02:12
Marieta Ria
261.5K
Brat Gabriel, ktorý evanjelizuje i pomocou skatebordu a spieva túto nádhernú pieseň SALVE REGINA
tovika
Dovolila bych si zde podpořit Marietu Riu. Mě to nepřijde trapné a nedůstojné. Ba naopak. Ponechám stranou, že se někdo věnuje jízdě na skateboardu a praxi pokoncilní evangelizace. Pro řeholníka - řeholnici, je hábit svátečními šaty i montérkami, ikdyž předpokládám, že si řeholníci/ce na práci oblékají nějaké horší(obnošené) hábity nebo připojí zástěru..., je to viditelný znak …More
Dovolila bych si zde podpořit Marietu Riu. Mě to nepřijde trapné a nedůstojné. Ba naopak. Ponechám stranou, že se někdo věnuje jízdě na skateboardu a praxi pokoncilní evangelizace. Pro řeholníka - řeholnici, je hábit svátečními šaty i montérkami, ikdyž předpokládám, že si řeholníci/ce na práci oblékají nějaké horší(obnošené) hábity nebo připojí zástěru..., je to viditelný znak příslušnosti k řádu, života zasvěceného Bohu a když už tedy nějaký mladý mnich v čase, který je mu dán, jezdí na skejtu, je důstojné, když to dělá konzistentně v oděvu, jež je znamením jeho stavu, jakkoli to je "nepraktické".
Marieta Ria
Vďaka za Vaše slová - že aspoň niekto pochopil toto video. Toľko útokov na krátky príspevok, ktorý som tu dala s dobrým úmyslom ako príklad viery, ktorý vydával (aj týmto spôsobom) brat Gabriel v rámci poslušnosti predstaveným, ktorí mu dovolili aj takto privádzať ľudí k Bohu!
ľubica
Mučedník, který vymodlil změnu postojů kardinála Duky. S drahým zesnulým P. ThLic. Filipem M. Ant.
(najistejšia evanjelizacia je tichá obeta, pokánie za druhých...ktoré ich vyvedie z tmy na svetlo....tak ako to robil sv p PIO )
ľubica
toto je knaz=obetník, ktorý vytrháva zo spárov diabla svojich spoluknazov, nadriadených / kard. Duka/ i veriacich.... KNAZ MA MILOVAT A OCHRANOVAT EUCHARISTIU, a nie ju nechat zneuctovat svetskými nariadeniami, ktoré nevypovedatelne hlboko narušili liturgický priestor na dlhé časy...V povesti svätosti života zomrel dominikán P. Antonín Filip Štajner ktorý odovzdal pápežovi sv. …
ľubica
škoda času sa vyjadrovať.... evanjelizácia NOM sektoru? všetko pomaly ale isto zhasína.... a koho akože má evanjelizovať? tých čo su od rána do večera prilepení na obrazovkach, monitoroch, mobiloch, tabletoch? teda mladých? TIME out.
Je čas prestať s týmito pomätenostami a v tomto čase ´konca čiaś, hovoriť pravdu bez kompromisov! Pravdu o tom že žijeme v sanitárnej totalite, mili mladí priatelia …More
škoda času sa vyjadrovať.... evanjelizácia NOM sektoru? všetko pomaly ale isto zhasína.... a koho akože má evanjelizovať? tých čo su od rána do večera prilepení na obrazovkach, monitoroch, mobiloch, tabletoch? teda mladých? TIME out.
Je čas prestať s týmito pomätenostami a v tomto čase ´konca čiaś, hovoriť pravdu bez kompromisov! Pravdu o tom že žijeme v sanitárnej totalite, mili mladí priatelia! že zlý duch utočí na našho Pána a Kráľa v Eucharistii, tým že sa snaží svetské opatrenia pretláčať do chrámov! Ako može byť človek v kostole zarúškovaní? ako mohli knazi vyliat svatenu vodu ktora suvisí s liturgiou?!! ako mohli NEBOJOVAT proti podávaniu SP na ruku!?! PRECO NEBRANIA NAJPOSVATNEJSIEE UZEMIE, SVATU ZEM´= BOHOSTANOK AKO SKUTOSNI KRIZIACI, CRUSADERI? Prečo sa klanaju vládnym nariadeniam? prečo VYMENILI PRVE PRIKAZANIE ZA PIATE!!!!??? Predsa POCTA BOHU so všetkym čo mu patrí NIE je prvá ale ju nahradila pseudoocchrana pred neEXISTUJUCOU PANDEMIOU!!!
PREčo vami ospevovaný knaz kapucín a celá jeho rehola, nekríčí a nevola ako dobrý PASTIER: NEBERTE SI VAKCINY, tie vas postupne zabiju.....Chmielewski - Dobry pastier dôveruje v moc Boha
prečo sa dospustili kapucíny urážky ked KRISTA na KRIZI, orúškovali??? toto je čo? akú evanjelizaciu vykonava človek ktorý počas lockdownu, si vymysla texty a noty a takto uboho straca drahocenný čas, za ktorý budeme všetci sudeni ako sme ho využili pre PRAVDU????
Právno-morálny dokument pre zasvätených, biskupov, kňazov i laikov ohľadne očkovania proti COVID 19
Kolko článkov, rozhovorov, videi nahrali kapucíni, salezianí, piaristi , františkáni, aby veriacich upriamili na PRAVDU a nie na pošetilé radovánky z lacnych pesničiek?? Kde žijete? Asi mimo realitu!
Títo vami ospevovani kazi mali dávno odprosovat,na kolenách za SP na ruku!!!! konať procesie s Oltárnou Sviatostou, hovoriť pravdu o covide, ako su manipulovani veriaci cez média!!! ako nahlasuju navyšené počty chorých a mrtvych, a dostavaju za to peniaze, ako patologovia, ostatni lekari, zdravotné personaly maju usta plne bankoviek, aby mlčali, ak maju kolegovia problém, po očkovaní!!!!
odprosovať , konat obety. tvrdé pokánie, to je uloha KNAZOV=OBETNIKOV
CO NA TIE BLAZNIVE VIDEA KAPUCINOV BY POVEDAL SAM SV Páter PIO?
Kto vytrháva mladých zo spárov diabla ak nie knaz? Svojimi obetami! NIE PESNICKAMI!!!
Marieta Ria
Toľko hnevu v jednom komentári! Veď toto video má už takmer 7 rokov... Vtedy ešte všetci nesedeli pred mobilmi a tabletmi, ako hovoríte. Práve to je pre mládež zaujímavé, že vidí mladého rehoľníka (stále tu útočíte, že kňaz – neviem, že by bol aj kňazom), ktorý dokáže športovať, vyvíjať aktivitu, ktorá je mladým blízka (a nebojte sa, aj dnes sa ešte napodiv športuje a pravidelne – mám …More
Toľko hnevu v jednom komentári! Veď toto video má už takmer 7 rokov... Vtedy ešte všetci nesedeli pred mobilmi a tabletmi, ako hovoríte. Práve to je pre mládež zaujímavé, že vidí mladého rehoľníka (stále tu útočíte, že kňaz – neviem, že by bol aj kňazom), ktorý dokáže športovať, vyvíjať aktivitu, ktorá je mladým blízka (a nebojte sa, aj dnes sa ešte napodiv športuje a pravidelne – mám takých doma) a tým ich môže skôr pritiahnuť ku Kristovi. To je také strašné previnenie, že si toto dovolil a dovolil si naspievať krásnu pieseň? To je také zavrhnutiahodné? Či v chrámoch sa nespieva počas sv. omše, či sa nespieva na chválach a iných podujatiach pre veriacich? Keď oslavuje P. Máriu krásnym spevom, to Vás tak pohoršuje? Modlí sa ruženec, ktorý je najväčšou zbraňou proti Zlému... Hádžete všetkých do jedného vreca... Ja sa vôbec nezastávam toto, čo sa Bohužiaľ v Cirkvi deje, že mlčia tí, ktorí by mali najviac kričať! Už som tu spomínala, že som veľakrát písala otcom biskupom a apelovala na to, čo sa tu deje. Nedostala som žiadnu odpoveď, žiadnu reakciu... Na TV Lux som oponovala hovorcovi KBS pri zdôvodňovaní morálnosti očkovania a dávala dôkazy, fakty z overených zdrojov – no moje komentáre boli hneď mazané. Ja neobhajujem zlo, ktoré sa deje – tak na mňa neútočte. Poznám a komunikujem aj s kňazmi, ktorí sú proti tomuto mediálnemu prúdu, majú správne názory a aj to hovoria, burcujú ľudí. V každej spoločnosti sa nájde takí i onakí... Ale preto brýzgať na všetkých, dehonestovať všetky rehole, atď. mi príde úbohé. Veď mnohí veriaci nemajú také vedomosti, myslia, že sú to konšpirácie (mám takú skúsenosť s nimi) a najhoršie je, že napr. očkovanie presadzuje samotný pápež a to mnohých pomýli a zvedie z pravdivej cesty. Mnohí starkí sa držia toho, že keď sa dal on zaočkovať, tak to musí byť v poriadku. Veria tomu a sú pritom zavádzaní, lebo sa nehovorí celá pravda... Poznám kňazov, ktorí slúžia bez rúška a celú sv. omšu (okrem podávania sv. prijímania), takže nie všetci sú zarúškovaní!
Spomínate sv. Pátra Pia – no on asi žil v trochu inej dobe, nebola takáto digitalizácia všetkého, možno by aj on bol využil na svoje zachraňovanie a prebúdzanie duší aj iné možnosti... Ale hovoriť o lacných pesničkách v tomto ohľade mi príde scestné. On si "text nevymýšľal počas lockdownu a nestrácal tak svoj drahocenný čas". Evanjelizácia NOM sektoru - on neskáče v kostole, netlieska a nedupe pred oltárom – to ste trošku vedľa v tomto prípade. Ale zavrhovať hneď všetko – veď ja ho neospevujem, nepoznám ho, video som tu dala v dobrej viere povzbudenia – ale vidím, že Vy by ste mu dala asi najradšej do ruky bič, aby všetkých dookola vyšľahal, lebo všetci sú zlí... Tak sa neevanjelizuje. Na jednej strane si sťažujete, aká je situácia, no na druhej Vás poburuje takýto spôsob privádzania k Bohu! Zatracovať človeka, ktorý tým nekonal žiadny hriech... či on mal už vtedy vedieť, že príde tzv. pandémia a bude takto zneužitá? Viem, že ste rozhorčená z dnešných udalostí, ale preto ešte nemusíme odpisovať všetkých zaradom. Treba apelovať na kňazov i biskupov, aby sa im otvorili oči a Pán im osvietil rozum a našli PRAVDU a nebáli sa ju presadzovať, tiež sa za nich modliť! Požehnaný deň Vám!
apredsasatoci
Ak si zrovnate pojmy súdiť s pragmatickým vyjadrením sa k veci, opäť nájdete pokoj a konečne pochopíte, že Ľubica na nikoho neútočí, iba v Pravde a k Pravde sa vyjadruje.
Neskutočné ako vy chápete veci!
Skutkami urobíte kopu dobrá, ale svojou hašterivou mysľou všetko zrovnate so zemou.
Marieta Ria
Tak keď mám názor ja, je to hašterivá myseľ - super, ja keď niečo obhajujem, tak ja nechápem pojmy a útočím, keď Vy chŕlite síru, tak to je pragmatické (ó) - len Vy máte patent na rozum... nemusíte si tu robiť jedna druhej krovie, pochopila som, že len VY...dlho nič a znova len VY máte pravdu. Hovorím, miestny kolorit nepustí - každého znosiť pod zem... A zoberte si na mušku už nejaký iný …More
Tak keď mám názor ja, je to hašterivá myseľ - super, ja keď niečo obhajujem, tak ja nechápem pojmy a útočím, keď Vy chŕlite síru, tak to je pragmatické (ó) - len Vy máte patent na rozum... nemusíte si tu robiť jedna druhej krovie, pochopila som, že len VY...dlho nič a znova len VY máte pravdu. Hovorím, miestny kolorit nepustí - každého znosiť pod zem... A zoberte si na mušku už nejaký iný objekt, keď Vám je môj príspevok takým tŕňom v oku - čo sa tu toľko točíte, už ste všetko potrebné povedali a nestrácajte tu svoj drahocenný čas!!
apredsasatoci
Hav hav hav!
Do búdy, ty besné psisko! 🥱
Marieta Ria
Pekná vizitka od vás, to len svedčí o vašej duševnej úrovni, ktorú tu dávate všetkým na vedomie, veselo kopte ďalej, ešte bolo málo...
apredsasatoci
Súhlasím máte pravdu.
Je to nepekna vizitka pre kresťana.
Ja vydržím mnoho.
Moja trpezlivosť je do neba volajúci.
Vydržím 10krat!
Ale 11.krat nevydržím!
To besne psisko musí byť konečne umlcane!
A teraz je rad na vás.
Spýtujte si svedomie!
Marieta Ria
Čo konkrétne je na tom trápne a nedôstojné? To františkán Nepoškvrnenej nesmie ísť v rehoľnom rúchu na skatebord? Už ako mladý sa venoval tejto záľube a potom vstúpil do rádu, kde dostal od nadriadených povolenie raz do týždňa sa tomuto venovať a i takýmto spôsobom privádzať ľudí k Bohu! Podľa Vás smie rehoľník len modliť sa v kútiku v chráme, alebo za múrmi kláštora, aby ho nik náhodou …More
Čo konkrétne je na tom trápne a nedôstojné? To františkán Nepoškvrnenej nesmie ísť v rehoľnom rúchu na skatebord? Už ako mladý sa venoval tejto záľube a potom vstúpil do rádu, kde dostal od nadriadených povolenie raz do týždňa sa tomuto venovať a i takýmto spôsobom privádzať ľudí k Bohu! Podľa Vás smie rehoľník len modliť sa v kútiku v chráme, alebo za múrmi kláštora, aby ho nik náhodou nevidel? O tom to je - s radosťou sa vedieť aj pomocou športu priblížiť k mladým a byť im vzorom - že sa dá žiť v súlade s Bohom! Nemusíme byť zachmúrení a odmeraní voči každému, aby sme naplno žili vieru! Pán si ho našiel a on ide za ním aj takýmto spôsobom.
apredsasatoci
Keď už začnete písať - To podľa vás..., tak sa má aspoň opýtajte, to je elementárna slušnosť, a nepíšte v mojom mene vaše myšlienky. Ďakujem za pochopenie!
Kňaz môže športovať. Ale športovať v sutane je dosť nepohodlne. Preto sa ponúka otázka, prečo to robí? Chce znevážiť rehoľny rád?
V mene tolerancie sa pozrime, kde sa dneska rkc nachádza? Už aj diablov plán "vakcinovanie" podporujú!
Radšej …More
Keď už začnete písať - To podľa vás..., tak sa má aspoň opýtajte, to je elementárna slušnosť, a nepíšte v mojom mene vaše myšlienky. Ďakujem za pochopenie!
Kňaz môže športovať. Ale športovať v sutane je dosť nepohodlne. Preto sa ponúka otázka, prečo to robí? Chce znevážiť rehoľny rád?
V mene tolerancie sa pozrime, kde sa dneska rkc nachádza? Už aj diablov plán "vakcinovanie" podporujú!
Radšej ísť zachmurena do neba, ako premotivovana do pekla. 🤔
Marieta Ria
Prepáčte, ale ja Vám žiadne myšlienky nevkladám - ak ste si nevšimli, na konci vety bol otáznik - takže som sa pýtala!! Pohoršujete sa nad tým, že v rehoľnom rúchu športuje - to akože o čo Vám ide - sám vie, či sa mu to dá, alebo nie! To sa má ísť prezliecť, aby nik nevedel, že je rehoľník? Veď on v tom rúchu nepácha hriech!! Keby to tak bolo, potom môžete hovoriť o znevažovaní!
Ja som tento …More
Prepáčte, ale ja Vám žiadne myšlienky nevkladám - ak ste si nevšimli, na konci vety bol otáznik - takže som sa pýtala!! Pohoršujete sa nad tým, že v rehoľnom rúchu športuje - to akože o čo Vám ide - sám vie, či sa mu to dá, alebo nie! To sa má ísť prezliecť, aby nik nevedel, že je rehoľník? Veď on v tom rúchu nepácha hriech!! Keby to tak bolo, potom môžete hovoriť o znevažovaní!
Ja som tento príspevok nedávala s cieľom rozoberania toho, kde sa cirkev nachádza, tak mi príde scestné teraz tu montovať "vakcínovanie". Som zásadne proti celému cirkusu okolo vírusu a mrzí ma, že cirkevní otcovia podporujú a schvaľujú očkovanie - sama proti tomu už dlhý čas bojujem a apelujem na predstaviteľov cirkvi. No tí, ktorí majú moc niečo riešiť, mlčia, nereagujú... Ale sú aj medzi nimi takí, ktorí zostávajú verní a som za nich vďačná! A Vy nie ste v jeho svedomí, tak ťažko hovoriť o premotivovanosti, či ceste do pekla... a zachmúrená isto nebuďte, Boh má rád (nielen) radostných ľudí! 😉
apredsasatoci
V montérkach chodím do záhrady a v sviatočných šatách do kostola, na svadby, oslavy... Nie naopak!
Reholne šaty majú svoju dôstojnosť.
Je rozdiel, keď kňaz je bežné oblečený, alebo má sutanu.
To je môj názor.
Ak to vidíte ináč, nech sa páči.
Nezvyknem sa pohorsovat/súdiť.
Pragmaticky sa vyjadrujem k veci a vy ste evidentne vyrušená.
Čím to je? Čím to je?More
V montérkach chodím do záhrady a v sviatočných šatách do kostola, na svadby, oslavy... Nie naopak!
Reholne šaty majú svoju dôstojnosť.
Je rozdiel, keď kňaz je bežné oblečený, alebo má sutanu.
To je môj názor.
Ak to vidíte ináč, nech sa páči.

Nezvyknem sa pohorsovat/súdiť.
Pragmaticky sa vyjadrujem k veci a vy ste evidentne vyrušená.
Čím to je? Čím to je?
Marieta Ria
Čo vo Vás evokuje pocit, že som "vyrušená"? Keď človek povie niečo v dobrej viere a Vám sa to nepáči? Hľadať za každú cenu na niekom chybu - "nechcete súdiť" a predsa súdite... nechajte to na svedomie a slobodnú vôľu každého!
apredsasatoci
Nepovedala by som, že sa mi to nepáči.
Zastresujete sa slovami ako súdiť, pohorsovat....
Keby každý mohol jednať podľa seba, na čo nám je potom Božie Slovo, Cirkev, svätí otcovia....?!
Katolík môže robiť iba to čo je mu dovolené Bohom!
To ste nevedeli?
Marieta Ria
Práve - každý jeden sa zodpovieme za svoje skutky pre Všemohúcim a dotyčný rehoľník (neviem o tom, že by bol aj kňazom) konal s dovolením svojho nadriadeného v kláštore, takže bol poslušný Cirkvi... Ja som tu dala príspevok ako príklad dobrého prezentovania viery v dnešnom svete a Vy tu z toho vyrobíte pomaly proces o použití rehoľného rúcha ... Veď rehoľníci chodia v rehoľnom rúchu stále …More
Práve - každý jeden sa zodpovieme za svoje skutky pre Všemohúcim a dotyčný rehoľník (neviem o tom, že by bol aj kňazom) konal s dovolením svojho nadriadeného v kláštore, takže bol poslušný Cirkvi... Ja som tu dala príspevok ako príklad dobrého prezentovania viery v dnešnom svete a Vy tu z toho vyrobíte pomaly proces o použití rehoľného rúcha ... Veď rehoľníci chodia v rehoľnom rúchu stále, či sú v kláštore, alebo idú von. To je ich normálny, bežný odev. Teraz nie sme v komunizme - zažila som v mladosti, keď sme mali tajné duchovné stretká s rehoľníčkou, tak chodila v parochni a civilnom oblečení... ale teraz - o čom tu stále točíte? Keď som hovorila o svedomí a slobodnej vôli - tú dal Všemohúci každému jednému z nás - to chcete spochybňovať? Každý máme prikázania od Boha a tých sa máme držať a v tom nám má byť naše svedomie nápomocné! Tak nepretáčajte moje slová - to tomu bratovi Boh nedovolil takto evanjelizovať a je to proti Božiemu prikázaniu??? Toto napádanie a chytanie za slovíčka je tu tuším miestny kolorit...
apredsasatoci
Ja som vyrobila proces s 2 slovami - Trápne! Nedôstojné!
Načo dávate príspevky, keď nedokážete zniesť iný názor?
Marieta Ria
Zrazu je to len o dvoch slovách? (poriadne štipľavých) Povedali ste tu toho o "nedodržiavaní Božích príkazov" až - až. Ja som len bránila prezentáciu viery jedným bratom a snažila sa objasniť pozadie... Neunúvajte sa už ďalej, chápem Váš názor!
apredsasatoci
To nie je môj názor! To súdnosť!!!
Že vás Pravda stipe, je váš problém, nie môj.
Marieta Ria
odkiaľ beriete tú istotu, že len to je pravda, čo hovoríte Vy? Ja žasnem, ako Vás dokázalo vytočiť jedno dobre mienené malé video a ako dokážete reagovať, keď Vám oponujem - Vy totiž neberiete žiadne argumenty, Vy len potrebujete druhého odpísať a znevážiť!
apredsasatoci
2 slová a toľko kriku!
Marieta Ria
apredsasatoci už v tom mene je všetko povedané - točíte dokola a ste najmúdrejšia, dúfam, že už Vám odľahlo a môžete sa začať zaoberať niekým iným. Ďalšie slová netreba!
apredsasatoci
Tomu hovorím argument!
apredsasatoci
Trápne! Nedôstojné!