Clicks16
lv.news

Nelaimīgais Francisks vēlas padarīt šo baznīcu atšķirīgu

„Mums ir jāpadara šī Baznīca citāda. Tas ir izaicinājums citai Baznīcai, kas ir atvērta jauniem elementiem, ”9. oktobrī atklājot Sinodālās sinodes par sinodalitāti, sacīja Francisks.

Pretrunā ar Kristu (“pasaule jūs ienīst un vispirms mani ienīda”, Jāņa 15), viņš nāca klajā ar ideju, ka “Baznīcai ir vajadzīga lielāka draudzība ar pasauli”. Francisks “riskus” pārfrāzēja ar saviem parastajiem tukšajiem atslēgvārdiem: “formālisms”, “intelektuālisms”, “pašapmierinātības kārdinājums”.

Luksemburgas kardināls Holerihs, sinodes ģenerālrelators, atzina, ka viņam nav ne jausmas, kādu darba instrumentu viņš rakstīs: “Lapas ir tukšas.” Iespējams, viņš drīz uzzinās, ka kāds cits ir paveicis savu darbu.

Nedaudz ārpus konteksta arhibīskaps Lācars Ju Heungs-Siks, jaunais garīdznieku draudzes prefekts, runāja par savu audzināšanu, sakot, ka, būdams vēl pagāns, viņš apmeklēja katoļu skolu, kuras nosaukums ir svētais Endrjū Kims Taegons [moceklis, kuru ienīst pasaule],

“Viņš bija pirmais korejiešu priesteris un atdeva savu dzīvību par citiem. Viņa liecība mani ļoti piesaistīja. ” Kims tika kristīts 1966. gada Ziemassvētku vakarā 16 gadu vecumā, kļūstot par pirmo kristieti savā ģimenē.

#newsPmpgaotiyz