Clicks598
csk.news
3

Enzo Bianchi vyhodený z komunity, ktorú založil

František odstránil Enza Bianchi z jeho komunity v Bose, ohnisku modernizmu v Taliansku.

Rozhodnutie prišlo po napätí, ktoré vzniklo medzi Bianchim, ktorý odišiel do dôchodku ako nadriadený, a novým nadriadeným, Lucianom Manicardi.

Dekrét z 13. mája podpísaný Tajomníkom Štátu, Pietrom Parolinom, a výslovne potvrdený Františkom, tiež zo skupiny odstraňuje Goffreda Boselliho, Lina Bredu a Antonelu Casiraghi.

V súčasnosti je komunita zložená z deväťdesiatich bratov a sestier, šiestich národností, takmer všetci sú laici. Bianchi bol doteraz bezpodmienečným stúpencom Františka.

#newsRvckynmnlc

Samson1
To by chtělo otitulkovat, nebo komentář textu. www.youtube.com/watch
Dana22
www.lumendelumine.cz/index.php

Zednáři nadšení Bergogliovou výzvou
Dana22
Parolin, H.E. Pietro (VAT), Cardinal and Secretary of State

www.karmel2017.sk/bilderberg-tien…

Bilderberg – tieňová svetová vláda nového svetového poriadku
Parolin, H.E. Pietro (VAT), Cardinal and Secretary of State
www.hlavnespravy.sk/…/1426890
Vybraná skupina niektorých z najbohatších a najsilnejších ľudí na svete sa stretáva tento týždeň na každoročnom summite skupiny Bilderberg, ktorý …More
Parolin, H.E. Pietro (VAT), Cardinal and Secretary of State

www.karmel2017.sk/bilderberg-tien…

Bilderberg – tieňová svetová vláda nového svetového poriadku
Parolin, H.E. Pietro (VAT), Cardinal and Secretary of State
www.hlavnespravy.sk/…/1426890
Vybraná skupina niektorých z najbohatších a najsilnejších ľudí na svete sa stretáva tento týždeň na každoročnom summite skupiny Bilderberg, ktorý pravidelne priťahuje pozornosť a konšpiračné teórie kvôli elitnej a tajomnej povahe.
Tohtoročné stretnutie, ktoré bude 66. výročným summitom tajomnej skupiny, sa uskutoční v Turíne, v dňoch 7. až 10. júna. Na stretnutí sa zúčastnia americkí a európski obchodní predstavitelia, súčasní a bývalí vládni predstavitelia, politici, univerzitní profesori, analytici think-tankov a dokonca aj niektorí novinári – no neočakávajte, že sa o tom bude verejne hovoriť. Čo sa udeje a povie na schôdzi v Bilderbergu, zostáva na schôdzi v Bilderbergu.
Medzi agendu skupiny patria výzvy “populizmu v Európe”, “nerovnosť” a “budúcnosti pracovného trhu”. Skupina bude tiež diskutovať o fenoméne “falošných správ” a “post-pravdy”, ako aj o súčasnom stave v Spojených štítoch a ich zahraničnej politike. Zoznam tém zahŕňa aj “Rusko”, ale neposkytuje žiadne ďalšie podrobnosti.
Niektorí poukázali na to, že Turín je vhodným miestom pre tohtoročné stretnutie, vzhľadom na nedávno oznámenú novú taliansku vládu, ktorá je vyvrcholením populistických povstaní v celej Európskej únii, čo znepokojuje tých, ktorí podporujú zachovanie status quo. Iní hovoria o irónii, keďže skupina miliardárov a politikov, ktorí v tajnom stretnutí v luxusnom hoteli budú diskutovať o nerovnosti.
Medzi účastníkmi sú bývalý štátny tajomník USA Henry Kissinger, bývalý riaditeľ Centrálnej spravodajskej služby (CIA) David Petraeus, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, guvernér Bank of England Mark J. Carney, generálny riaditeľ Ryanair Michael O’Leary a generálny riaditeľ spoločnosti Airbus Thomas Enders. Spolu s manželom Radoslawom Sikorskim, ktorý bol v roku 2015 nútený odstúpiť z funkcie poľského ministra zahraničných vecí, by mala byť prítomná aj anti-ruská publicistka z Washington Post, Anne Applebaum.
Prečo je schôdza Bilderberg tak kontroverzná?
Po prvé, stretnutia sú prísne tajné. Verejnosti nie sú k dispozícii takmer žiadne informácie; nearchivujú sa žiadne zápisy a po skončení podujatia sa nezaznamená žiadna správa. Stretnutia sa konajú podľa pravidla Chatham House, čo znamená, že účastníci môžu diskutovať o stretnutí a informáciách získaných zo stretnutia, ale nemôžu identifikovať žiadneho z rečníkov.
Stretnutia pravidelne sledujú demonštranti a mnohí kritici podujatia tvrdia, že zhromaždenia sa podobajú na tieňovú svetovú vládu, kde mocní ľudia diktujú, ako bude žiť celý zvyšok sveta. Konšpiračný teoretici sú presvedčení, že stretnutia sa používajú na diskusiu o vytvorení svetovej vlády a “nového svetového poriadku”, mimo očí plebejov a väčšinovej masy.
Stretnutia skupiny Bilderberg slúžia ako fórum svetových elít od r. 1954 na rozvíjanie ich vízie sveta. Prítomní môžu voľne používať informácie z diskusií. Nikto však nesmie odhaliť, kto čo povedal. Na týchtro stretnutiach sa zúčastňujú vysoko postavení ľudia ako David Rockefeller, Bill Gates, Bill a Hillary Clintonoví, Angela Merkelová, Tony Blair, Emma Bonino, Pierre Elliott Trudeau.
Tento týždeň bude 128 účastníkov z 23 krajín diskutovať o 12 témach: populizmus v Európe, nerovnosť, budúcnosť práce, umelá inteligencia, USA pred voľbami, voľný obchod, vodcovstvo USA vo svete, Rusko, kvantové operácie na počítačoch, Saudská Arábia a Irán, svet ‘po pravde’ a bežné udalosti.
Minulý rok bol tzv. populizmus na 8. mieste programu, tento rok je na 1. mieste. Od minulého stretnutia boli vlády kritizované ako populistické zvolené v Česku aj v Taliansku.
Podľa vlastnej literatúry je účelom každoročného stretnutia Bilderbergu „pestovať dialóg medzi Európou a Severnou Amerikou“. Niektorí vatikánski pozorovatelia sú zvedaví, či Parolin prednesie špeciálne posolstvo pápeža Františka účastníkom stretnutia. Od svojho zvolenia v r. 2013, pápež František podporuje globalistické záujmy ako klimatické zmeny a ciele OSN v oblasti trvalo udržateľného rozvoja.
Parolin bude prvým hosťom z Vatikánu, ktorý sa kedy zúčastnil na stretnutí skupiny Bilderberg! Kardinál je jedným z najvplyvnejších predstaviteľov Rímskej kúrie a vatikánski pozorovatelia ho považujú za menovaného na podporu úspešného pontifikátu Františka. Parolin ubezpečil, že náuka pápeža Františka v „Amoris laetitia“ predstavuje posun paradigiem v Cirkvi. Čínsky kardinál Zen ho kritizoval za vatikánsky „samovražedný obchod“ s Čínou. A bol zapojený aj do najatia pro-homosexuálnej advokátskej kancelárie, aby presadila zatvorenie katolíckej webovej stránke kritizujúcej pápeža Františka. Kritici stretnutí nadácie Bilderbergu sú presvedčení, že jej stretnutia podkopávajú demokraciu.
„Prísne tajné každoročné stretnutia skupiny Bilderberg Group sa každým rokom dôkladnejšie sledujú,“ ako povedal Daniel McAdams pre LifeSiteNews. McAdams je výkonným riaditeľom „Inštitútu Rona Paula pre pokoja a blahobyt“. „Títo globalisti z Bilderbergu opovrhujú ľuďmi mimo elity a zvlášť odmietajú národnú suverenitu a ľudové hlasovanie. Ich direktívny prístup ‘my vieme čo je pre vás najlepšie’ skôr zraňuje tých najchudobnejších vo svete, ako by im pomáhal,“ hovorí Mc Adams.
Medzi tými, ktorí chcú vyjadriť svoje názory na „populizmus“ a iné témy sú: historička a žurnalistka Anne Applebaumová, jej manžel, poľský politik Radoslav Sikorski, šéf Banky Anglicka Mark Carney, diplomat Henry Kissinger, žurnalistka Peggy Noonan z Washington Post, bývalý britský kancelár štátnej pokladnice George Osbourne, šéf RyanAir Michael O’Leary, belgický premiér Charles Michel … a kardinál Parolin.
Podľa McAdamsa je kardinál Parolin nezvyčajnou voľbou hosťa:
„Rímsko-katolícka cirkev je pravou globálnou organizáciou a vďaka za to, že nie je globalistickou organizáciou. Pozvanie kardinála Parolina na tohoročné stretnutie by síce nemuselo nutne vyvolať našu nevôľu, no mali by sme chápať, že skupina Bilderberger a podobné skupiny sú často nevolenou elitou, ktorá je skôr proti náuke Cirkvi, ako by ju schvaľovala.“
McAdams povedal, že miliardár Bill Gates je pravidelným účastníkom stretnutí a poukázal na jeho odpor voči katolíckej náuke o živote a rodine:
„Jeho názory sú oveľa viac proti-katolícke, ako si dokážeme predstaviť! Pred niekoľkými rokmi sa Gates otvorene vyjadril, že dokáže znížiť svetovú populáciu o celú miliardu!“
Gates hlása aj svoje teórie ako zastaviť klimatické zmeny, ktoré ako verí spôsobuje človek. Čo odporúča?
„Použitím nových vakcín, zdravotnej starostlivosti a reprodukčnými zdravotnými službami by sme mohli znížiť populáciu až o 15 percent,“ citoval McAdams Gatesa. „To znamená zabíjať detičky, aby sa dosiahol jeho cieľ znížiť uvoľňovanie oxidu uhličitého.“
McAdams by rád vedel, či Parolin navštívi stretnutie na evanjelizáciu svetových elít, alebo aby sa s nimi spájal:
„Ak by kardinál Parolin navštívil schôdzku, aby nekompromisne obhajoval katolícky postoj vo veciach života a princípov subsidiarity, boli by sme potešení, že ‘rozvinul vlajku’ na inak nepriateľskom teritóriu. Avšak ak je jeho jediným účelom potľapkať si po pleciach s elitami a tak poskytnúť garanciu legitímnosti podujatiu, ktoré podkopáva naše katolícke princípy, tak by sme hľadeli na jeho účasť veľmi negatívne,“ uzavrel McAdams.
Hovorca Bilderbergu pre LifeSiteNews povedal, že ich hostia sú volení ako súkromní jednotlivci, nie ako predstavitelia ich firiem. „Stretnutia Bilderbergu vždy predstavovali veľkú rozmanitosť sektorov, prostredí a názorov,“ napísal mediálny tím Bilderbergu. „Pre nás je kľúčovou otázkou, či účastníci prispejú zaujímavou perspektívou nezávisle od svojho postavenia.“

Celý zoznam účastníkov tohtoročného stretnutia:
Predseda výboru: Castries, Henri de (FRA), Institut Montaigne
Účastníci:
Achleitner, Paul M. (DEU), Chairman Supervisory Board, Deutsche Bank AG; Treasurer, Bilderberg Meetings
Agius, Marcus (GBR), Chairman, PA Consulting Group
Alesina, Alberto (ITA), Nathaniel Ropes Professor of Economics, Harvard University
Altman, Roger C. (USA), Founder and Senior Chairman, Evercore
Amorim, Paula (PRT), Chairman, Américo Amorim Group
Anglade, Dominique (CAN), Deputy Premier of Quebec; Minister of Economy, Science and Innovation
Applebaum, Anne (POL), Columnist, Washington Post; Professor of Practice, London School of Economics
Azoulay, Audrey (INT), Director-General, UNESCO
Baker, James H. (USA), Director, Office of Net Assessment, Office of the Secretary of Defense
Barbizet, Patricia (FRA), President, Temaris & Associés
Barroso, José M. Durão (PRT), Chairman, Goldman Sachs International; Former President, European Commission
Beerli, Christine (CHE), Former Vice-President, International Committee of the Red Cross
Berx, Cathy (BEL), Governor, Province of Antwerp
Beurden, Ben van (NLD), CEO, Royal Dutch Shell plc
Blanquer, Jean-Michel (FRA), Minister of National Education, Youth and Community Life
Botín, Ana P. (ESP), Group Executive Chairman, Banco Santander
Bouverot, Anne (FRA), Board Member; Former CEO, Morpho
Brandtzæg, Svein Richard (NOR), President and CEO, Norsk Hydro ASA
Brende, Børge (INT), President, World Economic Forum
Brennan, Eamonn (IRL), Director General, Eurocontrol
Brnabic, Ana (SRB), Prime Minister
Burns, William J. (USA), President, Carnegie Endowment for International Peace
Burwell, Sylvia M. (USA), President, American University
Caracciolo, Lucio (ITA), Editor-in-Chief, Limes
Carney, Mark J. (GBR), Governor, Bank of England
Cattaneo, Elena (ITA), Director, Laboratory of Stem Cell Biology, University of Milan
Cazeneuve, Bernard (FRA), Partner, August Debouzy; Former Prime Minister
Cebrián, Juan Luis (ESP), Executive Chairman, El País
Champagne, François-Philippe (CAN), Minister of International Trade
Cohen, Jared (USA), Founder and CEO, Jigsaw at Alphabet Inc.
Colao, Vittorio (ITA), CEO, Vodafone Group
Cook, Charles (USA), Political Analyst, The Cook Political Report
Dagdeviren, Canan (TUR), Assistant Professor, MIT Media Lab
Donohoe, Paschal (IRL), Minister for Finance, Public Expenditure and Reform
Döpfner, Mathias (DEU), Chairman and CEO, Axel Springer SE
Ecker, Andrea (AUT), Secretary General, Office Federal President of Austria
Elkann, John (ITA), Chairman, Fiat Chrysler Automobiles
Émié, Bernard (FRA), Director General, Ministry of the Armed Forces
Enders, Thomas (DEU), CEO, Airbus SE
Fallows, James (USA), Writer and Journalist
Ferguson, Jr., Roger W. (USA), President and CEO, TIAA
Ferguson, Niall (USA), Milbank Family Senior Fellow, Hoover Institution, Stanford University
Fischer, Stanley (USA), Former Vice-Chairman, Federal Reserve; Former Governor, Bank of Israel
Gilvary, Brian (GBR), Group CFO, BP plc
Goldstein, Rebecca (USA), Visiting Professor, New York University
Gruber, Lilli (ITA), Editor-in-Chief and Anchor “Otto e mezzo”, La7 TV
Hajdarowicz, Greg (POL), Founder and President, Gremi International Sarl
Halberstadt, Victor (NLD), Chairman Foundation Bilderberg Meetings; Professor of Economics, Leiden University
Hassabis, Demis (GBR), Co-Founder and CEO, DeepMind
Hedegaard, Connie (DNK), Chair, KR Foundation; Former European Commissioner
Helgesen, Vidar (NOR), Ambassador for the Ocean
Herlin, Antti (FIN), Chairman, KONE Corporation
Hickenlooper, John (USA), Governor of Colorado
Hobson, Mellody (USA), President, Ariel Investments LLC
Hodgson, Christine (GBR), Chairman, Capgemini UK plc
Hoffman, Reid (USA), Co-Founder, LinkedIn; Partner, Greylock Partners
Horowitz, Michael C. (USA), Professor of Political Science, University of Pennsylvania
Hwang, Tim (USA), Director, Harvard-MIT Ethics and Governance of AI Initiative
Ischinger, Wolfgang (INT), Chairman, Munich Security Conference
Jacobs, Kenneth M. (USA), Chairman and CEO, Lazard
Kaag, Sigrid (NLD), Minister for Foreign Trade and Development Cooperation
Karp, Alex (USA), CEO, Palantir Technologies
Kissinger, Henry A. (USA), Chairman, Kissinger Associates Inc.
Kleinfeld, Klaus (USA), CEO, NEOM
Knot, Klaas H.W. (NLD), President, De Nederlandsche Bank
Koç, Ömer M. (TUR), Chairman, Koç Holding A.S.
Köcher, Renate (DEU), Managing Director, Allensbach Institute for Public Opinion Research
Kotkin, Stephen (USA), Professor in History and International Affairs, Princeton University
Kragic, Danica (SWE), Professor, School of Computer Science and Communication, KTH
Kravis, Henry R. (USA), Co-Chairman and Co-CEO, KKR
Kravis, Marie-Josée (USA), Senior Fellow, Hudson Institute; President, American Friends of Bilderberg
Kudelski, André (CHE), Chairman and CEO, Kudelski Group
Lepomäki, Elina (FIN), MP, National Coalition Party
Leyen, Ursula von der (DEU), Federal Minster of Defence
Leysen, Thomas (BEL), Chairman, KBC Group
Makan, Divesh (USA), CEO, ICONIQ Capital
Mazzucato, Mariana (ITA), Professor in the Economics of Innovation and Public Value, University College London
Mead, Walter Russell (USA), Distinguished Fellow, Hudson Institute
Michel, Charles (BEL), Prime Minister
Micklethwait, John (USA), Editor-in-Chief, Bloomberg LP
Minton Beddoes, Zanny (GBR), Editor-in-Chief, The Economist
Mitsotakis, Kyriakos (GRC), President, New Democracy Party
Mota, Isabel (PRT), President, Calouste Gulbenkian Foundation
Moyo, Dambisa F. (USA), Global Economist and Author
Mundie, Craig J. (USA), President, Mundie & Associates
Netherlands, H.M. the King of the (NLD)
Neven, Hartmut (USA), Director of Engineering, Google Inc.
Noonan, Peggy (USA), Author and Columnist, The Wall Street Journal
O’Leary, Michael (IRL), CEO, Ryanair D.A.C.
O’Neill, Onora (GBR), Emeritus Honorary Professor in Philosophy, University of Cambridge
Osborne, George (GBR), Editor, London Evening Standard
Özkan, Behlül (TUR), Associate Professor in International Relations, Marmara University
Papalexopoulos, Dimitri (GRC), CEO, Titan Cement Company S.A.
Parolin, H.E. Pietro (VAT), Cardinal and Secretary of State
Patino, Bruno (FRA), Chief Content Officer, Arte France TV
Petraeus, David H. (USA), Chairman, KKR Global Institute
Pichette, Patrick (CAN), General Partner, iNovia Capital
Pouyanné, Patrick (FRA), Chairman and CEO, Total S.A.
Pring, Benjamin (USA), Co-Founder and Managing Director, Center for the Future of Work
Rankka, Maria (SWE), CEO, Stockholm Chamber of Commerce
Ratas, Jüri (EST), Prime Minister
Rendi-Wagner, Pamela (AUT), MP; Former Minister of Health
Rivera Díaz, Albert (ESP), President, Ciudadanos Party
Rossi, Salvatore (ITA), Senior Deputy Governor, Bank of Italy
Rubesa, Baiba A. (LVA), CEO, RB Rail AS
Rubin, Robert E. (USA), Co-Chairman Emeritus, Council on Foreign Relations; Former Treasury Secretary
Rudd, Amber (GBR), MP; Former Secretary of State, Home Department
Rutte, Mark (NLD), Prime Minister
Sabia, Michael (CAN), President and CEO, Caisse de dépôt et placement du Québec
Sadjadpour, Karim (USA), Senior Fellow, Carnegie Endowment for International Peace
Sáenz de Santamaría, Soraya (ESP), Deputy Prime Minister
Sawers, John (GBR), Chairman and Partner, Macro Advisory Partners
Schadlow, Nadia (USA), Former Deputy National Security Advisor for Strategy
Schneider-Ammann, Johann N. (CHE), Federal Councillor
Scholten, Rudolf (AUT), President, Bruno Kreisky Forum for International Dialogue
Sikorski, Radoslaw (POL), Senior Fellow, Harvard University; Former Minister of Foreign Affairs, Poland
Simsek, Mehmet (TUR), Deputy Prime Minister
Skartveit, Hanne (NOR), Political Editor, Verdens Gang
Stoltenberg, Jens (INT), Secretary General, NATO
Summers, Lawrence H. (USA), Charles W. Eliot University Professor, Harvard University
Thiel, Peter (USA), President, Thiel Capital
Topsøe, Jakob Haldor (DNK), Chairman, Haldor Topsøe Holding A/S
Wahlroos, Björn (FIN), Chairman, Sampo Group, Nordea Bank, UPM-Kymmene Corporation
Wallenberg, Marcus (SWE), Chairman, Skandinaviska Enskilda Banken AB
Woods, Ngaire (GBR), Dean, Blavatnik School of Government, Oxford University
Yetkin, Murat (TUR), Editor-in-chief, Hürriyet Daily News
Zeiler, Gerhard (AUT), President, Turner International