Tymoteusz
Szanowny Panie Bartku100, dziękuję za dobre słowa. Powiem tak, są Osoby, które niby prostym językiem piszą (co jest sztuką), i właśnie dlatego są przenikliwe, jak mało Kto...
Ewelina Anna
Gdzie jest słoń? i tyle w temacie.
Tymoteusz
EON :
„Czy judaizm rabiniczny wnosi cokolwiek istotnego do teologii Kościoła Katolickiego (...)”

Inaczej mówiąc, rabiniczna religia żydowska, która powstała w kontrze do zbawczej działalności Pana Jezusa może przynosić nam katolikom jedynie zło (pod płaszczykiem „miłych” gestów). Coś co jest przesiąknięte Talmudem nienawistnym wobec Pana Jezusa, Najświętszej Panienki, chrześcijan, coś co …More
EON :
„Czy judaizm rabiniczny wnosi cokolwiek istotnego do teologii Kościoła Katolickiego (...)”

Inaczej mówiąc, rabiniczna religia żydowska, która powstała w kontrze do zbawczej działalności Pana Jezusa może przynosić nam katolikom jedynie zło (pod płaszczykiem „miłych” gestów). Coś co jest przesiąknięte Talmudem nienawistnym wobec Pana Jezusa, Najświętszej Panienki, chrześcijan, coś co bazuje również na kabale, czyli okultyzmie jest w istocie religią inspirowaną przez demony, czyli bardzo przebiegłą i niebezpieczną, co jest oczywiście widoczne naokoło i w historii. Tak więc, ktokolwiek będzie dialogował ze złem, zostanie przez to zło oszukany, zmanipulowany, zniszczony!
EON
Czy judaizm rabiniczny wnosi cokolwiek istotnego do teologii Kościoła Katolickiego, zakładając, że na przełomie III i IV powstał (sic.) w opozycji do chrześcijaństwa???
Ewelina Anna
Proszę mi dopomóc. czy ktoś zna fakt, kiedy w synagodze prowadzono dialog międzyreligijny? Bardzo proszę o linki sytuacji, kiedy gromadzono się w synagodze na czym innym, niż do sprawowania żydowskich religijnych obrzędów. Zwłaszcza kiedy organizowano spotkania ekumeniczne. Będę wdzięczna.
Ewelina Anna
Jak może biskup obronić katolików, którzy oburzają się na profanacje świątyń? Zasady dobrego wychowania proszę wyprowadzić na zewnątrz kościoła, w kościele pierwszeństwo ma Gospodarz, Bóg w Trójcy Jedyny a nie zasady dobrego wychowania. Żydowski majstersztyk SV II jako samonapędzające się zniszczenie Kościoła.
Ewelina Anna
2 more comments from Ewelina Anna
Ewelina Anna
Żydzi nas śmią pouczać o naszej wierze z powodu odstępstwa JP2. SVII używają by nam wciskać bezwolność wobec ich poglądu na naszą Wiarę. Oni naszą Matkę mają za nierządnicę, a Chrystusa za bękarta. Jak można kogoś takiego do kościoła wpuszczać? Zupełny brak realizmu i zdrowego rozsądku. A poza tym profanacja. Kapłanów biorących udział w obcych kultach Kościół karał karami kościelnymi a świeckim …More
Żydzi nas śmią pouczać o naszej wierze z powodu odstępstwa JP2. SVII używają by nam wciskać bezwolność wobec ich poglądu na naszą Wiarę. Oni naszą Matkę mają za nierządnicę, a Chrystusa za bękarta. Jak można kogoś takiego do kościoła wpuszczać? Zupełny brak realizmu i zdrowego rozsądku. A poza tym profanacja. Kapłanów biorących udział w obcych kultach Kościół karał karami kościelnymi a świeckim zabraniał uczestniczyć w takich obrzędach. swietatradycja.wordpress.com/…/kaplan-naszych-…
Ewelina Anna
A te spotkania służyły odprawieniu katolickiej mszy w intencji nawrócenia rabina, czy były spotkaniem towarzyskim? Bo spotkania towarzyskie mogą się odbyć w kawiarni a nie w kościele. Kościół to miejsce kultu a nie dialogów. Z judaizmem won z kościołów.!
Tymoteusz
Panie Bartku100, dobrej nocy :-)
Tymoteusz
Bartek100 - Może nieco inaczej napiszę, staram się być prostolinijny. Zdrowie mam dość dobre. Zaglądam na Glorię głównie z powodu Franciszka.
3 more comments from Tymoteusz
Tymoteusz
Bartek100 - Kotlety schabowe :)
Tymoteusz
Bartek100 - Lubię jaja na boczku, tylko niezbyt często :-)
Tymoteusz
„Episkopat: Nienawiść wobec abp. Rysia i rabina Pasha jest odrażająca, to grzech przeciw Bogu i bliźniemu”.

Powyższe słowa Episkopatu (ale raczej nie Polski) odbieram jako nienawistny atak wobec nas Polaków katolików i kolejną chamską polityczną indoktrynację Owieczek przez wilki w owczych skórach!

Powtarzam, zaczyna się prześladowanie Kościoła Chrystusowego...
olek19801
@adan2 Mnie też często to coś dotyczy...
olek19801
Episkopat (nie cały) - to są żydzi wprowadzeni przez ubecję. Nie było lustracji więc bezkarnie buszują po naszym Kościele, tworząc fundament pod nową religię, niszcząc prawdziwą ewangelizację.

Należy słuchać Bożej mądrości:
===========================

Media "katolickie" i media "tradycyjne".

Ewelina Anna

12 godziny temu
@olek19801 Jest na to odpowiedź.

"Synod w Kartaginie z 254 r:

„…More
Episkopat (nie cały) - to są żydzi wprowadzeni przez ubecję. Nie było lustracji więc bezkarnie buszują po naszym Kościele, tworząc fundament pod nową religię, niszcząc prawdziwą ewangelizację.

Należy słuchać Bożej mądrości:
===========================

Media "katolickie" i media "tradycyjne".

Ewelina Anna

12 godziny temu
@olek19801 Jest na to odpowiedź.

"Synod w Kartaginie z 254 r:

„Winniśmy przy przy ustanawianiu kapłanów wybierać tylko nieskazitelnych, nieposzlakowanych zwierzchników, którzy by święcie i godnie składając ofiary Bogu, mogli być wysłuchani, gdy się modlą o pomyślność ludu Pańskiego; napisane jest bowiem:

„Bóg grzesznika nie słucha, jednakże słucha tego, kto czci Boga i spełnia Jego wolę” Io 9,31.

Dlatego z jak największą pilnością i po należytym zbadaniu, należy wybierać do kapłaństwa Boga takich, o których wiadomo, że ich Bóg wysłucha.
A i lud nie może sobie pochlebiać, że nie zawinił, jeśli pozostaje w łączności z grzesznym kapłanem i na to się zgadza, aby jego zwierzchnik niesprawiedliwie sprawował urząd biskupi, choć sprawiedliwość Boża grozi i mówi przez proroka Ozeasza:

Ofiary ich jak chleb płaczących, wszyscy, którzy go jeść będą, się skalają. Oz 9,4
Tymi słowy poucza i wskazuje że ci wszyscy bez wyjątku grzeszą, którzy się kalają, uczestnicząc w ofierze bezbożnego i niesprawiedliwego kapłana. Widzimy to również wyrażone w Księdze Liczb, gdzie gdy Kore, Datan i Abiron wystąpili przeciw kapłanowi Aaronowi i przywłaszczyli sobie prawo składania ofiar, Pan przez Mojżesza rozkazuje ludowi, aby od nich odstąpił, żeby przestając z występnymi, nie popełnił takiej samej winy.

Odstąpcie, mówi, od namiotów ludzi niesprawiedliwych, całkowicie zatwardziałych, i nie dotykajcie tego, co do nich należy, abyście wraz z nimi nie zginęli w ich grzechu. Nm 20,25-26.

Toteż lud posłuszny nakazom Pańskim i bojąc się Boga, winien się odsunąć od grzesznego zwierzchnika i nie brać udziału w ofierze kapłana świętokradcy. W jego przecież szczególnej jest mocy albo wybierać godnych kapłanów, albo niegodnych strącać.”"

Źródło: Święta Tradycja versus ocean przeciwności.
PiotrM
No tak. Oni mogą bluźnić Bogu w Twarz adorując innych bogów ale jak powiesz prawdę to zaraz chcą ci zamknąć usta Ewangelicznym wersetem żeby móc dalej bluźnić. Islamizacja w KK to może jest nawracanie na Chrystusa? Nie. Będą się zasłaniać miłością Ewangeliczną ale i tak się nie zmienią bo nie chcą, bo tak im dobrze. Oni przynoszą nam naukę Mahometa a oni to tolerują jak Adrianik. Ewangelia mówi: …More
No tak. Oni mogą bluźnić Bogu w Twarz adorując innych bogów ale jak powiesz prawdę to zaraz chcą ci zamknąć usta Ewangelicznym wersetem żeby móc dalej bluźnić. Islamizacja w KK to może jest nawracanie na Chrystusa? Nie. Będą się zasłaniać miłością Ewangeliczną ale i tak się nie zmienią bo nie chcą, bo tak im dobrze. Oni przynoszą nam naukę Mahometa a oni to tolerują jak Adrianik. Ewangelia mówi: Jeśli ktoś nie przynosi wam nauki Chrystusa, nie przyjmować go w dom a oni wpuścili szatana do kościoła, do naszego domu. Ewangelia mówi że nawet wybrani zostaną zwiedzeni dla tego strońcie od takich bracia byście nie mieli udziału w ich grzechu.
EON
Jakie przepisy liturgiczne regulują takie spotkania z przedstawicielami judaizmu rabinicznego?