Lžou nám, protože CO2 tvoří jen 0,04 % vzduchu

Oxid uhličitý tvoří čtyři setiny procenta vzduchu, který dýcháme (nebo 400 částic na milion). To je extrémně malý zlomek atmosféry.
Co tvoří zbytek vzduchu kolem nás? Sedmdesát osm procent vzduchu, který dýcháme, je dusík, 21 procent je kyslík, 0,9 procenta je argon a 0,1 procenta jsou ostatní plyny. Mezi ostatní plyny patří metan (0,00017 procenta); oxid dusný (0,00003 procent); a vodní pára, která se pohybuje od 0 do 4 procent. Více na: Zblblo již lidstvo natolik, že se nechá obelhat pohádkami o vražedném uhlíku?
...v Austrálii byl 15. července naměřen nový studený rekord, hlásí australské úřady . Mínus 6 stupňů Celsia bylo pro místní obyvatelstvo něco zcela nezvyklého a předpověď na nadcházející měsíce ukazuje pokračující chladné počasí ve velkých částech Austrálie.
„Tak studený začátek zimy jsme nezažili na většině území jihovýchodní Austrálie po celá desetiletí,“ říká Ben Domensino, meteorolog z Weatherzone pro The Guardian. Více na: Austrálie hlásí další teplotní rekordy, mrzne i tam, kde to není obvyklé
Public domain
Jana V