Clicks325
m.rekinek

Kibice ukarani za sprzeciwianie się islamizacji Polski

Kibice piłkarskiego klubu Zagłębie Lubin zostali obciążeni karą o wysokości 10 tys. zł za wywieszenie transparentu, w którym wyrażali swój sprzeciw wobec aktualnej polityki emigracyjnej i zwiększającego się zagrożenia islamem.

Transparent z napisem "Stop islamizacji Polski" pojawił się niedawno na trybunach podczas jednego z meczów Zagłębia. Pojawił się obok niego również drugi transparent z napisem "Komisjo Ligi, dokąd zmierzasz?". Był to wyraz sprzeciwu wobec eskalującego problemu imigrantów oraz wobec polityki realizowanej przez władze ligi piłkarskiej.

Klub został obarczony karą finansową, a także zakazem wyjazdów kibicowskich na dwa kolejne mecze oraz zamknięciem jednej z trybun. Oznacza to, że jeden z sektorów na stadionie Zagłębia będzie pusty podczas nadchodzącego meczu ze Śląskiem Wrocław.

Przedstawiciele stowarzyszenia wyjaśniają, że nie chcieli nikogo obrazić, a jedynie wyrazić swoje poglądy. Władze klubu dodają, że „takie zachowania” są marginesem, a oni robią wszystko by miały miejsce jak najrzadziej.

Państwo cenzorzy do dziś nie odpowiedzieli na prośby regionalnych mediów o komentarz do sprawy.

MW/regiofan.pl