csk.news
400

Becciu počas súdneho procesu odhalil Špionážne ságy

Kardinál Becciu predniesol 5. mája vo svojom dvaapolhodinovom svedectve pred vatikánskym tribunálom špionážne príbehy.

Jedna z nich sa týkala Cecilie Marogna, talianskej "expertky na geopolitiku a spravodajstvo", ktorá vyjednávala o prepustení zajatej sestry Glorie.

Becciu potom hovoril o Genoveffe Ciferri Putignaniovej, ktorú nazval "bývalou agentkou talianskej tajnej služby", ktorá mu "vtrhla do života" v máji 2020, aby obhajovala monsignora Alberta Perlascu, jeho bývalého sekretára zapleteného do zlého finančného hospodárenia Vatikánu, ktorý sa zmenil na Becciovho hlavného žalobcu.

Becciu prijal Ciferriho vo svojom byte. Povedala mu, aby urobil všetko pre obnovenie Perlascovej cti a zamestnania, aby Becciu neprišiel o svoj kardinálsky klobúk. František odobral Becciovi červený klobúk v septembri 2020.

Ciferriová varovala Becciua, že pozná novinárov v Taliansku a Anglicku, ktorí ho budú ničiť alebo chváliť v závislosti od jeho angažovanosti voči Perlascovi.

Portál La-Croix.com vyjadril svoj údiv nad prítomnosťou takýchto problémových sprostredkovateľov vo Františkovom Vatikáne, "z ktorých niektorí sú pokrivené postavy, najmä vo finančných záležitostiach".

Obrázok: Angelo Becciu © Mazur, CC BY-SA, #newsBvkronusvz