Clicks17
lv.news

Kardināls Zens par Traditionis custodes: vai viņi nevarēja sagaidīt Benedikta nāvi?

"Kāpēc viņi redz problēmu, kur tādas nav, un aizver acis pret problēmu, par kuru viņi arī ir atbildīgi?" - Honkongas kardināls Džozefs Zens vietnē OldYosef.hkdavc.com (20. jūlijs) raksta par Franciska Traditionis custodes.

Kardināls paziņo, ka TC sāp daudzus labus cilvēkus un ka viņam tas bija “rūgts pārsteigums”, ka it kā “plašās konsultācijas” pirms TC publicēšanas izvairījās no viņa, bijušā Liturģijas draudzes locekļa.

Zenam pamatotās atrunas pret Novus Ordo (1970) ņem vērā veidu, kādā tas tiek veikts ar daudzajiem nopietnajiem pārkāpumiem [kurus pieļauj pāvesti un bīskapi].

Zens uzrunā ziloni telpā, sakot, ka problēma nav "Kuram rituālam cilvēki dod priekšroku?" bet "Kāpēc viņi vairs neiet uz misi?" - un ka puse Eiropas katoļu netic ne euharistijai, ne mūžīgajai dzīvei.

Ļaunuma sakne viņam ir ilūzija, ka visu var mainīt, un pārliecība, ka Vatikāns II atcēla visas iepriekšējās padomes.

Pamanot, ka TC prasa Romas rituālo komunistu nāvi: "Vai Vatikāna anti-Ratzingera kungi nevar būt pacietīgi, ka Tridentas mise mirst kopā ar Benediktu XVI, nevis šādā veidā pazemot godājamo pāvestu emeritus?"

Zena novērojumi ir precīzi, taču, visticamāk, arī bezjēdzīgi, jo nav jēgas apspriesties ar cilvēkiem, kuri izmanto ieganstus, attaisnojumus un melus savu nelegālo mērķu sasniegšanai.

Attēls: Joseph Zen © newliturgicalmovement.org, #newsYxjfkhylfz