Język
Weronika..S

Pan Jezus zatwierdził Tajemnice Światła

@Siula... Odpowiadam: czwartą część, czyli światła, podają w modlitwie jako drugą, ale o to nie musiałaś pytać, bo się zapewne domyślałaś , w ten sposób zmieniają tradycyjny układ. Ale teraz właśnie wybieram się do kościoła na modlitwę różańcową i tobie też to radzę
Weronika..S

Pan Jezus zatwierdził Tajemnice Światła

Trzyczęściowy różaniec to 150 razy ,,Zdrowaś Maryja,, i tyle jest psalmów. Nie widzę problemu. Chcesz odmawiać 4 części to odmawiaj, a ja w zasadzie odmawiam trzy części, i to też nie jest twoim problemem.
Instrukcja Nowenny Pompejańskiej jest następująca; ,,...odmów różaniec, czyli 15 tajemnic: radosne, bolesne,chwalebne. Możesz dołączyć ,,tajemnice światła,,. koniec cytatu... z którego wynika, … Więcej
Weronika..S

Kard. Angelo Becciu: To tradycjonaliści atakują papieża

Za Franciszka trzeba się modlić dla jego osobistego dobra. Każdy prawowierny katolik jakoś sobie poradzi w tym zamęcie obecnego pontyfikatu, ale najbardziej są zagrożeni jego, Franciszka fanatycy, gdyż Franciszek narusza dotychczasowe i niezmienne dobra Kościoła Katolickiego
Weronika..S

Ks. Stanisław Małkowski dla Frondy: Biała sutanna Benedykta XVI. Czy Kościół czeka rychła kontrrewo…

Można, a nawet potrzeba zastanowić się, czy Benedykt XVI oficjalnie ustępując, myślał, co z tego może wyniknąć. Dobro Kościoła bowiem ponosi obecnie zdecydowane straty dogmatyczne i moralne.
Weronika..S

Czy Kościół to zwykła instytucja?

,,Pan Jezus utożsamił się z nauką głoszoną przez apostołów,, Co za impertynencja. To apostołowie i następcy Chrystusa mają się utożsamiać z Jego nauką,,. A kto słucha Jego następców, słucha Chrystusa, gdy mówią tak samo jak Chrystus. Inaczej niż Chrystus mówią tylko najemnicy, o których mówi Pismo Święte. Rolą katolika jest rozróżnienie pasterza od najemnika, co obecnie myślącym i wierzącym nie … Więcej
Weronika..S

„Kler” dopiero początkiem. „Wyborcza” dała sygnał do nagonki na Kościół w Polsce

Dla mnie nie ma znaczenia co myśli, robi i mówi ,,wyborcza,, lewica i liberałowie. Martwi mnie to, co się dzieje wewnątrz Kościoła Katolickiego, bo to głównie ma wpływ na katolicyzm Polaków. Zdecydowane ,,straty,, to nie ataki zewnętrzne, ale wewnętrzne, w tym blokowanie tych kapłanów, dla których prawda ewangeliczna jest ważniejsza niż wewnętrzne układy hierarchiczne.
Weronika..S

Nie warto się dłużej oszukiwać: poza Kościołem zbawienia nie znajdziemy!!!

Przed SWII ten, który dopuściłby inną ewentualność niż zbawienie poprzez posługę Kościoła, byłby odstępcą. Stąd wniosek, że nauczanie przedsoborowych papieży zdecydowanie różni się od nauczania papieży posoborowych w kwestii najważniejszej, czyli zbawienia człowieka.
Weronika..S

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wzywa do bojkotu filmu „Kler”

@Bogna Fler Twój wpis to antyprzykład poprawnej,logicznej i kulturalnej wypowiedzi. Skrytykowałaś samą siebie, to ty bowiem używasz prymitywnych określeń i obrażasz nieznane ci osoby. A co do Franciszka, to radzę ci się pomodlić za niego intensywniej...
Weronika..S

Franciszek świętuje samozwańcze małżeństwo

@Jestem_z_wami Wszystko się zgadza, oprócz ,,Piotrze,,. To nie jest Piotr Rzymianin. Piotr Rzymianin będzie pasł ,,swoje owce,,. Franciszek je rozprasza i wprowadza religijny zamęt wśród katolików.
Weronika..S

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wzywa do bojkotu filmu „Kler”

@tommoss ...i pewnie ,,wylało się,, niesprawiedliwie, bo Franciszek to zdecydowany obrońca katolickiej wiary i moralności, gratuluję poczucia humoru...
Weronika..S

Tracycjonaliści - największym zagrożeniem dla chrześcijanstwa i wiary katolickiej

Tradycjonaliści są zagrożeniem, ale dla antykościoła, którego ,,rogi,, są coraz bardziej widoczne, dla masonów i wszelkiej maści modernistów akceptujących zmianę zasad wyznawanej wiary w ciągu dotychczasowej historii Kościoła.
Weronika..S

Watykański egzorcysta wyjaśnia, jak powstało piekło. W zamysłach Stwórcy go nie było!

Kiedyś przeczytałam książkę, z której wynikało, że piekło to miejsce, które opuścił Bóg, a zajął je szatan...
P.S @greorius89 ...raczej podchodzenie z dystansem do Bożego prawa i tradycyjnego nauczania Kościoła.
I jeszcze jedno... napisałam ,,do egzorcystów,, produkujących nowe teorie religijne, kto jest bardziej, a kto mniej świętym, a nie ,,egzorcyzmów,, a to zdecydowana różnica.
Weronika..S

Tomasz Terlikowski: Czy papież szykuje kolejną rewolucję?

Rewolucja w Kościele podoba się tylko ateistom, marksistom i heretykom, a już szczególnie rewolucja religijna i moralna za tego pontyfikatu, bo to spełnianie się ich odwiecznych masońskich marzeń, według których papież ma być ich szwajcarem.
Weronika..S

Watykański egzorcysta wyjaśnia, jak powstało piekło. W zamysłach Stwórcy go nie było!

Z coraz z większym dystansem podchodzę do współczesnych egzorcystów. Mamy wierzyć w nauczanie Kościoła, a nie nauczanie egzorcystów. Chrystus uciszał szatana, a oni z nim dialogują. Czyżby ,,dialog ekumeniczny,, został rozszerzony na złe duchy? Czy nam do zbawienia jest potrzebna dodatkowa wiedza oprócz Pisma Świętego, nauczania Kościoła, w którym to nauczaniu objawia Duch Święty.
Weronika..S

Tomasz Terlikowski: Czy papież szykuje kolejną rewolucję?

Pontyfikat Franciszka to odchodzenie od zasad i tradycyjnych norm religijnych, to akceptacja cudzołóstwa i zachęta do świętokradczego przyjmowania Komunii Świętej przez cudzołożników w AL, sympatia w stosunku do homoseksualistów, zasygnalizowana już na początku w słowach ,,kim ja jestem...,, a wszyscy wiedzą, że jest tym, który grzech powinien potępić, kwestionowanie piekła i duszy nieśmiertelnej… Więcej
Weronika..S

Tomasz Terlikowski: Czy papież szykuje kolejną rewolucję?

Pontyfikat Franciszka to rewolucja permanentna począwszy od jego pierwszych słów skierowanych do zebranych na Placu Św. Piotra.
Weronika..S

Grzegorz Górny o porozumieniu z Chinami: Prześladowcy Kościoła będą zatwierdzać biskupów

W Apokalipsie są słowa: ,,Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach,,(18,4). Z ,,niej,, co odpowiadałoby Wielkiej Nierządnicy.