Clicks831
warez
158

Lefebvristi - schizmatici? Každý má právo sa brániť osočeniu. Nech prehovorí arcibiskup Lefebvre sám:

„Kým jsme exkomunikováni? Modernistickým Římem, který už nemá pravou katolickou víru. Po tom, co se stalo v Assisi, už není možné říci, že to jsou katolíci. To není možné. Není možné být katolíkem po událostech v Kyotto, po prohlášení v synagoze, po ceremonii v kostele P. Marie v Římě, v Transtevere minulého roku. To je pohoršlivé, to už není katolické. Jsme tedy exkomunikováni modernisty, lidmi, kteří byli odsouzeni předcházejícími papeži. Jsme odsouzeni lidmi, kteří jsou odsouzeni a kteří by měli být odsouzeni veřejně. Exkomunikace nás nechává lhostejnými. Je bezvýznamnou.

„Kdybych dále vedl konzultace, které jsme [v Římě] podepsali, a kdybych výsledky těchto konzultací uskutečnil, pak bych prováděl ‚Operaci Sebevražda‘.“

„Všichni modernisté byli exkomunikováni sv. Piem X. Ti, kteří jsou naplněni modernistickými principy, jsou těmi, kteří exkomunikovali nás, zatímco byli těmi, kteří byli exkomunikováni sv. Piem X. Proč nás exkomunikují? Je to proto, že chceme zůstat katoličtí, protože je nechceme následovat v tomto duchu ničení Církve. ‘Protože nechcete jít s námi, exkomunikujeme vás.‘ Velmi dobře, děkujeme vám. Dáváme přednost tomu, že budeme exkomunikovaní. Nechceme se podílet na tomto příšerném díle v Církvi, které se děje v posledních 20 letech.

„Nikdy nechtěli patřit do tohoto systému, který se nazývá koncilní církví a vymezuje se s Novus Ordo Missae, ekumenismem, který vede k indiferentismu a zesvětštění celé společnosti. Ano, my nemáme žádný podíl, nullam partem habemus, na panteonu náboženství Assisi; naše vlastní exkomunikace výnosem Vaší Eminence nebo jiné římské kongregace by toho byla pouze nezvratným důkazem. Nežádáme o nic lepšího, než aby bylo prohlášeno, že jsme mimo společenství s tímto cizoložným duchem, který v Církvi vane posledních 25 let; nežádáme o nic lepšího, než aby bylo prohlášeno, že jsme vně tohoto bezbožného společenství hříšných. Věříme v Jednoho Boha, Našeho Pána Ježíše Krista, s Otcem a Duchem Svatým, a vždy zůstaneme věrní Jeho jediné Nevěstě, jedné, svaté, katolické, apoštolské a římské Církvi.“ (dopis kardinálu Gantinovi)

„Druhý vatikánský koncil zbavil trůnu Našeho Pána. My chceme zůstat věrni Našemu Pánu, Králi, Vladaři a Panovníkovi celého světa. V tomto stylu jednání nemůžeme změnit nic. Stejně tak, když se nás ptají, kdy dojde k dohodě s Římem, je má odpověď jednoduchá: až Řím uzná kralování Našeho Pána Ježíše Krista. Nikdy nemůžeme souhlasit s těmi, kteří Našeho Pána zbavili trůnu. V ten den, kdy znovu uznají Našeho Pána, Krále národů, nebudeme to my, kdo se znovu připojí k Církvi, ale oni, kteří se vrátí zpět do Církve, kde jsme my zůstali.“
Petrvs Romanvs Fidelis
Laudetur Jesus Christus.

Môj Božský Spasiteľ povedal...som prítomný v pokoncilovej omši no vyzývam mojich zasvätených služobníkov,aby čo najviac slúžili omšu všetkých čias..Tradičnú Tridentskú omšu v nej mám zaľúbenie v nej je kňaz ako prostredník medzi ľudom a mnou v nej obetuje otočený ku mne tvárou na Božom oltári.Vlci v ovčom rúchu zmenili moju omšu...odstránili oltáre a nahradili ich …More
Laudetur Jesus Christus.

Môj Božský Spasiteľ povedal...som prítomný v pokoncilovej omši no vyzývam mojich zasvätených služobníkov,aby čo najviac slúžili omšu všetkých čias..Tradičnú Tridentskú omšu v nej mám zaľúbenie v nej je kňaz ako prostredník medzi ľudom a mnou v nej obetuje otočený ku mne tvárou na Božom oltári.Vlci v ovčom rúchu zmenili moju omšu...odstránili oltáre a nahradili ich stolmi a otočili sa mi chrbtom. A teraz na konci časov bude moja obeta úplne odstránena z mojich chrámov.Moje chrámi sú nasiaknu pohanstvom no v tých už nebudem prítomný.Moje pravé omše kde budem prítomný sa budú slúžiť tajne..pretože svet pohltí nové svetové náboženstvo kde nebudem mať miesto.Ale moja Cirkev..Pravá cirkev prežije až do môjho Druhého príchodu.
warez
Panna Mária v La Salette:

Rím stratí vieru a stane sa sídlom Antikrista
. Cirkev bude prechádzať strašnou krízou. ...

www.karmel2017.sk/…/la-salette

www.protiprud.sk/duchovny-svet/1750.htm

JE TO TU.
Peter(skala)
a je to tu 😀

ako to môže byť tu, ked ludia sa ani nevedia poriadne zhnuť, kto je tým Antikristom?!

a keby aj..tak to by musel ten Antikrist verejne vládnuť v Ríme.

takže sa pýtam, ak "je to tu", prečo Antikrist nie je minimálne primatorom mesta Rím?

alebo "ak je to tu", prečo ľudia nevedia jeho meno?
BernadettaJaMalinka
Antikrist ešte len vystúpi.. ale ako hovoria v Jeruzaleme, už je na svete a čaká na svoju príležitosť.. jeho proroci už všetko pripravuju, vrátane jedného svetového náboženstva.
warez
Peter(skala) smej sa, iba hlupák sa smeje bez príčiny, pokiaľ to nie je smiech škodoradosti z toho, čo sa v Cirkvi deje.
Zapamätaj si, že kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie.
Peter(skala)
ako vravín Berny, jední hovoria, že tá doba je už tu, ale pritom ešte Antikrist ani nie je známy a nie to ešte aby vladol v Ríme. Na tu dobu si ešte počkáme
warez
Peter(skala) keď myslíš...
PS: Inak pápež František mu stelie cestu jedna radosť...
BernadettaJaMalinka
Ale veď šak JE TO TU! Pred príchodom Krista nastanú dve veci - veľký odpad od viery a príchod antikrista. Po jeho dokopy 7rocnej vláde príde náš Pán Ježiš 2. Krát.. a je koniec!!
Odpad od viery už nastal, aj jedno svet. náboženstvo je a sídlo bude v Jeruzaleme kde chcú postaviť chrám.. už len ten ATK aby tam zasadol..
antikrist vo Vatikáne vládne už dávno skrze svoje zvodné učenie..
warez
Peter(skala) naozaj sa potvrdzuje, že si iba pokrytec. Lebo máš možnosť si naštudovať problematiku, ale nechceš.
Porovnávať Lefebvra s Bezákom je primitívne a úbohé, keďže ty si svojim zmýšľaním a postojom na polceste u Bezáka.

Už nie raz si tu potvrdil, že ti o pravdu nejde a katolícku vieru celú nepoznáš, iba jej torzo, ktoré ti dovoľuje veriť tvoja pokoncilová liberálna sekta. Vyhýbaš sa …More
Peter(skala) naozaj sa potvrdzuje, že si iba pokrytec. Lebo máš možnosť si naštudovať problematiku, ale nechceš.
Porovnávať Lefebvra s Bezákom je primitívne a úbohé, keďže ty si svojim zmýšľaním a postojom na polceste u Bezáka.

Už nie raz si tu potvrdil, že ti o pravdu nejde a katolícku vieru celú nepoznáš, iba jej torzo, ktoré ti dovoľuje veriť tvoja pokoncilová liberálna sekta. Vyhýbaš sa pravidelne otázkam, ktoré režú do živého a minulosti si moje nespochybniteľné komentáre radšej vymazal, ako by si priznal chybu.

Lefebvre je vinný tým, že nezmenil vieru. Ďakujem, to je iba dôkaz toho, že vy ste ju zmenili. Ak ste zmenili vieru, už to nemôže byť viera katolícka, ale nejaká iná.

Podľa tvojich názorov, by boli exkomunikovaní aj Hnilica aj Korec, lebo boli tiež vysvätení bez mandátu Ríma.

Lefebvre konal v stave núdze, pre záchranu Najsvätejšej obeti a katolíckeho kňazstva. Právo hovorí, že ak koná niekto v núdzi - dokonca - i subjektívnom pocite núdze, nie je vinný.
Vyneseniu viny musí predísť riadny súdny proces. Luther bol vyzvaný aby sa dostavil, Nešiel. Lefebvre žiadal súd a žiadal vypočutie, a bol odmietnutý. A to neustále dookola. Rovnako ako kardináli s dubiami. A to je hriech pápeža, nie tých kardinálov a nie Lefebvra.
Na Lateránskej univerzite - bolo obhájených niekoľko rigoróznych prác na tému odsúdenia Lefebvra, ktoré popísali jeho stav ako nespravodlivé odsúdenie. A tie práce uspeli. Iba ty si dookola kvákaj obohranú pesničku. Už som ti raz písal, že keby si žil za vlády Alexandra VI, obhajoval by si jeho hriešne konanie presne tak, ako dnes Bergoglia. Lebo nemáš katolíckeho ducha, a trpíš omylom papolatrie.

CHcem, by som od teba iba jedno, (ako si si všimol, ja ťa nemažem, lebo sa tvojich omylov nebojím), Ale ak reaguješ, nekopíruj celý môj príspevok odznova ako magor, ja nemienim hľadať, kde je začiatok tvojich názorov. Píš rovno k veci. Ak si toho schopný.

ZáVER: NESPRAVODLIVý ROZSUDOK JE NEPLATNY. Čas raz ukáže pravdu. Aj Johanka z Arku bola upálená ako kacírka. A teraz je svätá. (ty zaujímaš taký postoj, že by si bol prvý, kto by poskakoval s fakľou pri jej hranici.)
Nechaj Bohu nech sám ukáže kto mal pravdu. Zlý stom nemôže rodiť dobré ovocie a dobrý zlé. Ovocie pokoncilového vývoja je choré a vedie k úpadku a sebazničeniu. Na západe ak niekde sú ešte dajakí katolíci, tak jedine medzi tradičnými veriacimi a tradičnými kňazmi.

Preto iba jedna moja rada, balvaník, nekrič hop, kým si sám nepreskočil.
Peter(skala)
zaujimavý dlhý članok, ale skus z neho vypichnuť aspon jednu otazku na mna, ked už máš dojem že sa vyhýbam tvojim otazkam
✍️
warez
v minulosti si to robil pravidelne. DLhší čas som tu nebol a nepísal, lebo nebol čas. Ani teraz ho tu nemienim strácať.

Iba zopakujem, podľa tvojej logiky je exkomunikovaný aj Hnilica s Korcom.
Peter(skala)
myslel som si, z čoho obvinuješ iných, sam robiš: vyhýbaš sa otazkam?)
warez
Peter(skala) v poslednom tvojom príspevku postrádam logiku a neviem, čo si ním chcel povedať. Zase si sa vyhol odpovedi. Hnilica a Korec boli vysvätení bez mandátu Ríma.
ekans
Jůvan, běž se bodnout 😀 😀 😀 😀
Peter(skala)
piakatarina
pred 5 hodinami

@ekans Moje tiez zmaze, alebo ignoruje. Myslim si, ze tento peter je Agentom Vatikánu.

😲

ked si ma odblokuješ, tak budem môcť komentovať rovno pod tvoj koment, ale kedže ma máš zablokovaného, tak sa nedivím s tvojho pocitu, akejsi ignoracie.

Vieš, čo myslím...
piakatarina
@Peter(skala) Ja Ta nemam zablokovaného ani nikoho iného...
Peter(skala)
zrazu ? 😀
Peter(skala)
piakatarina
pred 14 hodinami

@Peter(skala) Zjednodusene povedane: Marcel Lefebvre bol exkomunikovaný bez súdu, kde by mal moznost sa obhajovat, co je podla cirkevného práva neprípustné. Recherchuj poriadne a nerob tu propagandu pre Bergoglia. Coskoro bude dokázané, ze bol zvolený neplatne.

🤨 🤨 🤨

jasnééééééééé a o.Hus tiež a preto ho chcu rehabilitovať, dokonca ho už aj vyhlasili za svätého …More
piakatarina
pred 14 hodinami

@Peter(skala) Zjednodusene povedane: Marcel Lefebvre bol exkomunikovaný bez súdu, kde by mal moznost sa obhajovat, co je podla cirkevného práva neprípustné. Recherchuj poriadne a nerob tu propagandu pre Bergoglia. Coskoro bude dokázané, ze bol zvolený neplatne.

🤨 🤨 🤨

jasnééééééééé a o.Hus tiež a preto ho chcu rehabilitovať, dokonca ho už aj vyhlasili za svätého mučenika

🙄

fakty-dôkazy pia...tie nepustia: obaja totiž boli papežskou bullou exkomunikovaní čo je ex-cathedra, takže žiadne vyhovorky typu: "nemohol sa dostaviť do sudnej sieni."

Vyjadrenia Mons.Lefebvra a hlavne skutky svätenia jasne dokazuju že prišiel s novým učením ktoré ešte ani nebolo schvalene a už ho zrealizoval, pritom papeža ignoroval - nechcel jeho schvalenie.

inač povedané - doplatil na to, z čoho obvinoval iných... z modernizmu, ktorý má podstatu vo svojvolnom presadzovaní vlastných zaujmov. Jeho skutky su tak očividným dôkazom že ťažko ich prehliadnuť.

Inač o Mons.Bezakovi hovorili to isté, že sa nemohol braniť a pritom ešte pred odvolaním z postu arcibiskupa bol s papežom na pokec. Takže výhovorky typu, že sa nemohol braniť, su naivné a nepodložené.
piakatarina
@Peter(skala) To co píses je klamstvo, bud vedomé alebo z nevedomosti. Vôbec sa nevyznás v danej problematike podla kanonického práva, vôbec sa nevyznás v zivote a diele Arcibiskupa Lefebvra, pocúvaj prednásku na tému exkomunikacia M. Lefevbre von Pater Dr.Dr.Hesse Gregorius, tam más faktov a argumentov viac nez dost. A neplet hrusky s jablkami, to ukazuje nedostatok logického myslenia (Bezakov …More
@Peter(skala) To co píses je klamstvo, bud vedomé alebo z nevedomosti. Vôbec sa nevyznás v danej problematike podla kanonického práva, vôbec sa nevyznás v zivote a diele Arcibiskupa Lefebvra, pocúvaj prednásku na tému exkomunikacia M. Lefevbre von Pater Dr.Dr.Hesse Gregorius, tam más faktov a argumentov viac nez dost. A neplet hrusky s jablkami, to ukazuje nedostatok logického myslenia (Bezakov pripad s pripadom Lefebvre).
Peter(skala)
ale to iste by mohol povedať niekto o tebe, lebo o Bezakovi a Lefebvrovi sa to isté napovedalo už vela a stale to isté vertlikuju dookola, takže asi až na smrtelnej posteli (ak vôbec niekedy) si priznaju, že mali toho istého ducha.

Samozrejme, že rozdiel bol len v jednom:
1.Bezak - hereza liberalizmu
2.Lefebvre - hereza tradicionalizmu

ale obaja hrali na jednu a tu istu strunu - "neviniatka", …More
ale to iste by mohol povedať niekto o tebe, lebo o Bezakovi a Lefebvrovi sa to isté napovedalo už vela a stale to isté vertlikuju dookola, takže asi až na smrtelnej posteli (ak vôbec niekedy) si priznaju, že mali toho istého ducha.

Samozrejme, že rozdiel bol len v jednom:
1.Bezak - hereza liberalizmu
2.Lefebvre - hereza tradicionalizmu

ale obaja hrali na jednu a tu istu strunu - "neviniatka", akože sa nemohli braniť, akože išlo o nespravodlivosť a ich privrženci im to papali, u niektorých dodnes
Peter(skala)
Výhodou dnešnej doby je to, že heretikov máme pod nosom a robia tie isté chyby ako v minulosti dávni heretici, takže ked chceme pochopiť jedných, stačí pozrieť na druhých a naopak.
Peter(skala)
warez
pred 16 hodinami

Peter(skala) presne toho Luthera, ktorého obdivoval sám pápež František, jeho podobizeň dal vydať na Vatikánskych známkach a jeho bustu prijal od heretikov evanjelikov na audiencii. A to, ako sa o ňom vyjadril, si nájdi sám. Pomaly ho rehabilitoval.

Nájdi si, ako sa Luther vulgárne o pápežovi a jeho úrade vyjadroval.
Arcibiskup Lefebvre tam nikdy nerobil, vždy viedol k …More
warez
pred 16 hodinami

Peter(skala) presne toho Luthera, ktorého obdivoval sám pápež František, jeho podobizeň dal vydať na Vatikánskych známkach a jeho bustu prijal od heretikov evanjelikov na audiencii. A to, ako sa o ňom vyjadril, si nájdi sám. Pomaly ho rehabilitoval.

Nájdi si, ako sa Luther vulgárne o pápežovi a jeho úrade vyjadroval.
Arcibiskup Lefebvre tam nikdy nerobil, vždy viedol k úcte voči pápežovmu úradu i jeho osobe. Nikdy nič vulgárneho na neho nenapísal. Vždy, keď ho zavolal do Vatikánu prišiel. Ale zvádzaniu na zlé povinný poslúchnuť predsa nebol.
Nerozumieš veci, lebo rozumieť nechceš. Všetky modernistické myšlienky hlásané i dnešnými pastiermi sú odsúdené. To odsúdenie platí, či sa ti to páči, alebo nie.
Nikto však nemôže proti pápežovi nič, lebo platí právo: Pápež nie je nikým súdený. (Okrem Krista, toho sa raz dočká) Ale to neznamená, že keď mi povie: odvrhni vieru svojich otcov, tak to urobím. A že nebudem odmietať jeho zlé činy a myšlienky.
Aj tak si myslím, že nemáš na to, aby si pochopil, čo som ti napísal.

Iba hlupáci, zapredanci a ty nevidíš, že tento muž ničí Cirkev.
😲
ked si to človek prečíta, má dojem že vlastne Lefebvre bol dobrý kresťan, podobne ako tí kresťania, ktorí síce nekráčali s Petrom a ostatnými apoštolmi (kvôli čomu ich chcel sv.Ján spáliť ohňom) takže Ježiš im povedal: "nechajte ich..." Mk 9,39

Lenže potom zniel aj výrok: "nepoznám vás..." Mt 7,21

Porovnaj to s Lefebvrom: človek-kresťan-katolík s ostatnými spoločníkmi v Ježišovom mene ohlasuju Evanjelium vo svete, vidieť na nich, že posvcäcujú ľudí Božím Duchom, Sviatostiami... a Peter s apoštolmi (pápež s kardinálmi) sa na nich dívajú síce ako na kresťanov, ale kedže nekráčajú s nimi-neposluchaju papeža, ked si sami vysväcuju biskupov, neprijmaju papežové dokumenty, dokonca ani Koncilu... takže niet divu, že by niekto ich chcel odsudiť dokonca večným ohnom-zatratením. Ved prakticky sa odlučili od viditelnej hlavy Cirkvi (papeža) ako sektari, ktorí pravoplatne môžu byť exkomunikovaní.

TU však Ježišové Slová: "Nechajte ich..." zmierňujú skutky horlivých katolíkov, aby nezatracovali lefebvristov naveky a ani na trest smrti. Ježiš, aj ked hovorí: "Nechajte ich...", čiže nezabíjajte ich (ako to urobil Peter s mužom a ženou, čo neodovzdali všetky peniaze) predsa zároven dáva naznámosť, aby sa ich stranili, ako ked sa povie: "Vy podte za Mnou..."

... Apoštoli na čele s Petrom (papežom) posluchaju Ježiša tým, že neodsudzuju lefebvristov na trest smrti (i ked paradoxne v sučasnosti sa tohto trestu stále domáhaju pre iných) a ani ich nezatracuju naveky, lebo ich rehabilitovali (zrušili exkomunikaciu) ale tak ako sa od nich dištancovali, ešte ked boli v stave exkomunikacie, predsa Ježišovo riešenie: "Vy podte za mnou" je spravodlivým postojom voči tým, čo aj ked hovoria, že su verní Kristovi, predsa nekračaju s Petrom.

Lenže to nie je všetko, lebo Ježiš tiež hovorí: "Nepoznám vás.. odídte ...čo pachate nepravosť"

Ježiš aj dnes hovorí tým, čo aj ked využívaju dary a milosti Cirkvi i Ducha Svätého (ako aj lefebvristi vtedy a dnes) predsa však - ked zároven páchaju "neprávosti", Ježiš sa k nim zachova ako k tým, ktorých nepozná.

Darmo vtedy lefebvristi využívali Sviatosti a Dary Ducha Svätého, lebo zaroven páchali neprávosti. Právo kanonické v Cirkvi nepovoluje biskupom vysväcovať biskupov ale ho zakazuje. Učernie Cirkvi je v tomto jasné a nemenné.

TU však prišiel Lefebvre a sám chcel toto učenie zmeniť - páchať neprávosť.

Na jednej strane hovoril, že sa nesmie meniť starodávne učenie ako napr. o liturgii ale v zápätí urobil presne to isté i ked sám a to, že chcel zmeniť zákon o biskupskej vysviacke.

Prišiel s novým učením ako keby zrazu sa už mohlo v určitých pripadov vysväcovať biskupov bez suhlasu papeža. Hovoril sice že je poslušný papežovi, že je v jednote s papežom, že nie je ako tí z Evanjelia, čo nekračali s Petrom ale zaroven prakticky nekračal s Petrom, lebo aj ked nebol zakon o vysviacke biskupov zmenený predsa konal ako keby bol zmenený.

Vidíš to protirečenie?


lefebvristi vtedy a jeho priaznivci teraz stale sa odvolavaju na to, aby sa nemenili cirkevne zakony ale sami schvaluju lefebvrovo konani, ktoré bolo za zmenu zakona, takže protiprávne, nakolko právo zákona ešte ani nebolo zmenené.

Papeži dodnes nezmenili zakon cirkvi o vysviacke biskupov, čiže stale sa pridržiavaju stáleho učenia Cirkvi ale Lefebvre naproti tomu sám zmenil zakon i ked len pre seba, lebo oficialne nebol zmennený.

Takže ked si niekto myslí, že lefebvre kračal s Petrom a nepachal nepravosť, tak nech má na pamäti že aj on prišiel zmeniť zakon cirkvi a dokonca konal protipravne.
ekans
o čem chceš diskutovat? když zde mažeš věcné komentáře a blokuješ, Jůvane @Peter(skala)
piakatarina
@ekans Moje tiez zmaze, alebo ignoruje. Myslim si, ze tento peter je Agentom Vatikánu.
warez
apredsasatoci Lefebvre si nikdy nedovolil povedať, že ten ktorý pápež nie je pápež. Povedal, že to ponechá na Cirkev, keď sa raz spamätá, nech sama rozhodne. On iba bude pracovať na zachovaní katolíckej viery a originálnej sv. omši. lebo ňou sa viera odovzdáva. Pôvodnou apoštolskou liturgiou. Ktorá bola kanonizovaná a ustanovená v Cirkvi naveky.
On bude iba odporovať všetkému, čo katolícku vieru …More
apredsasatoci Lefebvre si nikdy nedovolil povedať, že ten ktorý pápež nie je pápež. Povedal, že to ponechá na Cirkev, keď sa raz spamätá, nech sama rozhodne. On iba bude pracovať na zachovaní katolíckej viery a originálnej sv. omši. lebo ňou sa viera odovzdáva. Pôvodnou apoštolskou liturgiou. Ktorá bola kanonizovaná a ustanovená v Cirkvi naveky.
On bude iba odporovať všetkému, čo katolícku vieru ničí a nebude to počúvať.

Málokto dnes vie, že poslušnosť je v službe viery. (Teda je jej podriadená, nie nadriadená). Nie viera v službe poslušnosti.

Jeho heslo bolo jednoznačné. Odovzdaj, čo si sám prijal.

rorate-caeli.blogspot.com
apredsasatoci
Nikdy som nepísala, za je to lefebvrova logika. Je to moja logika. Každý kto sa ruha je exkomunikovany, ak necini pokanie. Ak aj falošný prorok bergoglio v organizácii rkc zotrváva, určite nemá účasť na Kristovom ORGANIZME! A toto už s mojou logikou nemá nič. To je už Božie Slovo.
apredsasatoci shares this
831
🙏
apredsasatoci
Proč nás exkomunikují? Je to proto, že chceme zůstat katoličtí, protože je nechceme následovat v tomto duchu ničení Církve. ‘Protože nechcete jít s námi, exkomunikujeme vás.‘ Velmi dobře, děkujeme vám. Dáváme přednost tomu, že budeme exkomunikovaní. Nechceme se podílet na tomto příšerném díle v Církvi, které se děje v posledních 20 letech.“ - čo k tomu dodať? Bergoglio je exkomunikovany piom X. …More
Proč nás exkomunikují? Je to proto, že chceme zůstat katoličtí, protože je nechceme následovat v tomto duchu ničení Církve. ‘Protože nechcete jít s námi, exkomunikujeme vás.‘ Velmi dobře, děkujeme vám. Dáváme přednost tomu, že budeme exkomunikovaní. Nechceme se podílet na tomto příšerném díle v Církvi, které se děje v posledních 20 letech.“ - čo k tomu dodať? Bergoglio je exkomunikovany piom X. bergoglio nie je pápež. Všetko je vysvetlené. Všetko je povedané.
Luther je uuuplne o niečom inom.
Peter(skala)
Typické, EKANS, ked nemaš chuť diskutovať tak aspon si zastrieľať 🙄
ekans
tvoji legitimitu známe www.google.com/search @Peter(skala)
apredsasatoci
Dialóg s diablom sa nevedie! 🙏
warez
Peter(skala) presne toho Luthera, ktorého obdivoval sám pápež František, jeho podobizeň dal vydať na Vatikánskych známkach a jeho bustu prijal od heretikov evanjelikov na audiencii. A to, ako sa o ňom vyjadril, si nájdi sám. Pomaly ho rehabilitoval.

Nájdi si, ako sa Luther vulgárne o pápežovi a jeho úrade vyjadroval.
Arcibiskup Lefebvre tam nikdy nerobil, vždy viedol k úcte voči pápežovmu úradu …More
Peter(skala) presne toho Luthera, ktorého obdivoval sám pápež František, jeho podobizeň dal vydať na Vatikánskych známkach a jeho bustu prijal od heretikov evanjelikov na audiencii. A to, ako sa o ňom vyjadril, si nájdi sám. Pomaly ho rehabilitoval.

Nájdi si, ako sa Luther vulgárne o pápežovi a jeho úrade vyjadroval.
Arcibiskup Lefebvre tam nikdy nerobil, vždy viedol k úcte voči pápežovmu úradu i jeho osobe. Nikdy nič vulgárneho na neho nenapísal. Vždy, keď ho zavolal do Vatikánu prišiel. Ale zvádzaniu na zlé povinný poslúchnuť predsa nebol.
Nerozumieš veci, lebo rozumieť nechceš. Všetky modernistické myšlienky hlásané i dnešnými pastiermi sú odsúdené. To odsúdenie platí, či sa ti to páči, alebo nie.
Nikto však nemôže proti pápežovi nič, lebo platí právo: Pápež nie je nikým súdený. (Okrem Krista, toho sa raz dočká) Ale to neznamená, že keď mi povie: odvrhni vieru svojich otcov, tak to urobím. A že nebudem odmietať jeho zlé činy a myšlienky.
Aj tak si myslím, že nemáš na to, aby si pochopil, čo som ti napísal.

Iba hlupáci, zapredanci a ty nevidíš, že tento muž ničí Cirkev.
Peter(skala)
rozumiem obhajcom Lefebvra ale potom prečo oni by nemohli dnes urobiť to isté - vysvätiť na biskupov kňazov alebo aspon laikov na kňazov?

Dalšia otázka znie: ked lefebvristi sa stále odvolavaju na učenie Cirkvi, tak kde sa v ňom píše, že biskup môže svojvolne hoc aj v mimoriadnych situáciach vysvätiť buiskupov bez suhlasu pápeža?

Ak sa toto píše v učení Cirkvi a podotýkam, že ex-cathedra lebo …More
rozumiem obhajcom Lefebvra ale potom prečo oni by nemohli dnes urobiť to isté - vysvätiť na biskupov kňazov alebo aspon laikov na kňazov?

Dalšia otázka znie: ked lefebvristi sa stále odvolavaju na učenie Cirkvi, tak kde sa v ňom píše, že biskup môže svojvolne hoc aj v mimoriadnych situáciach vysvätiť buiskupov bez suhlasu pápeža?

Ak sa toto píše v učení Cirkvi a podotýkam, že ex-cathedra lebo ako vieme, tak lefebvristi bez toho neuznávaju iné učenie za oficialne učenie Cirkvi- tak potom môžeme uvažovať o tom, či azda Lefebvre nevyužil právo Cirkvi.
✍️
Verim, že otazka je legitimna a velmi dôležitá pre priaznivcov Lefebvra nakolko sa týka učenia Cirkvi a nie sukromných zjavení alebo niečoho, čo ešte nebolo oficialne v Cirkvi schvalene
piakatarina
@Peter(skala) Je rozdiel medzi naozajstným pápezom a pápezom heretikom, resp. pápezom, ktorého podla ucenia ucenia katolíckej Cirkvi nemozno poslúchat. A takú situáciu máme nepretrzite od 2. vatikánu.
Peter(skala)
myslíš tým Luthera, ktorý si tiež myslel že netreba počuvať papeža, dokonca ked išlo aj o jeho exkomunikaciu?

By ma zaujimalo, kde sa oficialne v KC píše, že exkomunikaciu od papeža netreba považovať za právoplatnu, ked Ježiš Kristus - Ten Pán a Boh ktoreho vyznávaju aj lefebvristi ešte - stále neodvolal z funkcie pápeža?!
😲
Lebo aj ja a hocikto z katolikov môže tvrdiť, že ten alebo tamten …More
myslíš tým Luthera, ktorý si tiež myslel že netreba počuvať papeža, dokonca ked išlo aj o jeho exkomunikaciu?

By ma zaujimalo, kde sa oficialne v KC píše, že exkomunikaciu od papeža netreba považovať za právoplatnu, ked Ježiš Kristus - Ten Pán a Boh ktoreho vyznávaju aj lefebvristi ešte - stále neodvolal z funkcie pápeža?!
😲
Lebo aj ja a hocikto z katolikov môže tvrdiť, že ten alebo tamten papež už nie je papežom, ale len Ježiš Kristus môže potvrdiť odvolanie resp.neplatnosť papeža.

takže ked nemáš Ježišov suhlas o papežskom odvolaní, tak ako môže niekto tvrdiť, že František nie je pápežom? ... a ešte na zaklade toho odmietať papežove nariadenia, exkomunikaciu atd..?!
warez
Peter(skala) aj najhlúpejší seminarista vie dokonca z nového CIC, že nespravodlivo udelený trest je neplatný :DDD Iba to nevieš.
Peter(skala)
Samozrejme, ved kto hovorí, že papež ako najvyšší Sudca Cirkvi a Zastupca Krista na zemi môže nespravodlivo človeka exkomunikovať?

Ked to najdeš v KKP alebo v iných dokumentoch Cirkvi potom môžeme uvažovať aj nad tým, ale zatial je jasné, že "kto jeho počuva, Krista počuva, kto jeho nepočuva, Krista nepočuva"

preto Bula Gregora VII je ustanovuje, že kto sa odvolá na papeža, nemôže byť sudený.
.…More
Samozrejme, ved kto hovorí, že papež ako najvyšší Sudca Cirkvi a Zastupca Krista na zemi môže nespravodlivo človeka exkomunikovať?

Ked to najdeš v KKP alebo v iných dokumentoch Cirkvi potom môžeme uvažovať aj nad tým, ale zatial je jasné, že "kto jeho počuva, Krista počuva, kto jeho nepočuva, Krista nepočuva"

preto Bula Gregora VII je ustanovuje, že kto sa odvolá na papeža, nemôže byť sudený.
...lebo súd pápeža je spravodlivý. Totiž, nie on sám rozhoduje, ale Duch Svätý za neho.
BernadettaJaMalinka
"kto vás počúva, mňa počúva." povedal Pán Ježiš Apoštolom. Pretože oni počúvali Ježiša. A keď si niekto hovori úplne v rozpore s apoštolmi, síce navonok vyzera ako apoštol ale nie je nim pred Bohom, ktorý vidí zmýšľanie a úmysly srdca - takého počúvať nesmieme! Veď Pan nám hovoril o Tom že sa to stane, čo ste takí prekvapení všetci?!?
- Keby jeden z nás, teda apoštol alebo aj anjel z neba hlásal …More
"kto vás počúva, mňa počúva." povedal Pán Ježiš Apoštolom. Pretože oni počúvali Ježiša. A keď si niekto hovori úplne v rozpore s apoštolmi, síce navonok vyzera ako apoštol ale nie je nim pred Bohom, ktorý vidí zmýšľanie a úmysly srdca - takého počúvať nesmieme! Veď Pan nám hovoril o Tom že sa to stane, čo ste takí prekvapení všetci?!?
- Keby jeden z nás, teda apoštol alebo aj anjel z neba hlásal iné evanjelium ako som ja, Pavol, hlásal, nech je prekliaty!!
Peter(skala)
😲
pokial tým nerušiš tradične učenie Cirkvi o nastupnictve apoštolov, tak môže byť... ale akonahle by niekto Ježišové Slová prekrutil tak, žeby za nastupcov apoštolov nepovažoval predovšetkým pp.Františka, tým pádom si svoje vysvetlivky môže skryť za klobuk:)
BernadettaJaMalinka
Nástupníctvo apoštolov nieje mágia.. apoštolom môže byť len ten kto má apoštolskú vieru, kto je poslaný Ježišom Kristom. Ak je kolégium kardinálov zapredane diablovi a od 2. Vatikánskeho koncilu ho tvorí väčšina slobodomurárov prezlečených do oblečenia kardinálov, tak môžu aj zlatý dym pustiť z komína, človek ktorého oblečú do bieleho a je tam dopredu dosadený, NEMOZE BYT poslaný Ježišom Kristom …More
Nástupníctvo apoštolov nieje mágia.. apoštolom môže byť len ten kto má apoštolskú vieru, kto je poslaný Ježišom Kristom. Ak je kolégium kardinálov zapredane diablovi a od 2. Vatikánskeho koncilu ho tvorí väčšina slobodomurárov prezlečených do oblečenia kardinálov, tak môžu aj zlatý dym pustiť z komína, človek ktorého oblečú do bieleho a je tam dopredu dosadený, NEMOZE BYT poslaný Ježišom Kristom a postupnosť má tak akurát judassku.. 😟 žiaľ, ale oni sami to vyhlasovali že cirkev, tu štruktúru, nezničia ale zneužijú aby tak oklamali a zviedli hlúpe ovce.. Vatikán obsadili nepriatelia Krista a Ježiš nám to všetko zjavil v písme, že to tak bude. Ovocie, ktoré už až kričí hnilobou, nám ukazuje komu slúžia.. len treba oči otvoriť..
Peter(skala)
2x hovoríš že apoštolom môže byť len ten, kto je poslaný Ježišom a ja sa pýtam o akom Ježišovi to hovoríš?

Hovoríme o tom istom Ježišovi, ktorý pred 2000 rokmi sa narodil ale žije dodnes a zjavuje, kto je Ním poslaný za apoštola alebo hovoríš o Ježišovi, ktorý síce sa narodil pred 2000 rokmi, ale neveríš, že by v sučasnosti hovoril, kto je a kto nie je Ním poslaný?

Ak neveríš... tak ako potom …More
2x hovoríš že apoštolom môže byť len ten, kto je poslaný Ježišom a ja sa pýtam o akom Ježišovi to hovoríš?

Hovoríme o tom istom Ježišovi, ktorý pred 2000 rokmi sa narodil ale žije dodnes a zjavuje, kto je Ním poslaný za apoštola alebo hovoríš o Ježišovi, ktorý síce sa narodil pred 2000 rokmi, ale neveríš, že by v sučasnosti hovoril, kto je a kto nie je Ním poslaný?

Ak neveríš... tak ako potom môžeš hovoriť niekomu, že Ježiš niekoho posiela za apoštola?

To nedáva logiku resp.bud je to len frááááza ako to maju vo zvyku mnohí, alebo potom by si mal veriť, že Ježiš zjavuje koho posiela za apoštola, ale potom sa pýtam: prečo neveríš, že Ježiš sa zjavuje?
BernadettaJaMalinka
A čím to prosím ťa zjavuje, kto je Jeho apoštol??
Peter(skala)
ked sa pozrieme do Biblie (vyše 3000 ročná historia Božích zjavení) tak môžeme vidieť, že Boh zjavuje svoju vôľu cez svojich prorokov-vizionarov, ked sa im zjavil a hovoril, kto je Božím služobníkom, zastupcom, kráľom, sudcom, kńazom......... a tieto zjavenia Božie neprestali včase, ked poslednu knihu "Zjavenie Jána" napísal apoštol Ján.

Aj potom sa Boh zjavoval nadalej a zjavuje sa stále, až …More
ked sa pozrieme do Biblie (vyše 3000 ročná historia Božích zjavení) tak môžeme vidieť, že Boh zjavuje svoju vôľu cez svojich prorokov-vizionarov, ked sa im zjavil a hovoril, kto je Božím služobníkom, zastupcom, kráľom, sudcom, kńazom......... a tieto zjavenia Božie neprestali včase, ked poslednu knihu "Zjavenie Jána" napísal apoštol Ján.

Aj potom sa Boh zjavoval nadalej a zjavuje sa stále, až kým nepríde sudiť živých i mrtvych na konci sveta. Dovtedy nadalej zjavuje kto je jeho zastupca na zemi, kto je nastupca apoštola Petra.

Spomen si na zjavenie Ježiša Krista a to sv.Jane z Arku, ked jej povedal, že chce aby kralom bol Karol VI.

alebo ked mal papež sen o sv.Františkovi z Asissi, tam tiež Boh zjavil svoju vôľu, aby pápež schválil františkovo poslanie-reholu-misie... a tým zaroven potvrdil primát vtedajšieho papeža.

... a kolko takých vízií bolo a ešte bude, ktoré Tradícia Cirkvi v mnoho prípadoch už schválila a traduje i dodnes, čím zároveň potvrdzuje Ježišových apoštolov?!

ale aby sme boli konkretnejší pre sučasnikov, pozri proroctvá o Františkovi ako o nástupcovi apoštola Petra a Ježišoho apoštola

kauzy-exkomunikcie-svatorecenia.webnode.sk/…/kauza-papez-fra…
BernadettaJaMalinka
Pan Ježiš sedí v nebi po pravici Otca a tu na zemi už nič dalsie nehovorí, nič nové nepotrebuje hovoriť len to čo povedal apoštolom!!
A pápež je ustanovený aby zverený poklad viery chránil a nič k nemu nepridával a v žiadnom prípade nevymyslal niečo nové!!
Preto Otec poslal Ducha svätého aby nás naučil všetko a pripomenul nam všetko čo Ježiš hovoril. A to ti k spase stačí!! Zjavenie božie sa …More
Pan Ježiš sedí v nebi po pravici Otca a tu na zemi už nič dalsie nehovorí, nič nové nepotrebuje hovoriť len to čo povedal apoštolom!!
A pápež je ustanovený aby zverený poklad viery chránil a nič k nemu nepridával a v žiadnom prípade nevymyslal niečo nové!!
Preto Otec poslal Ducha svätého aby nás naučil všetko a pripomenul nam všetko čo Ježiš hovoril. A to ti k spase stačí!! Zjavenie božie sa skončilo smrťou posledného apoštola, sv. Jána. Ak sa nebudeš držať tejto zjavenej ravdy, nemáš spásu! Kto sa nedrží učenia Ježiša Krista a zachádza ďalej, NEMA BOHA!! Ak zostane vo vás to, čo ste počuli od začiatku, aj vy ostanete v Synovi aj v Otcovi..
Každý kto si vymýšľas novoty, o to viac pastier, boj sa súdu Božieho, lebo neobstojí nikto, kto nieje v Kristovi!!
Peter(skala)
myslel som si... preto som hovoril o možnosti: bud neveríš v zjavenia... alebo...

..tak teraz si urobme skušku správnosti:

Ja som akože veriaci ineho naboženstva a ty si kresťan - katolik, ktorý ako pravoverný... by mal nie lenže obhajiť pravu vieru ale dokonca aj presvedčiť inoverca že sa mýli.

takže otazka znie:
1. Kto je tvoj Boh? Živá Osoba alebo len socha?
Ak nie je len socha ale živou …More
myslel som si... preto som hovoril o možnosti: bud neveríš v zjavenia... alebo...

..tak teraz si urobme skušku správnosti:

Ja som akože veriaci ineho naboženstva a ty si kresťan - katolik, ktorý ako pravoverný... by mal nie lenže obhajiť pravu vieru ale dokonca aj presvedčiť inoverca že sa mýli.

takže otazka znie:
1. Kto je tvoj Boh? Živá Osoba alebo len socha?
Ak nie je len socha ale živou osobou, tak žije len v Nebi ako napr. u hinduistov Krišna, ktorý ako tvrdia je živou bytosťou, ale nezjavuje sa a neprihovára sa?

Samozrejme, že nechcem od teba, aby si stotožňoval Krišnu s Kristom ale zaujima ma , či má tvoj Boh (Kristus) spoločné s Krišnou to, že aj ked Ježiša považuješ za Boha a živého Boha, tak či rovnako ako Krišna sa nezjavuje?!

len to ma zaujíma. Rovnako sa nezjavuje a neprihovára?
BernadettaJaMalinka
Podľa Ježišovych slov môžme poznať kto je jeho sluzobnikom. Kto hovorí ako hovoril Ježiš a apoštoli. Áno Boh zjavuje svoju vôľu stále ale čokoľvek by nejaké zjavenie povedalo v rozpore s božím slovom, danym pred 2000 rokmi apoštolom, kanonickym písmom - nieje od Boha.
Konkrétne, ak Ježiš hovoril že nás budú prenasledovať, mučiť a zabíjať pre Krista a jeho vieru a na konci sveta príde veľké …More
Podľa Ježišovych slov môžme poznať kto je jeho sluzobnikom. Kto hovorí ako hovoril Ježiš a apoštoli. Áno Boh zjavuje svoju vôľu stále ale čokoľvek by nejaké zjavenie povedalo v rozpore s božím slovom, danym pred 2000 rokmi apoštolom, kanonickym písmom - nieje od Boha.
Konkrétne, ak Ježiš hovoril že nás budú prenasledovať, mučiť a zabíjať pre Krista a jeho vieru a na konci sveta príde veľké suženie a odpad od viery, a či vôbec nájde vieru na zemi keď príde??! - keď nejaké zjavenie hovorí že príde doba mieru a veľkého prebudenia, len sa to a to modlite - nieje to zjavenie od Boha ale z pekla!!
BernadettaJaMalinka
Pre spásu tvojej duše ti nikto na svete nič nového nezjavi, ako už bolo zjavenej, lebo všetko potrebné aby sme mali život, je napísané!!
Konkrétne vedenie ľudí v zbožnom živote je nieco uplne iné.. a aj to všetko treba porovnávať so zjavenu Božou pravdou! Čo sa s tým nezhoduje je lož!
Peter(skala)
Vieš, čo som si všimol, že ludia, čo neveria v živého Boha resp. že sa zjavuje, tak napokon vždy mantruju staru znamu pesničku: pre spásu nič nové Boh nezjaví.

To je tak nepodstatné ako ked sa niekto pýta zamestnavatela na plat a on mu povie výšku hrubej mzdy? Koho z robotnikov zaujíma hrubý plat? Zaujima ich čistý plat a takisto aj vo viere:

Ludia vedia, že v Biblii maju zjavene všetko pre …More
Vieš, čo som si všimol, že ludia, čo neveria v živého Boha resp. že sa zjavuje, tak napokon vždy mantruju staru znamu pesničku: pre spásu nič nové Boh nezjaví.

To je tak nepodstatné ako ked sa niekto pýta zamestnavatela na plat a on mu povie výšku hrubej mzdy? Koho z robotnikov zaujíma hrubý plat? Zaujima ich čistý plat a takisto aj vo viere:

Ludia vedia, že v Biblii maju zjavene všetko pre spásu, aby sa nedostali do Pekla, ale ich zaujíma aby sa nedostali ani do Očistca a preto sa zaujimaju aj o tzv.sukromne zjavenia, aby podla nich mohli žiť a tak neprísť do Očistca, ale rovno do Neba.

Taktiež aj preto, aby vedeli, čoho sa maju vyvarovať, ked napr vo Fatyme varovala pred komunistami a 2 svet.vojnou. Vdaka tomu vedeli, čo sa maju modliť (fatymska pobožnosť) aby neprišla vojna a komunizmus.

Prave tí, čo sa nezaujimali alebo mantrovali spomínanu pesničku, spôsobili že vojna nakoniec prišla a aj komunizmus. Netreba sa vyhovarať na papeža že nezasvätil... lebo to bola uloha aj laikov, kedže povinná fatymska pobožnosť v sebe zahrna okrem spovede, ruženca, omše aj zasvätenie...

...a potom ešte niekto ide hovoriť, že "načo sukromne zjavenia"?????

alebo že "všetko už bolo zjavené"?????
🙄
podla mna to hovoria len ludia, čo nezažili teror, prenasledovanie, vojnu, väzenie resp. ignoruju skutočnosť hrozby ktorá je za dverami (vid pr.Ukrajina-vojna) alebo Rakusko-migranti.

o tom to je ale aj o tom, že takí ludia nezažili Božiu lásku počas zjavení....
zažili ju apoštoli a pri vzkriesení Krista a preto až potom boli horliví pre Krista

Další su takí, čo síce zažili Božiu lasku, ale len v spoločenstve ludí alebo v sukromí, niekde na posvätných miestach-akciách, ale nie na zjavení... príjmaju síce oficialne zjavenia, aby sa nepovedalo... ale ešte nedokažu rozlišovať zjavenia, ktoré su málo známe. Ide o formalizmus v istom stupni tradície.

Preto som sa pýtal na tvojho Boha resp. v akého Ježiša veríš a ako si sám povedal: sedí na oblakoch a je mu dobre:)

To je 2.falošná predstava o Bohu
BernadettaJaMalinka
Nevysmievaj sa!! Pan Ježiš sedí po pravici Otca a pripravuje nám príbytky v nebi. Na túto zem príde druhý krát až ako posledný, po všetkých falošných mesiasoch a hlavne po antikristovi, ktorého zabije dychom svojich úst.. v posledný deň za trúbenia poslednej polnice, keď zasadne na trón a začne súd Boží!!
BernadettaJaMalinka
Okrem toho je s Otcom v Duchu svatom všade prítomný a skrze svoje Slovo aj v mojom srdci 😉
Peter(skala)
ten výsmech si človek spôsobuje sám, ked Boha odsudzuje na "oblaky" a dáva mu okovy na nohy, aby náhodou neprišiel na Zem a nepovedal sv.Faustíne čo si želá alebo sv.Lucii vo Fatyme na rukách Panny Márie, či sv.Margite Alacoque (1.piatky)

Ludia sa sami zomsmiešňuju ked na jednej strane maju Boh na perách, ťahaju Ho za nohy, ked niečo potrebuju ale akonahle príde reč na to, čo On chce, kde zjaví …More
ten výsmech si človek spôsobuje sám, ked Boha odsudzuje na "oblaky" a dáva mu okovy na nohy, aby náhodou neprišiel na Zem a nepovedal sv.Faustíne čo si želá alebo sv.Lucii vo Fatyme na rukách Panny Márie, či sv.Margite Alacoque (1.piatky)

Ludia sa sami zomsmiešňuju ked na jednej strane maju Boh na perách, ťahaju Ho za nohy, ked niečo potrebuju ale akonahle príde reč na to, čo On chce, kde zjaví svoju vôľu, tak zrazu Ten istý Boh má byť akože ticho a sedieť v nebesách?

Toto je na výsmech a to rovnako ako zákonici, ktorý meno Božie mali často na perach, lenže živého Boha nie lenže nechceli počuť ale ani vidieť.

Presne to iste hovorili ako dnes ... zjavenia už boli dosť (mojžišove, starozakoných prorokov...) a nič nové - nové zjavenia už nechceli. Nie, žeby neboli, ale nechceli, lebo počuvať živého Boha ale len sami vykladať staré zakony, historiu...

Dnes to isté: pozri sa a počuvaj ... protestantského ducha v KC: my nič nové nepotrebujeme, nič viac len Písmo.
🤦
BernadettaJaMalinka
Máš problém s tým že Pán Ježiš Sedí v nebi po pravici Otca??

Čítaš ty čo píšem??
To neznamená ze Ježiš mlčí!! A mnohým môže dať zjavenia ALE NESMU BYŤ V ROZPORE Z BOŽÍM SLOVOM - také určite nie sú od Neho!!
Ty vôbec rozlisujes tie zjavenia všetky čo niekto povie??

Fatima aj lurdy sú pravé.. ale vidíš čo s tým urobili ľudia.. JPII to tretie tajomstvo radšej nezverejnil, pretože Rím naozaj …More
Máš problém s tým že Pán Ježiš Sedí v nebi po pravici Otca??

Čítaš ty čo píšem??
To neznamená ze Ježiš mlčí!! A mnohým môže dať zjavenia ALE NESMU BYŤ V ROZPORE Z BOŽÍM SLOVOM - také určite nie sú od Neho!!
Ty vôbec rozlisujes tie zjavenia všetky čo niekto povie??

Fatima aj lurdy sú pravé.. ale vidíš čo s tým urobili ľudia.. JPII to tretie tajomstvo radšej nezverejnil, pretože Rím naozaj stratil vieru a svedčilo by to proti nemu.
A tie čo sú nove po 2.vatik koncile sú ťažko niektoré pravé..

Ježišove Slová sú Duch a Život - a kto zostáva v Jeho Slove, ten Ho miluje.

Sv. Augustín už hovoril že kto nepozná Písmo, nepozná Krista!!
BernadettaJaMalinka
Vysmieval si sa Bohu, že "sedí na oblakoch a je mu dobre" na to som reagovala!
mne si sa nevysmieval a to by mi ani nevadilo, ale ak sa vysmievas zo svätých veci, to máš problém.. nie so mnou, ale s Bohom..
To už ty sám skúmaj, či si sa vysmieval.. píšem že ,,ak,,
Peter(skala)
ako vidime nepochopil si... ale to ani zakonici, ked im Ježiš odpovedal

ale aby sa nepovedalo že sa ide o temy:
Poznaš falošnu predstavu o Bohu, ktorý sedí na oblakoch?

To je presne taká, aku maju aj hinduisti, ktorí hovoria o bohu Krišnovi aký je mocný, ale pritom neveria žeby sa niekde zjavoval a niečo hovoril, čo maju robiť. Jendoducho povedané: sedí na oblakoch a je mu tam dobre.

To nie …More
ako vidime nepochopil si... ale to ani zakonici, ked im Ježiš odpovedal

ale aby sa nepovedalo že sa ide o temy:
Poznaš falošnu predstavu o Bohu, ktorý sedí na oblakoch?

To je presne taká, aku maju aj hinduisti, ktorí hovoria o bohu Krišnovi aký je mocný, ale pritom neveria žeby sa niekde zjavoval a niečo hovoril, čo maju robiť. Jendoducho povedané: sedí na oblakoch a je mu tam dobre.

To nie je len falošná predstava o Bohu ako takom, ale aj o tom ako by sa mal správať voči ludom. To, že za Stvoritela nepovažuju Mojžišovho Boha je jedna chyba ale dalšia chyba je tá, že o Bohu maju predstavu taku, ako o nejakej mlčiacej soche.

Samozrejme, že aj rovnako zmýšľajuci katolici nepovažuju Boha za nehybnu sochu, lebo veria, že v Nebi sa hýbe, rozpráva atd... ale ked neveria, že sa aj zjavuje (sv.Faustíne, sv.Alacoque atd...) tak potom prakticky sa na nich splna to, čo hovorili starozakonní proroci o ludoch, že ich bohom su mlčiace sochy.

Dnes to isté: čo je to za živého Boha, ktorý ked vidí svoje deti na Zemi ako sa trapia, tak im nič nepovie?

Čo je to za Matku, ktorá ked vidí, že Jej deti sa trapia, tak im nič nepovie?

...či už povzbudivé slová, slá nádeje alebo aj slová varovania... ale niečo povie.

Ako sa hovorí: "nememu decku ani vlastna matka nerozumie " a to iste platí aj naopak.

V´daka Bohu je živý a zjavuje sa, lebo by sme dopadli ako protestanti, čo maju vysnivaneho Ježiša a namyšľaju si, že ich privýta u brany i ked ho na zemi odmietali
Peter(skala)
Berny... to si mal skôr povedať, lebo doteraz si tak hovoril ako keby si neveril novým zjaveniam, len tým čo su v Biblii. Musíš tie multinicky nejako usporiadať:)
BernadettaJaMalinka
Prepáč Peter, ale ja žiadne multinicky nemám, neviem čo čítaš, ale ja som tu stále ako BernadettaJaMalinka. Kto je Berny, netuším..
apredsasatoci
Podľa čoho ich poznate? Budú prenasledovaní pre Kristove meno.
ekans
piakatarina
@Peter(skala) Zjednodusene povedane: Marcel Lefebvre bol exkomunikovaný bez súdu, kde by mal moznost sa obhajovat, co je podla cirkevného práva neprípustné. Recherchuj poriadne a nerob tu propagandu pre Bergoglia. Coskoro bude dokázané, ze bol zvolený neplatne.