Clicks492
Anton Čulen

Vyjadrenie arcibiskupa Zvolenského k útoku extrémistických zástancov bojového ateizmu strelnou zbraňou na kostol v Dúbravke. Žiadna iná cirkev alebo náboženská spoločnosť sa k vyhláseniu nepridala? A čo prezidentka a predseda vlády?

Vyjadrenie arcibiskupa Zvolenského k útoku extrémistických zástancov bojového ateizmu strelnou zbraňou na kostol v Dúbravke. Žiadna iná cirkev alebo náboženská spoločnosť sa k vyhláseniu nepridala?

Vyjadrenie arcibiskupa Zvolenského k útoku na kostol v Dúbravke
Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský
Bratislava 19. októbra (TK KBS) V plnom znení prinášame vyjadrenie bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského k útoku na Kostol Ducha Svätého v Bratislave – Dúbravke.

„Správa o zámernom poškodení kostola Ducha Svätého v bratislavskej Dúbravke ma veľmi prekvapila a vyvolala vo mne vážne obavy o bezpečnosť veriacich, ktorí prichádzajú do tohto kostola.

Zároveň som presvedčený, že sa to v konečnom dôsledku dotýka každého človeka. Dúfam, že nás to posilní vo vedomí, že vyvolávanie nenávisti a pocitu ohrozenia voči jednotlivcovi alebo inštitúcii musí zostať neprijateľné pre všetkých.

Terčom streľby kostol v Dúbravke. Ide o osobné spory alebo náboženský útok?
Nech nás to motivuje k ešte väčšej vzájomnej úcte v medziľudských vzťahoch!”

alianciazanedelu.sk/archiv/10019