Clicks2K
m.rekinek
9
"Nie taki gender straszny... Dominikanie w Rzeszowie prowadzą na terenie parafii szkolenia pod nazwą : "Nie taki gender straszny..., czyli samokształceniowe seminarium genderowe. " Czy miejscowy …More
"Nie taki gender straszny...

Dominikanie w Rzeszowie prowadzą na terenie parafii szkolenia pod nazwą : "Nie taki gender straszny..., czyli samokształceniowe seminarium genderowe. " Czy miejscowy biskup tego nie widzi ?!!!

www.rzeszow.dominikanie.pl/plan_wykladow.php
baj900
ksiązka powstała po kazaniu ks.Kostrzewy
Brońmy dzieci i młodzież przed zaplanowaną demoralizacją -książkę można zamówić

Książkę można zamówić
meilem - bronmy.dzieci@tlen.pl
annaaurelia
gender to ideologia nienawiści i dewastacji człowieka, gender JEST STRASZNY!
Anja39
W sieci pojawiły sie już głosy oburzenia, że rzeszowscy dominikanie postanowili obok całorocznych wykładów otworzyć seminarium o ideologii gender. A może to dobrze?
Obok licznych wykładów skoncentrowanych na tematyce biblijnej, a także teologii współczesnej zaanonsowano seminarium dyskusyjne prowadzone przez magistra Rafała Zawiszę "Nie taki gender straszny..., czyli samokształceniowe seminarium …More
W sieci pojawiły sie już głosy oburzenia, że rzeszowscy dominikanie postanowili obok całorocznych wykładów otworzyć seminarium o ideologii gender. A może to dobrze?
Obok licznych wykładów skoncentrowanych na tematyce biblijnej, a także teologii współczesnej zaanonsowano seminarium dyskusyjne prowadzone przez magistra Rafała Zawiszę "Nie taki gender straszny..., czyli samokształceniowe seminarium genderowe."
Znana katolicka psychologi i publicystka Bogna Białecka skomentowała ten fak t na swoim profilu facebookowym: "Wstyd mi. Dominikanie w Rzeszowie prowadzą na terenie parafii szkolenia pod nazwą : "Nie taki gender straszny..., czyli samokształceniowe seminarium genderowe."
Byc może jednak zbyt pospiesznie? Wiele zależy jaką postawę przyjmie prowadzący, który publikował choćby na łamach radykalnie lewiecowej "Praktyki teoretycznej", czy opiekunowe całego cyklu czyli sami dominikanie.
Niebezpieczeństwo polega przede wszystkim na tym, że zapomną o swojej roli duszpasterskiej a zaczna się bawić w uniwerstytet otwarty.
dodatkowo czytamy :( niezależna pl.)
Tematykę wykładów w rozmowie z portalem niezalezna.pl komentuje ks. prof. Pawła Bortkiewicza z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członka Komitetu Nauk Teologicznych PAN, którego wykład na temat zagrożeń związanych z ideologią gender przerwałą grupa ok. 20 osób, w tym kilku mężczyzn w damskich ubraniach. Duchowny stwierdza, że lansowana ostatnio "teologia wyzwolenia jest próbą przeniesienia marksizmu w sferę religijną".

- Teologia jest nauką dzisiaj deficytową. Maleje liczba studentów na wydziałach teologicznych, nie może dziwić zatem fakt poszukiwania prób uatrakcyjniania tej dyscypliny wiedzy, która leżała i leży u podstaw naszej wiedzy uniwersalnej. W tym właśnie kontekście próbuje spojrzeć na projekt autorstwa dominikanów rzeszowskich zatytułowany Filozoficzno-Teologiczna Szkoła św. Jacka - tłumaczy ks. prof. Bortkiewicz.

W informacji o tym projekcie można przeczytać m.in. „Jednym z najważniejszych elementów naszej dominikańskiej duchowości jest poszukiwanie prawdy. […] Przykładem takiego zaangażowania jest św. Tomasz z Akwinu. Dla naszego brata, veritas zawsze była najważniejsza i potrafił dostrzegać ją także w zdaniu innych, w poglądach adwersarzy, innowierców czy heretyków. Nie wahał się przed uznaniem prawdy innego, obcego a nawet wrogiego. […] W jego działaniu widać było nutę optymizmu i zaufania człowiekowi. Prawdy nieustannie się uczymy i ciągle jej poszukujemy”.

Praktyczną aplikacją tych działań jest projekt szkoły, w ramach którego proponowane są wykłady i seminaria w rodzaju: „Nie taki gender straszny..., czyli samokształceniowe seminarium genderowe”, „Pieśń nad pieśniami jako manifest feministyczny, wołanie kobiety buntującej się przeciw skostniałym strukturom społecznym i religijnym swoich czasów”, „Teologia współczesna: teologia wyzwolenia jako teologia polityczna”, „Kohelet jako głos starożytnego prekursora dekonstrukcjonizmu (Kohelet jako starożytny Derrida)”, „Teologia współczesna: teologia feministyczna”.

- Nietrudno zauważyć, że głównym nurtem prezentacji są nurty kulturowe i ideowe, wobec których teologia katolicka, podkreślę raz jeszcze teologia katolicka jest w stanie radyklanego sporu. Gender jest wyrazem aberracji antropologicznej i dewastacji instytucjonalnej. Teologia wyzwolenia jest próbą przeniesienia marksizmu w sferę religijną. Dekonstrukcjonizm jako narzędzie postmoderny wpisuje się w radykalny nurt relatywizacji prawdy i rzeczywistości obiektywnej. Feminizm w teologii nie bardzo postrzega „mulieris diginitatem”. Oczywiście, można zakładać, że autorzy projektu marketingowo przyciągają uwagę słuchaczy i odbiorców atrakcyjnymi tytułami, po czym podejmują krytykę gender z pomocą np. teologii ciała Jana Pawła II. Prezentują latynoską teologię wyzwolenia w świetle watykańskich Instrukcji autorstwa kard. Ratzingera. Snują wywody Koheleta osadzając je w dyskursie ze światem i kulturą współczesną w duchu „Fides et ratio”. Ale te założenia nie mają żadnego pokrycia. Ani w zapowiedziach wykładów, ani w osobach je prowadzących - podkreśla w rozmowie z portalem niezalezna.pl ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Co ciekawe autorzy projektu na początku przywołują św. Tomasza z Akwinu. Piszą o uznaniu prawdy innego, a nawet wrogiego, o optymizmie i zaufaniu człowiekowi. Piszą o komponentach mocno nadużywanego słowa „dialog”, przed którego nadużyciem przestrzegał dominikanin o. prof. M. A. Krąpiec, program wykładów sugeruje jednak zupełnie inny tok rozumowania inicjatorów Szkoły św. Jacka.

- Jestem przekonany, że św. Tomasz potrafił dostrzegać veritas w zdaniu adwersarzy, ale wiem z całą pewnością, że strukturę swoich wywodów opierał na bardzo charakterystycznym stwierdzeniu: sed contra. Owego sed contra nie jestem w stanie dostrzec w projekcie szkoły.
Niepokojem napawa też przywołanie doświadczeń Dominikańskiej Szkoły Filozofii i Teologii, działającej przed laty na Służewie w Warszawie. współzałożycielem i dyrektorem Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii w Warszawie (obecnie kontynuowane przez Warszawskie Studium Filozofii i Teologii) był Tadeusz Bartoś, były dominikanin, teolog kontestator. Dziwnym zbiegiem okoliczności, projekty proponowane dawniej i dziś przez Tadeusza Bartosia są po części przynajmniej powielane przez projekt rzeszowskiej szkoły. Kto zatem jest jej faktycznym patronem – Tomasz czy Tadeusz?
- zastanawia się ks. prof. Bortkiewicz.

+ ciekawy artykuł o cieplym przyczółku gender na KUL

www.pch24.pl/zlikwidowac-prz…
alica32
adan1 2014-01-03 19:17:05
cytat ...............
Czy miejscowy biskup tego nie widzi......................

widzi widzi i na tym to właśnie polega bracia i siostry
-------------------------------------------------------------------
🙂 na to wygląda ✍️
adan1
cytat ...............
Czy miejscowy biskup tego nie widzi......................

widzi widzi i na tym to właśnie polega bracia i siostry
wierny
Dominikanie już od wielu lat idą drogą herezji.Z reztą nie tylko oni.Zepsucie Koscioła zaczęło sie własnie od zakonów i to sie teraz będzie pogłebiać.Schizma w Kosciele to kwestia bardzo bliskiej przyszłosci.
abracham
gender to pseudonauka została zakazana w norwegi Węgrzech i Chorwacji przyjeżdżają do polski i ostrzegają np Gabriele kuby i Dr Michael Jones www.youtube.com/watch
alanowa
z dokumentu WHO -"radość masturbacji dzieci powinny poznawać w przedszkolu, 6-latki powinny poznawać różne rodzaje antykoncepcji, a 9-latki powinny podejmować świadome decyzje dotyczące zyskiwania, bądź nie, doświadczeń seksualnych." Nad tym dokumentem debatowano na konferencji w Pałacu Staszica.
wp.me/p2ATmP-4zK
Anja39
Moze to jacyś przebierańcy ? 😲