macusana
201.3K

Varovanie Luterova dohnalkult čo blokujete bojite sa pravdy!?

Prestaňte to robiť je to trápne! Ten čo sa vyhýba diskusií vie že jeho TEÓRIA ma trhliny a poriadne. ŽIADNU PEČAŤ NETREBA TOU JE KRST BIRMOVKA SVIATOSTNY ŽIVOT!. Luteranka neotravuj a dohnal no koment 🤦.kemu nirt rady temu nit pomoci alebo jest to glupoty po švece.
Modré Hluboké Nebe
Žádné idolatrické římskokatolické čarodějné okultní praktiky samozřejmě že nejen nejsou v životě potřeba, ale jsou přímo z pekla. Varujte se okultní řkc, je to náboženství satanovo.
Trepifajksl
A poradíš nám teda, kde je církev, kterou založil Pán Ježíš Kristus, která se střetává, a jsou v ní určité funkce. A kdo je pověřený Pánem Ježíšem ji řídit?
Modré Hluboké Nebe
Kristova církev jsou všichni ti, kteří přijali Slovo Ježíše, vzali svůj kříž a následují Ho. To může být jak katolík, evangelík, lidé bez toho aby kamkoli do pozemských církví chodili. Příslušnost k nějaké církvi, sboru v nějakém náboženství je sekundární záležitost. To ještě není cesta v Kristu. Pokud zaměníme nést svůj kříž za příslušnost k čemukoli, jsme jen členy pozemských klubů …More
Kristova církev jsou všichni ti, kteří přijali Slovo Ježíše, vzali svůj kříž a následují Ho. To může být jak katolík, evangelík, lidé bez toho aby kamkoli do pozemských církví chodili. Příslušnost k nějaké církvi, sboru v nějakém náboženství je sekundární záležitost. To ještě není cesta v Kristu. Pokud zaměníme nést svůj kříž za příslušnost k čemukoli, jsme jen členy pozemských klubů církevníků, zahrádkářů, včelařů.... To podstatné je uvnitř. Ježíš jasně říká, že Jeho království NENÍ z tohoto světa a ani zde žádné "království" nezakládal. Svět doposud patří podvodem Luciferovi a Ježíš sem přišel shromáždit rozptýlené ovce. Co funguje ve světě je ze světa. Kdo slyší Kristův hlas, je z pravdy. Lidé jistě v určitých fázích jako padlí lidé v temnotách potřebují nějaké "pevné " body v podobě sborů, společenstev, sdružování se, protože jsou na cestě a zrají. To však není cíl, ale prostředek. Zrovna tak právě někdo nemusí pociťovat příslušnost vůbec k ničemu co zde na tomto světě funguje jako organizovaná složka. Tak dnes už může i každý příslušník katolicizmu zjevně vidět, že v jeho, potažmo žádné jiné církvi spásy není. Spása je jedině v Kristu, který nepotřebuje pozemské organizace v podobě náboženství, aby jako Bůh mohl fungovat. Není možné si myslet, že Bůh bez církví a náboženství je naprosto ztracený a neví co má bez spolku včelařů dělat, co si má počít..))) Laicky pověděno, s pozemskými církvemi se to má podobně jako s Bratrstvem prstenu v Pánu prstenů. Bratrstvo vzniklo z potřeby najít cíl, dosáhnout ho. Když bylo dílo hotovo / člověk našel Krista a stal se Jeho /, společenství / prstenu/ přestalo mít opěrný, hlavní smysl. Je to jako s hlásáním Jana Křtitele na poušti - když přišel Kristus, vše skončilo, hlásat Ježíše již nebylo třeba, již byl mezi nimi, lidé Ho přijali.
Trepifajksl
Takováto společnost je ovšem nebiblická (sám to slovo nemám rád) Neodpovídá popisu založení církve a uspořádání prvních křesťanů. Sugerovat si člověk může, co chce, ale nemá to jasně oporu v písmu.
Modré Hluboké Nebe
No však si věř čemu chceš, mně je to zhola jedno. Když ti něco neodpovídá popisu, uctívej popisy:))))
Trepifajksl
Myslel jsem si, že vy se držíte písma, netušil jsem, že ne. Zase mám víc jasno - dík :-)))
Modré Hluboké Nebe
Ty se nedržíš ani tak Písma, jako dogmatického katolicizmu.
Trepifajksl
Držím se toho, co považuji za správné a logické. Písmo není Bůh. Pro koho bylo psáno, je tam kolikrát i uvedeno. Byly doby, kdy ani nebylo, zato Církev ano. Pán Ježíš jasně řekl, koho máme poslouchat. Když už se ohánět písmem, tak si z něj aspoń nevybírat, co se nám hodí do krámu, ale brát ho jako celek. Gene,když hrábne do strun, tak taky žádnou nevynechá.
Modré Hluboké Nebe
Trepifaxjxl . Nějak rád se motáš v slovíčkách a neleze ti z toho pořád nic kloudnýho:))) Taková náša káša. Hele zkus si odmyslet veškeré prostory náboženství v kterých se rád zatepluješ a vyjev si v mysli Ježíše bez jakýchkoli přívlastků - tj. dogmat, náboženství, církví, sborů..a pokud se ti Ježíš tak nějak umenší, nebo nebude s těmito organizačními složkami tak nějak kompletní, spíše …More
Trepifaxjxl . Nějak rád se motáš v slovíčkách a neleze ti z toho pořád nic kloudnýho:))) Taková náša káša. Hele zkus si odmyslet veškeré prostory náboženství v kterých se rád zatepluješ a vyjev si v mysli Ježíše bez jakýchkoli přívlastků - tj. dogmat, náboženství, církví, sborů..a pokud se ti Ježíš tak nějak umenší, nebo nebude s těmito organizačními složkami tak nějak kompletní, spíše slabý, necelý a nekompletní, fakt s tím něco dělej, páč to nebude úplně zdraví duše:)) Mnoho zdaru přeju u tříbení v ohni vstříc čistým zlatým prutům!.)
Trepifajksl
To, co popisuješ jsem už několikrát zkusil před 30 lety. Slepá větev, samooblb. To mě neba.
Modré Hluboké Nebe
Neblázni, ty bereš vážně co zkoušíš vlastníma silama???.)))
Modré Hluboké Nebe
Schválně - kolik ti je?
Trepifajksl
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die!
Modré Hluboké Nebe
No vidíš vole:))) Jsme ze stejný líhně a ty roky jsme žili paralelně stejně. Takže jasná věc, vykládání nějakých mouder je zde úplně labilní:))) Zpátky do reality vole, tohle se nedá vobkecávat báchorkama o poznání a rozsvícení v lebkách. Jednou nás dohoní, co jsme si nalhali:))) Ty dlouhé cesty z hospod po záviračkách v ledovém nočním zimním městě byly nejúpřimnější. ...dotkl jsem …More
No vidíš vole:))) Jsme ze stejný líhně a ty roky jsme žili paralelně stejně. Takže jasná věc, vykládání nějakých mouder je zde úplně labilní:))) Zpátky do reality vole, tohle se nedá vobkecávat báchorkama o poznání a rozsvícení v lebkách. Jednou nás dohoní, co jsme si nalhali:))) Ty dlouhé cesty z hospod po záviračkách v ledovém nočním zimním městě byly nejúpřimnější. ...dotkl jsem se vždy podstaty.. Nad tím mrtvým městem co čekalo na pondělní brzké ráno na úprka k autobusům do rachoty, bylo nad těmi mlhami a mraky se sněhem vždy pravdivo. Tam jsem čučel v půlnoční chumelenici, za sebou klikaté stopy v čerstvě napadaným sněhu po sedmi pívech. Ale duše byla vzpřímená, v tom neskutečném nočním tichu, kdy už všichni naspávali příští bolševický pracovní den jsem byl věru svoboden. Při pohledu nad ty mraky plné sněhu....hihihihihi...to je vole to podstatný!.))
macusana
apredsasatoci citaj s porozumením 😉
apredsasatoci
Naozaj ti nie je treba, aby si bol pokrstený vodou a Duchom?!
ekans
Puchom
Modré Hluboké Nebe
Hopsasatočí dycky jen puchom.
Metod
Lutherovú treba ignorovať, čaká, s kým pôjde do sporu! Mám rád múdre ženy ale nie, čo múdrujú!
Modré Hluboké Nebe
Ty chceš ignorovat sestru v Kristu, svatoušku??Která žena podle teba je třeba múdrá?