Przyszła świnia na procesję.

Przyszła świnia na procesję Bożego Ciała.
W dniu Bożego Ciała, na Mszy Świętej o 12.00 przed procesją chłopak około pierowszokomunijny wrócił od Komunii Świętej z Komunią Świętą w zębach śmiejąc się głupkowato. Potem wyjął z ust Najświętszy Sakrament, pobawił się nim, pooglądał, a potem w końcu na uwagę matki włożył do ust. Ona zapytała go, czy „zjadł” a on rozdziawił gębę i wywalił jęzor pokazując, że ma Najświętszy Sakrament w ustach. Widziało to dziecko mające dobre dwa lata do Komunii Świętej i było zgorszone. Zwróciło uwagę, że chłopak, bydlę, nie rozróżniające chleba zwykłego od Najświętszego Sakramentu, zabawia się konsekrowaną Hostią.
Zwróciłam uwagę chłopakowi, żeby tak nie robił, a on się tylko głupkowato uśmiechał. Matka, zamiast jakkolwiek po ludzku przeprosić za zgorszenie, pouczyć syna, odpowiedziała mi, żebym zajęła się swoimi sprawami. Według mamuni tego bydlęcia, zabawa Najświętszym Sakramentem jej syna bezstresowo chowanego ma być tylko „jej sprawą”? Synek ma prawo poniewierać Najświętszym Sakramentem przed procesją Bożego Ciała, profanuje największą świętość Kościoła a ja mam się zająć własnymi sprawami?

Otóż szanowna idiotko, która bydlę powinna zostawiać w oborze. a nie prowadzić do kościoła, żeby się mogło pobawić Najświętszym Sakramentem:
Pan Jezus mówi” „nie rzucajcie pereł przed wieprze”, „nie dawajcie psom tego, co święte”. Psa, szanowna mamo od bezstresowego wychowania, niech sobie pani mamusia trzyma na smyczy przy budzie, a świnię w chlewie, a nie przyprowadza, by sobie używała ma konsekrowanej Hostii Świętej. Gdyby to był wiek wcześniej ludzie z kościoła nauczyliby paniusię i jej zwierzaka, jak się należy z Najświętszym Sakramentem obchodzić.
Ksiądz Proboszcz został o tym poinformowany. Ale że zgorszenie było publiczne, zwierzak zabawiał się publicznie, więc zabieram głos publicznie.

Inna sprawa, do kogo skarżyć takie bydlę, skoro Episkopat sam pozwolił na dawanie Komunii na ręce wiernym i nauczał, jak ładnie przyjmować? Kogo to obchodzi, że mamusie od bezstresowego wychowania wprowadzają do kościoła bydlęta, świnie i psy, żeby się pobawiły świętościami Kościoła? Kto za to odpowiada i kto tego potwora w ogóle do Komunii Świętej dopuścił?
Gdyby to były inne czasy doszłoby do linczu, a tak zwierzę wróciło do domu wraz z obrażoną bezstresową mamunią, która uważa, że zabawa Komunią Świętą do dobra zabawa dla jej domowego zwierzaka.
Oto pierwszy akord Procesji Bożego Ciała w mojej miejscowości Anno Domini 2023.

Mt 7,6.12-14)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

I dziwić się, że jak się rzuca perły przed świnie, to się później od świń cierpi. Żeby nie było potem lamentów, że świnie stają się demonami.
Lilianna w ogrodzie
Myślę , że dzieciak niewiele winny , jeno ta mamuśka co to stosuje chów bezstresowy , dalekim od wychowania .
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA shares this
21.1K
,,Otóż szanowna idiotko, która bydlę powinna zostawiać w oborze, a nie prowadzić do kościoła, żeby się mogło pobawić Najświętszym Sakramentem:
Pan Jezus mówi” „nie rzucajcie pereł przed wieprze”, „nie dawajcie psom tego, co święte”. Psa, szanowna mamo od bezstresowego wychowania, niech sobie pani mamusia trzyma na smyczy przy budzie, a świnię w chlewie, a nie przyprowadza, by sobie używała ma …More
,,Otóż szanowna idiotko, która bydlę powinna zostawiać w oborze, a nie prowadzić do kościoła, żeby się mogło pobawić Najświętszym Sakramentem:
Pan Jezus mówi” „nie rzucajcie pereł przed wieprze”, „nie dawajcie psom tego, co święte”. Psa, szanowna mamo od bezstresowego wychowania, niech sobie pani mamusia trzyma na smyczy przy budzie, a świnię w chlewie, a nie przyprowadza, by sobie używała ma konsekrowanej Hostii Świętej. Gdyby to był wiek wcześniej ludzie z kościoła nauczyliby paniusię i jej zwierzaka, jak się należy z Najświętszym Sakramentem obchodzić.''
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,27 Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej*. 28 Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. 29 Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie]*, wyrok sobie spożywa i pije. 30 Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło.''
1 Kor 11, 27-30
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Chrystus Pan ustanowił Najświętszy Sakrament przy Ostatniej Wieczerzy. Opisali to dokładnie wszyscy trzej synoptycy i św. Paweł Apostoł (Mt 26, 26-28; Mk 14, 22-24; Łk 22, 19-20; 1 Kor 11, 17-30). Św. Łukasz przytacza ważne słowa, którymi Chrystus Pan nakazał swoim uczniom sprawować ten Sakrament: „To czyńcie na moją pamiątkę” (Łk 22, 19). Św. Paweł dodaje, że gdyby ktoś odważył się …More
,,Chrystus Pan ustanowił Najświętszy Sakrament przy Ostatniej Wieczerzy. Opisali to dokładnie wszyscy trzej synoptycy i św. Paweł Apostoł (Mt 26, 26-28; Mk 14, 22-24; Łk 22, 19-20; 1 Kor 11, 17-30). Św. Łukasz przytacza ważne słowa, którymi Chrystus Pan nakazał swoim uczniom sprawować ten Sakrament: „To czyńcie na moją pamiątkę” (Łk 22, 19). Św. Paweł dodaje, że gdyby ktoś odważył się przyjmować Eucharystię niegodnie, sam sobie przez to gotuje sąd Boży (1 Kor 11, 25-30). Apostoł Narodów zaznacza więc, że do przyjęcia Eucharystii należy przystępować z odpowiednim przygotowaniem wewnętrznym; trzeba wypełnić niezbędne warunki, którymi są stan łaski i odpowiednie przygotowanie serca.''
3 czerwca 2021 r. - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Tadeusz Kaktus shares this
1481
Przed rozpowszechnieniem Komunii na rękę być może byłoby to niemożliwe.
Lilianna w ogrodzie
Trzeba reagować.