Clicks328
Norbert35
1

Matka bł. Jerzego Popiełuszki w szpitalu. Ma zapalenie płuc. Rodzina prosi o modlitwę

Matka bł. Jerzego Popiełuszki w szpitalu. Ma zapalenie płuc. Rodzina prosi o modlitwę

Jej stan jest ciężki, ale stabilny. Jest nadzieja, że wyjdzie z tej choroby. Niemniej jednak, wiek w tym wypadku ogrywa kluczową rolę.

„Marianna Popiełuszko nigdy nie szukała rozgłosu. Nie planowała, że stanie się bohaterką telewizyjnych dzienników, a jej zdjęcia obiegną prasę na całym świecie. Nie chciała sławy, której początkiem było brutalne zabójstwo jej ukochanego dziecka. Po wielu latach od tych wydarzeń postanowiła opowiedzieć o swoim synu, o miłości do niego, o tym, jak był wychowywany, o wartościach, które wyniósł z rodzinnego domu. Opowiada też o wydarzeniach, które na zawsze zmieniły jej życie. Z bólem wspomina dzień, w którym świat się dla niej zatrzymał. Wypowiada najważniejsze i najtrudniejsze dla siebie zdanie: Przebaczyłam mordercom mojego syna – pisała katolicka dziennikarka Milena Kindziuk.

Dziś rodzina Marianny Popiełuszko prosi o modlitwę.

Marianna Popiełuszko pochodzi z Grodziska. Urodziła się prawdopodobnie 1 czerwca 1920 roku. Niektóre źródła podają, że 10 lat wcześniej. Zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa rolnego w Okopach. Tu także wychowywał się jej syn Jerzy. W 1942 roku zawarła związek małżeński z Władysławem Popiełuszką (1910–2002). Małżonkowie mieli pięcioro dzieci: Teresę, Józefa, Alfonsa (który w trakcie studiów zmienił imię na Jerzy), Jadwigę i Stanisława.

W 2006 prezydent Lech Kaczyński, za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej, odznaczył ją Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Kilka miesięcy temu została honorową obywatelką województwa kujawsko-pomorskiego.

Michał Polak

www.prawy.pl/z-kraju/4220-matka-bl-j…
Norbert35
„Marianna Popiełuszko nigdy nie szukała rozgłosu. Nie planowała, że stanie się bohaterką telewizyjnych dzienników, a jej zdjęcia obiegną prasę na całym świecie. Nie chciała sławy, której początkiem było brutalne zabójstwo jej ukochanego dziecka. Po wielu latach od tych wydarzeń postanowiła opowiedzieć o swoim synu, o miłości do niego, o tym, jak był wychowywany, o wartościach, które wyniósł z …More
„Marianna Popiełuszko nigdy nie szukała rozgłosu. Nie planowała, że stanie się bohaterką telewizyjnych dzienników, a jej zdjęcia obiegną prasę na całym świecie. Nie chciała sławy, której początkiem było brutalne zabójstwo jej ukochanego dziecka. Po wielu latach od tych wydarzeń postanowiła opowiedzieć o swoim synu, o miłości do niego, o tym, jak był wychowywany, o wartościach, które wyniósł z rodzinnego domu. Opowiada też o wydarzeniach, które na zawsze zmieniły jej życie.