Clicks860
Anton Čulen
2
Sulíkovi ide o ekonomiku. A komu ide o kostoly? A kto je katolík a kto evanjelik: Hroboň alebo Zvolenský? Sulíkovi ide o ekonomiku. A komu ide o kostoly? A kto je katolík a kto evanjelik: Hroboň …More
Sulíkovi ide o ekonomiku. A komu ide o kostoly? A kto je katolík a kto evanjelik: Hroboň alebo Zvolenský?

Sulíkovi ide o ekonomiku. A komu ide o kostoly? A kto je katolík a kto evanjelik: Hroboň alebo Zvolenský?

Ach, Bože, prečo trestáš Slovensko? … zostra som sa do toho pustil, takže, pardon – ak ste neveriaci, ďalej nečítajte.

Nanajvýš ešte túto vetu: Bože, prečo sa slovenským inteligentom nechce hádať a prečo ustúpili a ustupujú, prečo sú pri moci sami blbci? Zavreli nám obchody. Blokujú nám cesty. A nevpustia nás do kostolov. Ani za komunistov tak nebolo, aby boli kostoly cez Veľkú noc zavreté! Ani za zatracovaných komunistov, bratia katolíci aevanjelíci! Je koronavírus silnejší výhonok z tej istej odrody?

Lebo veď nevídané: Veľká noc a kostoly sú pod peňažnou pokutou (zatiaľ len) zavreté. A kňazi sa boja. Ako povedal jeden z mála odvážnych, arcibiskup Ján Orosch: päťdesiat ľudí v rade pred supermarketom nikto nekontroluje, do kostolov však nesmie nik, v strehu sú policajti, vojaci… eštebáci?

Hlavný hygienik informuje KBS a veriacich o nových „liturgických predpisoch“ v individuálnych prípadoch sviatosti zmierenia a svätého prijímania. Má Slovensko nového apoštolského preláta (ThDr. Hyg. Mons.!) pre liturgické účely?

alianciazanedelu.sk/archiv/5781


Verejnoprávna dvojbodka dávala arcibiskupa Zvolenského a biskupa Hroboňa v relácii Do kríža, a my sme nevedeli, ktorý z nich je katolícky, a ktorý evanjelický hodnostár. Ten druhý statočne neprekročil hranice svojej cirkvi. A ten prvý odmietol hovoriť o tom, či je koronavírus Boží trest alebo Boží dar, lebo nechcel uvažovať v týchto kategóriách. A, podržte sa, nepovažuje eucharistiu za jediný spôsob prijatia Krista! A potom ešte zvažoval, komu postavíme pomník po odvrátení koronavírusu. Nevie, že v tom nešťastnom stredoveku sa stavali morové stĺpy Panne Márii, v Trnave, ale nielen tam, vtedy kostoly nezatvárali, naopak, chodili s obrazom Panny Márie po meste, dnes je ten obraz zázračný – verí však ešte ten prvý, aktuálny administratívny šéf slovenských katolíkov, ehm, na zázraky?

Kto a kedy zrušil toto Vyhlásenie KBS? Ako je to s individuálnym podaním svätého prijímania do rúk, keď sa sväté omše neslúžia? Stanovisko KBS odporúča takýto postup. Kto z vážneho dôvodu Eucharistiu do rúk prijať nemôže, nech príde celkom na záver, a požiada o prijatie do úst

alianciazanedelu.sk/archiv/5593


A predsa, v ten istý deň aj „zázračne“ dobrá správa: Richard Sulík sa odvážil povedať pravdu: ak zomrie na chrípku 600-650 ľudí, nevypíname ekonomiku (pre neho je všetko ekonomika a iba ekonomika, veď preto nie je ministrom financií ale ekonomiky, teda hospodárstva). Ja dodám, že pre chrípku sme „nevypínali“ ani kostoly. Sulík pokračuje: Dnes máme na koronavírus podozrivých 500-600 (mŕtvi sú len dvaja, a ktovie, načo zomreli) a v uliciach sú vojaci a diaľnice sú neprejazdné. A kostoly cez najväčšie kresťanské sviatky sú zavreté! Sulíkovi ide o ekonomiku. Ok. Komu však ide, či malo by ísť, a pritom nejde o kostoly? Teda o Boha? Koniec-koncov, kto je za to – alebo začo platený?

M. Tkáč

alianciazanedelu.sk/archiv/5788