Clicks6.4K
m.rekinek
184

Ks. Charamsa : Jestem gejem i chcę bronić gejów w Kościele !

Ks. Krzysztof Charamsa, który zaatakował niedawno ks. prof. Dariusza Oko na łamach "Tygodnika Powszechnego" za jego sprzeciw wobec ideologii gender, wyznał, że... jest gejem. W tekście przesłanym "Gazecie Wyborczej" kapłan stwierdza, że jest homoseksualistą, kocha niejakiego "Eduarda" i chce bronić gejów w Kościele.

"Żądam od Kościoła, by zaczął nas traktować na poważnie, by spojrzał nam w oczy, jak czynił z każdym człowiekiem Pan Jezus. Żądam, by przestał nas stygmatyzować, zohydzać w oczach świata, poniewierać nami. Dziś czuję, że jestem księdzem po to, by upomnieć się o prawa tej, wciąż jeszcze u nas upokarzanej, części społeczeństwa i Kościoła"
- napisał kapłan pracujący w Kongregacji Nauki Wiary.

"Jestem księdzem gejem. Jestem szczęśliwym i dumnym księdzem gejem. Moją radość i wolność dedykuję człowiekowi, którego kocham, Eduardowi, mojemu narzeczonemu, który potrafił wydobyć moje najlepsze energie i przerobić także ostatki strachu na siłę miłości" - napisał dalej ksiądz Charamsa.

Kapłan domaga się też zmiany kościelnego nauczania na temat homoseksualizmu, na przykład wycofaniu się z twierdzenia, że odczucia homoseksualne są "wewnętrznie nieuporządkowane".

www.fronda.pl/a/ks-charamsa-jes…
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
INFORMACJA Z WYBORCZA.PL Poniżej :

Watykański teolog, ks. Krzysztof Charamsa z Kongregacji Nauki Wiary, wyznaje, że jest gejem. Jutro w Watykanie ma przedstawić swój manifest w obronie gejów. Decyzję o coming oucie podjął po krytyce, jaka spotkała go po artykule w "Tygodniku Powszechnym" o języku nienawiści ks. Dariusza Oko.

- Żądam od Kościoła, by zaczął nas traktować na poważnie, by spojrzał nam w oczy, jak czynił z każdym człowiekiem Pan Jezus. Żądam, by przestał nas stygmatyzować, zohydzać w oczach świata, poniewierać nami. Dziś czuję, że jestem księdzem po to, by upomnieć się o prawa tej, wciąż jeszcze u nas upokarzanej, części społeczeństwa i Kościoła - pisze w tekście przesłanym "Gazecie Wyborczej".

Ks. Krzysztof Charamsa jest urzędnikiem watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Pełni też funkcję drugiego sekretarza Międzynarodowej Komisji Teologicznej. Jest również wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego i Papieskiego Ateneum Regina Apostolorum w Rzymie. Ma 42 lata, na księdza został wyświęcony 18 lat temu.

Ks. Charamsa rozprawił się w "Tygodniku Powszechnym" z ks. Oko

W środę na łamach "Tygodnika Powszechnego" opublikował tekst "Teologia i przemoc: przypadek księdza Oko". Rozprawia się w nim z tezami głoszonymi przez ks. prof. Dariusza Oko, również teologa. Zarzuca mu stosowanie języka przemocy, a także błędy metodologiczne. Omówienie tego tekstu opublikowaliśmy w "Gazecie Wyborczej"

Ks. Charamsa pisał w nim m.in. że ksiądz Oko nie powinien namawiać do bojkotowania tekstów naukowych o gender studies, bo nie można wydawać sądów na temat tego, co niepoznane. Taką logikę nazwał "logiką eliminowania przeciwników przez palenie ich książek na stosie, niedaleką dżihadu i krucjaty".

Krytykował również księdza Oko za badania statystyczne, które przywołuje, przekonując, że księdzu z Krakowa brakuje kompetencji w ocenie statystyk. Lista zarzutów liczyła osiem stron publikacji w "Tygodniku Powszechnym", a kończyła się refleksją, że to, co mówi ksiądz Oko, to "siarczysty kwas nienawiści".

Teraz wyznaje: "Moją radość i wolność dedykuję Eduardowi, człowiekowi którego kocham"

Ksiądz twierdzi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że pisząc ten tekst nie planował jeszcze coming outu. Decyzję podjął po reakcjach, z jakimi się spotkał.

- W tych dniach dotarła do mnie prawdziwa rzeka wyrazów wdzięczności od ludzi. Pisali, że mój tekst pozwolił im odetchnąć, bo czuli się poniżeni - pisze w przesłanym do nas tekście ks. Charamsa. - Niestety (...) kościelne autorytety, zamiast zająć się zasygnalizowanym przypadkiem nadużyć, zaczęły mnie nękać. W tych dniach zrozumiałem, że powiedziałem tylko część prawdy, która i tak zostanie zbagatelizowana przez Pasterzy. Kościołowi nie mogę pomóc. Kościołowi należy się cała prawda.

- Muszę powiedzieć kim jestem - pisze dalej ksiądz Charamsa.

- Jestem księdzem gejem. Jestem szczęśliwym i dumnym księdzem gejem. Moją radość i wolność dedykuję człowiekowi, którego kocham, Eduardowi, mojemu narzeczonemu, który potrafił wydobyć moje najlepsze energie i przerobić także ostatki strachu na siłę miłości - pisze ks. Charamsa, urzędnik Kongregacji Nauki Wiary.

W manifeście w obronie gejów ks. Charamsa domaga się m.in. anulowania niektórych dokumentów nauczania katolickiego o osobach homoseksualnych, w tym kilku punktów z Katechizmu, które mówią, że orientacja homoseksualna jest "obiektywnie nieuporządkowana".

Ks. Krzysztof Charmsa zaplanował na sobotę na godz. 12 konferencję w Watykanie, na której chce przekazać dziennikarzom oświadczenie o swojej orientacji seksualnej i skrytykować Kongregację Nauki i Wiary za "wszechobecną i ślepą homofobię"

Cały tekst: wyborcza.pl/1,75478,1895556…
predex
ksiądz bron i grzechu sodomi w kościele.
To ostatni akt apostazji kosciola.
Laudetur Jesus Christus et Maria Immaculata !
@~nutka

5 ........oczy mają, ale nie widzą.
6 Mają uszy, ale nie słyszą; Psalm 115(113B)
============================
~nutka : tak dużo się o tym pisze a ja nie spotkałam żadnego... gdzie oni są?
Syn Marnotrawny
Idiota i zboczeniec, który powinien być natychmiastowo odarty z sutanny i wyrzucony precz !
baranek
Przecież to historia sprzed synod o rodzinie. Kto ogrzewa kotlety?
Weronika..S
P.S. EP mówi o polskim nacjonalizmie jako o zjawisku całkowicie godnym potępienia, natomiast nie wspomni słowem o nacjonalizmie izraelskim, a nawet do liturgii Kościoła wprowadza ,,dzień judaizmu,,.
Weronika..S
@m.rekinek Czy w EP brakuje wykształconych ludzi? Patriotyzm to miłość do ojczystego kraju, nacjonalizm to miłość do swojego narodu, nacje stworzył Pan Bóg. Internacjonalizm polega na zatarciu tożsamości narodowej i o to chodziło komunie, a obecnie UE i EP. A może by tak szanowni biskupi przy pomocy słownika języka polskiego zechcieli uchwycić różnicę między nacjonalizmem a nazizmem i …More
@m.rekinek Czy w EP brakuje wykształconych ludzi? Patriotyzm to miłość do ojczystego kraju, nacjonalizm to miłość do swojego narodu, nacje stworzył Pan Bóg. Internacjonalizm polega na zatarciu tożsamości narodowej i o to chodziło komunie, a obecnie UE i EP. A może by tak szanowni biskupi przy pomocy słownika języka polskiego zechcieli uchwycić różnicę między nacjonalizmem a nazizmem i szowinizmem.
Primum Saeculum
Taka powinna byc reakcja ......., kiedys znany prof doktor habilitowany powiedzial mi, ze tam gdzie jest inteligencja , prawosc i dobro - odpowiadaj inteligentnie, tam gdzie barachlo, wulgaryzm uzyj slow na ich poziomie, gdyz inaczej nie zrozumieja. Czyz nie ma w tym racji ?- "Swiat" uznaje homoseksualistow za normalnosc, dodatko objeci sa prawem; mnoza sie na potege, obejmuja najlepsze …More
Taka powinna byc reakcja ......., kiedys znany prof doktor habilitowany powiedzial mi, ze tam gdzie jest inteligencja , prawosc i dobro - odpowiadaj inteligentnie, tam gdzie barachlo, wulgaryzm uzyj slow na ich poziomie, gdyz inaczej nie zrozumieja. Czyz nie ma w tym racji ?- "Swiat" uznaje homoseksualistow za normalnosc, dodatko objeci sa prawem; mnoza sie na potege, obejmuja najlepsze stanowiska , sa na wysokim szczeblu w kazdej dziedzinie .....
(nie bede wimieniac nazwiska , gdyz byla to rozmowa prywatna)

Laudeteur Jak widac z homusiami obchodza sie zbyt lagodnie!........porzadnego szpica w 4 litery,
moze przestanie ja wystawiac.........
Laudetur Jesus Christus et Maria Immaculata !
... dewiacje homoseksualne sa uznawane za normalne, kiedy :
°homoseksualisci sa niebezpieczni dla spoleczenstwa....(deprawacja, roznoszenie chorob itd itp)
°szukanie swojego dopelnienia w osobie o tej samej plci jest bledem biologicznym jest choroba...

°homoseksualizm to patologia........
takich powodow mozna podac wiele.......
BRAK REAKCJI na ZLO jest GRZECHEM- grzechem zaniechania........
justuss
1 Kor 6,9 Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego...
KamilMila
Panie m.rekinek a nie muszę w Pana temat nic napisać.
Ale jak coś napisałem.
Zaś Pan skasował moja wypowiedź, to co ja mam o to sądzić ?
Pan jestes KANALIA i oszust !
🤬
KamilMila
Pan m.rekinek jesteś człowiek bez honoru i godności.
One more comment from KamilMila
KamilMila
Pan m.rekinek to kłamca i oszust.
Skasował mi tu wpisy.
EON
Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach (Mt 7, 15-16)
Laudetur Jesus Christus et Maria Immaculata !
Jak widac z homusiami obchodza sie zbyt lagodnie!........porzadnego szpica w 4 litery,
moze przestanie ja wystawiac.........
LovVal
Gdyby pan Charamsa byl wierzacym to nie oszukiwalby wladz koscielnych wstepujac do seminarium. Bez godnosci i honoru chcial sobie uwic cieple gniazdko demoralizujac Bozy Kosciol i za nic majac zarowno Slowa Pana Jezussa jaki dyscypline koscielna. Bo kimze on jest: kobieta czy mezczyzna?
Doktor wiee
Grzech sodomski trzeba nazwać grzechem sodomskim on jest obrzydliwością w oczach Boga.Jeśli ten człowiek nie uzna tego i obieca poprawy lecz będzie z uporem w nim trwać nie chciał bym być w na jego miejscu w dniu sądu.
m.rekinek
Siula
Może bym to zrobił, ale to trochę nieładnie usuwać przy okazji 250 komentarzy innych ludzi, bo Tobie się nie podoba artykuł. Nie martw się, Parvus i tak go za parę godzin zdejmie, przecież na głównej stronie nie ma prawa się nic mojego pojawić. Tak jest od wielu m-cy i już mi to nie przeszkadza, a artykułu nie usunę.
yaphet
Pedał i jego pedalska moralność.
m.rekinek
Siula 11 minuty temu
m.rekinek W jakim celu wklejasz takie tematy?!
--------------------------------------------------------
Ten temat jest sprzed 3 lat i sam się wkleił. Zauważyłem to zjawisko od miesiąca, że jak skomentuję lub polubię jakiś stary materiał, który miał sporą oglądalność lub dużo komentarzy, to w krótkim czasie pojawia się on na głównej stronie. W tym przypadku ,,sprawczyniami" …
More
Siula 11 minuty temu
m.rekinek W jakim celu wklejasz takie tematy?!
--------------------------------------------------------
Ten temat jest sprzed 3 lat i sam się wkleił. Zauważyłem to zjawisko od miesiąca, że jak skomentuję lub polubię jakiś stary materiał, który miał sporą oglądalność lub dużo komentarzy, to w krótkim czasie pojawia się on na głównej stronie. W tym przypadku ,,sprawczyniami" były Agata.B i
ŚW.FILOMENA