Clicks309
Norbert35
1

Mołdawia – W szpony Antychrysta

Mołdawia – W szpony Antychrysta. Mołdawia wprowadziła elektroniczne dowody tożsamości a pierwszą osobą, która złożyła wniosek o jego wydanie był premier Mołdawii Jurij Lancea, który to uczynił podczas konferencji „Mołdawia ICT Summit-2014″, informuje korespondent agencji BEŁTA.

Elektroniczny dowód tożsamości zawiera podpis elektroniczny co umożliwia dostęp do usług elektronicznych. Właściciel takiego dokumentu może przeglądać w internecie dane osobowe i nawet informację o tym kto otrzymał dostęp do jego danych. Jak zaznaczył minister technologii informatycznych i łączności Mołdawii, Paweł Filip, dla obywateli kraju elektroniczny dowód tożsamości będzie jedynym wielofunkcyjnym dokumentem elektronicznym, który zapewni zintegrowanie wszystkich prawnych dokumentów w postaci elektronicznej i czerpanie danych z systemów i zasobów informatycznych.

Nowy dowód tożsamości będzie zawierał chronione dane osobowe w formie drukowanej i elektronicznej zapisane na wbudowanym w dowód chipie. Dane osobowe będą przechowywane w bazach informatycznych kompetentnych organów państwowych. Forma elektronicznego dowodu tożsamości będzie identyczna z obecnie istniejącą. Dokument będzie zawierał wbudowany chip i środki podpisu elektronicznego. Wydawanie elektronicznych dowodów tożsamości będzie odbywało się równolegle z już istniejącymi wzorcami dokumentu, wedle wyboru odbiorcy.

Za: 3rm.info/47072-v-lapy-an…

wolna-polska.pl/wiadomosci/moldawia-szpony…
Norbert35
Mołdawia wprowadziła elektroniczne dowody tożsamości a pierwszą osobą, która złożyła wniosek o jego wydanie był premier Mołdawii Jurij Lancea, który to uczynił podczas konferencji „Mołdawia ICT Summit-2014″