pl.news
2.6K

Trybuna Apostolska dobija ofiarę molesto-ściemy

Najwyższy Trybunał Sygnatury Apostolskiej odrzucił cztery wnioski przedłożone przez José María Martíneza, w których mężczyzna prosił o dopuszczenie swoich adwokatów do udziału w sprawie. Martíneza …More
Najwyższy Trybunał Sygnatury Apostolskiej odrzucił cztery wnioski przedłożone przez José María Martíneza, w których mężczyzna prosił o dopuszczenie swoich adwokatów do udziału w sprawie. Martíneza zmuszono do zaakceptowania prawnika narzuconego przez sąd.
Martínez, były nauczyciel Koledżu Opus Dei’s Gaztelueta, został niesłusznie oskarżony o molestowanie. Trybunał Sygnatury Apostolskiej stanowi najwyższy organ sądowy w Rzymie.
Na swoim blogu Martínez podkreśla, że stanowisko Rzymu jest wstydem w oczach każdego, szanowanego prawoznawcy. Oto szczegóły sprawy:
- Jeden z dziennikarzy znał treść orzeczenia sądu jeszcze przed Martínezem: "Kiedy coś dzieje się Rzymie, ciężko mówić o poufności".
- Orzeczenie sądu zostało skierowane do prałatury Opus Dei, która nie stanowi żadnej ze stron w sprawie.
- Odpowiedź wyszła od sekcji Sygnatury, której członkiem jest Kardynał Barcelony, Omella. Kardynał stawał już w obronie fałszywie oskarżającego Juana Cuatrecasasa.
- Nie zastosowano zasady "lex …More