbeszczeszczone.

Czy dusze mówiły coś ,o utrzymywaniu nagrobka po pogrzebie?
-
Grób powinien być skromny i pielęgnowany z miłością.Powinno się go regularnie skrapiać wodą swięconą.Powinno się na nim umieszczać stale zapaloną poświęconą świecę.Dusze czyśćcowe potrzebują tych znaków i bardzo je doceniają.Odwiedziny na grobach są również mile widziane,pomagają zarówno im jak i nam,bardziej niż myślimy.

Istnieją dziś cmentarze,gdzie z powodów praktycznych płyty nagrobne są kładzione na ziemię,tak aby mogły przejeżdzać po nich kosiarki.
-
To się nazywa lenistwo i brak miłości ze strony rodziny.Z tego powodu dusze muszą dłużej cierpieć niż inne.Każdy ,najmniejszy gest pomaga duszom i nam również ,ponieważ dusze wstawią sie za nami,gdy będziemy potrzebowali ochrony i pomocy.Nawet jeśli umyjemy okna z miłosci do dusz ,będzie to miało dla nich duże znaczenie!

Jak długo grób powinien być pielęgnowany?
-
Podobnie jak w innych kwestiach,i tu kontynuacja powinna objąć przynajmniej trzy pokolenia.Ponieważ jest w Biblii napisane,że grzechy ojców przechodzą na nas na trzy lub cztery pokolenia.W związku z tym nasze modlitwy powinny obejmować kilka pokoleń,również tych przodków,których niekoniecznie znaliśmy osobiście.Bardzo dobrze,gdy dzieci sa tak wychowywane,że interesują się swoimi dziadkami i pradziadkami.W dzisiejszym społeczeństwie rodziny tak często przeprowadzają się w pogoni za lepszym pieniądzem,możliwościami lub większym domem,że może to prowadzić do dezorientacji.Czy zdajemy sobie sprawę w głębi serca,że wszyscy ludzie muszą w pewnym momencie powrócić "do domu"?Szatan rozpędza rodziny na wszystkie strony świata.

Na podstawie książki::Uwolnijcie nas stąd!O duszach czyśćcowych z Marią Simmą rozmawia Nicky Eltz"

(Autor książki chcąc szczególnie zadbać ,by wszystko w książce odpowiadało prawdzie ,zrobił trzy rzeczy:Najpierw poprosił teologów aby ją przeczytali tak krytycznie jak tylko możliwe.Żaden z nich nie zgłosił żadnej obiekcji.Następnie wziął książkę do egzorcysty słyszącym głosy i czującego fizycznie ,czy w ksiązce nic nie jest oszustwem,egzorcysta po modlitwie stwierdził że w książce nie ma nic złego.W końcu aby mieć absolutną pewnośc ,Maria Simma dostała pozwolenie aby zapytać się dusz w czyśccu ,czy zgadzają się z całą treścią ksiązki.Odpowiedź dusz brzmiała:"Nie mamy żadnych zastrzeżeń.")
wacula25wp.pl
Posoborowe absurdy Piszesz -[ JP II pozwalał na kremację,]==i słusznie z prochu powstałeś w proch się obrócisz prochem jesteś ewangelię -CZYTAJ-A nie swoje dyrdymałki głosisz .
Posoborowe absurdy
Prawda wymieszana z fałszem. JP II pozwalał na kremację,Więc dlaczego Simma wychwalała JP II ??? Zmarli na COVID? Zakaz pogrzebu! Kremacja a katolicki pochówek | dr A. Mandrela
Radek33
Niekoniecznie,pytanie kiedy Jan Paweł II zezwolił na kremacjr,Maria Simma udzielała tego wywiadu najpóźniej początkiem lat 90