Clicks514
pl.news

Gejstapo: Watykan NIE blokuje ustawy ograniczającej wolność słowa

Podjęta bez przekonania interwencja Watykanu "w żaden sposób nie wnosiła o zablokowanie" opresyjnego włoskiego prawa, powiedział watykański sekretarz stanu Parolin portalowi VaticanNews.va (25 czerwca).

Gejstapowsta ustawa, nazwana czasem na cześć neokomunistycznego włoskiego deputowanego Alessandro Zana "prawem Zana", ma na celu ochronę propagandy homoseksualnej.

Parolin usprawiedliwiał się, mówiąc, że nota Watykanu wysłana do włoskiego ambasadora przy Stolicy Apostolskiej była "wewnętrznym dokumentem", który rzekomo wyciekł. "Jesteśmy przeciwni jakiejkolwiek postawie czy gestowi nietolerancji lub nienawiści wobec ludzi z powodu ich orientacji seksualnej" – zaprotestował.

Tchórzliwy prałat zauważył jedynie, że zawarte w projekcie ustawy pojęcie dyskryminacji jest "zbyt niejasne" i grozi "uczynieniem karalnym każdego możliwego rozróżnienia między mężczyzną a kobietą, z konsekwencjami, które mogą okazać się paradoksalne i których, naszym zdaniem, należy unikać, dopóki jest na to czas".

Parolin mówi, że w obszarze relewancji karnej musi być dobrze określone, co jest dozwolone, a co zabronione – jednak taki jest sens ustaw gejstapo: zastraszać ludzi poprzez tworzenie szarych stref i niepewności prawnej.

#newsCaibixsfdo