Clicks663
daniel.k
3

PO-PiS-owa islamizacja Polski tuż, tuż… – „Żydzi powinni radować się faktem, iż chrześcijańska Europa traci swoją tożsamość, …”

Szejk Muhammad ibn Raszid al-Maktum spotkał się w Warszawie m.in. z prezydentem elektem Andrzejem Dudą • Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Szczerski (MSZ w kancelarii Dudy) zachwycony nowymi inwestorami!!!

Polacy skutecznie zajęci przez media polsko-języczne w tym katolicko-podobne — rosyjskim zagrożeniem, greckim kryzysem i zaplanowaną na jesień hucpą wyborczą do parlamentu IIIRP… czyli sprawdzonym użeraniem się między sobą umiejętnie podsycanym przez media spod ciemnej gwiazdy;
— dali się podzielić na pro-putinowców i pro-banderowską sektę smoleńską, „europejczyków” i roszczeniowych oszołomów, jedynie słuszną „patriotyczną” prawicę „naprawdę” reprezentującą Polaków i polski interes narodowy, oczywiście oprócz liberałów i neo-konów…
Jedni się cieszą z wyboru „patriotycznego prezydenta”… inni złorzeczą kaczystom… gdy tymczasem ZAPROGRAMOWANA judeo-ISLAMIZACJA POLSKI (meczety już dawno pobudowane, a wszyscy zastanawiali się dla kogo) przebiega bez większych zakłóceń, — a ostatnio nabrała przyspieszenia i postępuje w ruchu jednostajnie przyspieszonym, tak, że wszystko wskazuje na to, że finał nastąpi jeszcze przed hucpą wyborczą…, no bo, co gojom do tego???

A w ostatnim czasie jesteśmy
przygotowywani do przyjęcia “uchodźców” ze świata islamskiego. — Choć jednocześnie media donoszą, że pod pozorem uchodźstwa, państwo islamskie eksportuje do Europy swoich bojowników
Węgrzy dostrzegli problem i premier Orban, — jednoznacznie i stanowczo nie wyraził zgody na przyjmowanie przybyszów.
A Polska… Polska prowadzona na rzeź… po prostu i bez dogmatu.. żadnych konkretów od „patriotycznego” rozmawiającego z Polakami prezydenta-elekta, ani od pracowicie ciągnącej jarzmo w kieracie pisowskiego elektoratu przyszłej pani premier „z Polakami trzeba rozmawiać”…
Pytań zadawać nikt się nie odważa… z niezależnych dziennikarzy.
Poniżej garść wiadomości, jakie zdołały się przedrzeć do przestrzeni medialnej z różnych, odległych od siebie mediów — no i na końcu polecam ponownej uważnej lekturze artykuły, do których podane są linki… wszystko zaczyna się logicznie układać w tym pozornym chaosie.''

W Warszawie powstanie luksusowa arabska dzielnicaSzejkowie chcą zbudować w polskim mieście nową dzielnicę. Ma być wielka i luksusowa. „Największa inwestycja na świecie”

Szejk Muhammad ibn Raszid al-Maktum spotkał się w Warszawie m.in. z prezydentem elektem Andrzejem Dudą • Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Szejk Muhammad ibn Raszid al-Maktum spotkał się w Warszawie m.in. z prezydentem elektem Andrzejem Dudą • Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Owocem niedawnej wizyty premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich może być wielka inwestycja, w ramach której w jednym z polskich miast powstanie nowa dzielnica o powierzchni co najmniej 20 hektarów. Projektem zainteresowane są m.in. władze Krakowa i Warszawy.
O inwestycyjnych planach Zjednoczonych Emiratów Arabskich napisał „Puls Biznesu”. Budowę dzielnicy miałaby prowadzić dubajska firma deweloperska Emaar Properties, która wybudowała m.in. najwyższy wieżowiec świata Burdż Chalifa.
Możliwa inwestycja, w ramach której powstałyby m.in. apartamentowce, drogi i obiekty biznesowe, była przedmiotem rozmów, jakie prowadzono przy okazji wizyty szejka Muhammada ibn Raszid al-Maktuma w Polsce.
Szejk, który jest także wiceprezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich i emirem Dubaju, spotkał się m.in. z odchodzącym prezydentem Bronisławem Komorowskim i prezydentem elektem Andrzejem Dudą.


– Podczas wizyty szejka Muhammada ibn Raszid al-Maktuma przedstawiciele delegacji otrzymali propozycje z Krakowa, Łodzi, Gdańska, Sopotu, Poznania i Warszawy. Najbardziej zainteresowani są Warszawą
– powiedział „Pulsowi Biznesu” prof. Adam Krzymowski, ambasador Polski w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
„Puls Biznesu” przypomniał, że firma Emaar interesowała się Polską już przed rokiem, ale „nie znalazła wówczas ciekawej oferty”.
Więcej szczęścia miała w Belgradzie, gdzie zbuduje kompleks mieszkaniowo-biznesowy.

źródło: „Puls Biznesu”
Tomasz Baliszewski Za; natemat.pl/145307,szejkowi…
Prezydent elekt przyjął pierwszych zagranicznych gości. „Konkretne rozmowy, wykraczające poza kurtuazję”

— Współpraca gospodarcza i kwestie bezpieczeństwa zdominowały wtorkowe rozmowy Andrzeja Dudy z emirem Dubaju szejkiem Mohammedem bin Raszidem al-Maktumemi i z premierem Kanady Stephenem Harperem
– poinformował współpracownik prezydenta elekta, poseł PiS Krzysztof Szczerski.
Andrzej Duda urzęduje w udostępnionym przez MSZ pałacyku przy ul. Foksal w Warszawie. Do czasu zaprzysiężenia będą się tu mieściły biura prezydenta elekta.
O godz. 11 rozmawiał z emirem Dubaju, po godz. 12 spotkał się z premierem Kanady.


— To były dobre rozmowy, bardzo konkretne, znacznie wykraczające poza kurtuazję dyplomatyczną wynikającą z gratulacji związanych z wyborem Andrzeja Dudy na prezydenta RP
— powiedział dziennikarzom po spotkaniach Krzysztof Szczerski.
Jak mówił, rozmowy miały dwa silne akcenty: — współpracę gospodarczą i rozwój Polski oraz bezpieczeństwo.
Projekty inwestycyjne
Szczerski powiedział, że do realizacji zapowiedzi z kampanii wyborczej — projektu reindustrializacji, nowego skoku technologicznego, innowacyjnej gospodarki


— Polska potrzebuje partnerów zagranicznych, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie i Kanada.
Dodał, że rozmowy dotyczyły — „bardzo konkretnych projektów inwestycyjnych”.
[…]
Autor: kris,db,kło/tr,rzw / Źródło: PAP
9 czerwca 2015 Za; www.tvn24.pl/…/prezydent-elekt…
Prezydent-elekt odbył pierwsze spotkania z przedstawicielami innych państw


Andrzej Duda spotkał się dziś z premierem Zjednoczonych Emiratów Arabski emirem szejkiem Mohammedem ibn Raszidem al-Maktumem oraz premierem Kanady Stephenem Harperem.
Prezydent-elekt przyjął zagranicznych gości w pałacyku przy ulicy Foksal udostępnionym mu przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.


— „To były dobre rozmowy, bardzo konkretne, znacznie wykraczające poza kurtuazję dyplomatyczną wynikającą z gratulacji związanych z wyborem Andrzeja Dudy na prezydenta RP”
— telewizja TVN cytowała będącego blisko prezydenta-elekta posła PiS Krzysztofa Szczerskiego.
Spotkanie z premierem ZEA było poświęcone przede wszystkim relacjom ekonomicznym.
Zjednoczne Emiraty skorzystały bowiem z naftowej hossy i dysponują znacznymi zasobami kapitału, — tymczasem według Szczerskiego — Duda miał rozmawiać z ich premierem o „bardzo konkretnych projektach inwestycjnych”.
Z kolei na kolejnym spotkaniu z szefem kanadyjskiego rządu dominowały sprawy bezpieczeństwa, w tym kooperacji w ramach NATO.
— Harper jest jednym z najbardziej pro-ukraińskich polityków w NATO, a Kanada dostarczyła już Ukraińcom sprzęt wojenny.
Wiąże się to zresztą z egzystowaniem w Kanadzie sporej ukraińskiej diaspory, wyraźnie nawiązującej zresztą do tradycji OUN-UPA. — Kanadyjscy politycy chętnie walczą ich głosy.
tvn24.pl/kresy.pl
Wtorek, 09 czerwca 2015
Za; www.kresy.pl/wydarzenia,polityka
ZEA wydadzą w Polsce najwięcej na świecie
Emiratczycy chcą zbudować miejską dzielnicę za miliardy złotych. Polskie miasta nie miały dotychczas takiej oferty.


We wtorek zakończyła się wizyta szejka Muhammada ibn Raszid al- -Maktuma, władcy Dubaju, ale to nie czas, by przedsiębiorcy, którzy chcą współpracować ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA), odpoczęli.
Wręcz przeciwnie.


— Mohamed Allabar, główny doradca władcy Dubaju i właściciel deweloperskiej firmy Emaar, jasno wskazał, że jest bardzo zainteresowany naszym krajem.

Potwierdził, że Emiratczycy są gotowi zrealizować największą inwestycję na świecie właśnie w Polsce. — Tylko od nas zależy jednak, czy tę gotowość wykorzystamy, gdyż musimy zaproponować coś spektakularnego

— mówi Małgorzata Panek-Kasińska, prezes MK Business Link, firmy konsultingowej działającej z partnerami z Bliskiego Wschodu.
Warszawa na wodzie?
Emaar to firma, która wybudowała m.in. Burj Khalifa, — najwyższy budynek świata (829 m).
— Przedstawiciele firmy chwalą się, że nigdy nie zrealizowali projektu polegającego na budowie jednego obiektu.
W Polsce chcą zainwestować na minimum 20 ha w centrum miasta w apartamentowce z hotelami, częścią komercyjną i drogami.
Już rok temu Emaar myślał o Polsce, ale nie znalazł ciekawej oferty.
Zdecydował się natomiast na inwestycję w Serbii, gdzie zbuduje „Belgrad na wodzie” — kompleks mieszkalno-biznesowy na powierzchni 1,85 mln mkw.,
— w którym znajdą się rezydencje, biura, największe centrum handlowe na Bałkanach, szkoły, teatry, opera, szpitale, parki i ogrody, luksusowe hotele, marina dla jachtów i 180-metrowa Wieża Belgradzka, która ma powstać do 2017 r. Inwestycja będzie kosztować 2,5-2,8 mld EUR.


— Podczas wizyty szejka Muhammada ibn Raszid al-Maktuma przedstawiciele delegacji otrzymali propozycje z Krakowa, Łodzi, Gdańska, Sopotu, Poznania i Warszawy.

Najbardziej zainteresowani są Warszawą. — Problem w tym, że w stolicy trudno o tak dużą działkę.

W Krakowie są plany związane z Nową Hutą, w Łodzi natomiast na terenach PKP ma powstać Nowa Łódź.

Najważniejsze, by inwestycję można zrealizować szybko

— mówi prof. Adam Krzymowski, ambasador RP w Abu Dhabi. Eksperci uważają, że są na to szanse.

— Bez problemu można znaleźć w Warszawie odpowiednie działki, trzeba tylko wiedzieć, gdzie, jak i u kogo ich szukać
— mówi Rafał Trusiewicz, prezes Katharsis Development.

— Polskie miasta, deweloperzy czy spółki nie mają dużo czasu na skonkretyzowanie oferty.

— W połowie czerwca postaram się zorganizować misję inwestycyjną ekspertów, inżynierów i architektów z Emaara do Polski

— mówi Adam Krzymowski.
Przełomowe lata
W 2011 r., gdy rozpoczął pracę Abu Dhabi, wymiana handlowa między naszymi krajami wynosiła 316 mln USD, w ubiegłym roku, po 50-procentowym wzroście, już 1,3 mld USD, więcej niż z wszystkimi pozostałymi krajami arabskimi, a 90 proc. stanowił polski eksport.


— W tym roku wzrost nie będzie tak duży, ale spodziewam się wymiany handlowej na poziomie 1,5-1,7 mld USD.

Niewykluczone jednak, że w efekcie ostatniej wizyty pojawią się kontrakty, dzięki którym jej wartość przekroczy 2 mld USD

— uważa Adam Krzymowski.

Pomóc mogą umowy międzyrządowe — pięć zostało właśnie podpisanych. To dużo, zważywszy, że w latach 1994-2012 nasze kraje nie podpisały ani jednej.

— Umowa o innowacyjności i przedsiębiorczości pozwoli połączyć potencjał naszych badań naukowych z kapitałem ZEA.

Dokument o współpracy w rolnictwie otwiera ZEA na import polskich produktów rolnych w większym zakresie.

Ważna jest umowa o współpracy w szkolnictwie wyższym, której bezpośrednim następstwem było podpisanie jeszcze tego samego dnia porozumienia między uniwersytetem w Szardży i Uniwersytetem Medycznym w Lublinie.

Umowa o współpracy w turystyce promuje Polskę jako turystyczny kierunek

— mówi Adam Krzymowski. Zapowiada kolejne dokumenty.

— Przygotowujemy umowę o współpracy nowo powołanych agencji kosmicznych w ZEA i w Polsce. — Podpisanie powinno nastąpić niebawem.

— Sektor kosmiczny to wielowymiarowe aspekty, m.in. związane z innowacyjnością gospodarki.

— Ponadto opracowane zostało już porozumienie o współpracy między Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz Fundacją Badań Naukowych Emiratów, a także umowa o współpracy w dziedzinie transportu morskiego

— mówi ambasador RP w ZEA.
Co dalej
Poza wielkimi projektami inwestycyjnymi z ZEA jest szansa na wiele mniejszych.


— Dostaliśmy sygnał od przedstawicieli biznesu ZEA, by nie koncentrować się tylko na największych projektach, bo wielu emirackich przedsiębiorców jest zainteresowanych mniejszymi:

— mogą to być zamki do adaptacji na luksusowe hotele, stadniny koni, dobrze funkcjonujące fabryki i przedsiębiorstwa czy centra logistyczne.

Trzeba teraz dobrze wyselekcjonować portfel pod tamten rynek i zapotrzebowania oraz w odpowiedni sposób rozpocząć działania związane z promocją naszych inwestycji wśród emirackich inwestorów

— mówi Małgorzata Panek–Kasińska. Przewiduje też intensyfikację polskiego eksportu do ZEA.

— Po ostatniej wizycie wicepremiera Janusza Piechocińskiego, która została dobrze odebrana przez biznesową społeczność, skontaktowało się z nami kilku emirackich przedsiębiorców zainteresowanych produktami z Polski.

Pracujemy nad kilkoma projektami, w tym dostawami wyposażenia dla hoteli, eksportem produktów spożywczych i kosmetycznych, ale widzimy zdecydowanie szersze perspektywy

— mówi właścicielka MK Business Link.
Małgorzata Grzegorczyk
2015-06-11
Za; www.pb.pl/4176427,45068,z…

forumemjot.wordpress.com/…/po-pis-owa-isla…
Rafał_Ovile
Nostra Aetate nawet pełni funkcję wspomagającą rozkwit gospodarczy muzułmanów w Europie. Islamizacja Europy i wzbogacanie szejków poprzez spalanie ich ropy leży w interesie amerykańskiego lobby paliwowego i zbrojeniowego. Tylko kiedy wyborcy klakierów amerykańskich oprzytomnieją?
daniel.k
Jedni się cieszą z wyboru „patriotycznego prezydenta”… inni złorzeczą kaczystom… gdy tymczasem ZAPROGRAMOWANA judeo-ISLAMIZACJA POLSKI (meczety już dawno pobudowane, a wszyscy zastanawiali się dla kogo) przebiega bez większych zakłóceń, — a ostatnio nabrała przyspieszenia i postępuje w ruchu jednostajnie przyspieszonym, tak, że wszystko wskazuje na to, że finał nastąpi jeszcze przed hucpą …More
Jedni się cieszą z wyboru „patriotycznego prezydenta”… inni złorzeczą kaczystom… gdy tymczasem ZAPROGRAMOWANA judeo-ISLAMIZACJA POLSKI (meczety już dawno pobudowane, a wszyscy zastanawiali się dla kogo) przebiega bez większych zakłóceń, — a ostatnio nabrała przyspieszenia i postępuje w ruchu jednostajnie przyspieszonym, tak, że wszystko wskazuje na to, że finał nastąpi jeszcze przed hucpą wyborczą…, no bo, co gojom do tego???
daniel.k
Polacy skutecznie zajęci przez media polsko-języczne w tym katolicko-podobne — rosyjskim zagrożeniem, greckim kryzysem i zaplanowaną na jesień hucpą wyborczą do parlamentu IIIRP… czyli sprawdzonym użeraniem się między sobą umiejętnie podsycanym przez media spod ciemnej gwiazdy;
— dali się podzielić na pro-putinowców i pro-banderowską sektę smoleńską, „europejczyków” i roszczeniowych oszołomów, …
More
Polacy skutecznie zajęci przez media polsko-języczne w tym katolicko-podobne — rosyjskim zagrożeniem, greckim kryzysem i zaplanowaną na jesień hucpą wyborczą do parlamentu IIIRP… czyli sprawdzonym użeraniem się między sobą umiejętnie podsycanym przez media spod ciemnej gwiazdy;
— dali się podzielić na pro-putinowców i pro-banderowską sektę smoleńską, „europejczyków” i roszczeniowych oszołomów, jedynie słuszną „patriotyczną” prawicę „naprawdę” reprezentującą Polaków i polski interes narodowy, oczywiście oprócz liberałów i neo-konów…