Weronika..S
Weronika..S

Pan Jezus ustanowił Tajemnice Światła

Trzyczęściowy różaniec to 150 razy ,,Zdrowaś Maryja,, i tyle jest psalmów. Nie widzę problemu. Chcesz odmawiać 4 części to odmawiaj, a ja w zasadzie odmawiam trzy części, i to też nie jest twoim problemem.
Instrukcja Nowenny Pompejańskiej jest następująca; ,,...odmów różaniec, czyli 15 tajemnic: radosne, bolesne,chwalebne. Możesz dołączyć ,,tajemnice światła,,. koniec cytatu... z którego wynika, …More
Trzyczęściowy różaniec to 150 razy ,,Zdrowaś Maryja,, i tyle jest psalmów. Nie widzę problemu. Chcesz odmawiać 4 części to odmawiaj, a ja w zasadzie odmawiam trzy części, i to też nie jest twoim problemem.
Instrukcja Nowenny Pompejańskiej jest następująca; ,,...odmów różaniec, czyli 15 tajemnic: radosne, bolesne,chwalebne. Możesz dołączyć ,,tajemnice światła,,. koniec cytatu... z którego wynika, że owe trzy części to już pełny różaniec. Kto chce może dołączyć część czwartą, zaznaczam ,,czwartą,, bo nadgorliwi kapłani zmieniają numerację owych części.
Weronika..S

Kard. Angelo Becciu: To tradycjonaliści atakują papieża

Za Franciszka trzeba się modlić dla jego osobistego dobra. Każdy prawowierny katolik jakoś sobie poradzi w tym zamęcie obecnego pontyfikatu, ale najbardziej są zagrożeni jego, Franciszka fanatycy, gdyż Franciszek narusza dotychczasowe i niezmienne dobra Kościoła Katolickiego
Weronika..S

Ks. Stanisław Małkowski dla Frondy: Biała sutanna Benedykta XVI. Czy Kościół czeka rychła kontrrewolucja?

Można, a nawet potrzeba zastanowić się, czy Benedykt XVI oficjalnie ustępując, myślał, co z tego może wyniknąć. Dobro Kościoła bowiem ponosi obecnie zdecydowane straty dogmatyczne i moralne.
Weronika..S

Abp Hoser o szczepionkach: Występowanie przeciwko systemowi szczepień jest nieludzkie

Kapłan to nie ideolog, a mówienie o ,,dobrodziejstwach ludzkości,, to ideologia.
Weronika..S

Czy Kościół to zwykła instytucja?

,,Pan Jezus utożsamił się z nauką głoszoną przez apostołów,, Co za impertynencja. To apostołowie i następcy Chrystusa mają się utożsamiać z Jego nauką,,. A kto słucha Jego następców, słucha Chrystusa, gdy mówią tak samo jak Chrystus. Inaczej niż Chrystus mówią tylko najemnicy, o których mówi Pismo Święte. Rolą katolika jest rozróżnienie pasterza od najemnika, co obecnie myślącym i wierzącym nie …More
,,Pan Jezus utożsamił się z nauką głoszoną przez apostołów,, Co za impertynencja. To apostołowie i następcy Chrystusa mają się utożsamiać z Jego nauką,,. A kto słucha Jego następców, słucha Chrystusa, gdy mówią tak samo jak Chrystus. Inaczej niż Chrystus mówią tylko najemnicy, o których mówi Pismo Święte. Rolą katolika jest rozróżnienie pasterza od najemnika, co obecnie myślącym i wierzącym nie nastręcza w ogóle trudności.
Weronika..S

Abp Marek Jędraszewski: Zamykajcie drzwi dla szatana!

@waz2054 ....nie pójdą. Abp. Jędraszewski to tylko świetny orator.
Weronika..S

„Kler” dopiero początkiem. „Wyborcza” dała sygnał do nagonki na Kościół w Polsce

Dla mnie nie ma znaczenia co myśli, robi i mówi ,,wyborcza,, lewica i liberałowie. Martwi mnie to, co się dzieje wewnątrz Kościoła Katolickiego, bo to głównie ma wpływ na katolicyzm Polaków. Zdecydowane ,,straty,, to nie ataki zewnętrzne, ale wewnętrzne, w tym blokowanie tych kapłanów, dla których prawda ewangeliczna jest ważniejsza niż wewnętrzne układy hierarchiczne.
Weronika..S

Nie warto się dłużej oszukiwać: poza Kościołem zbawienia nie znajdziemy!!!

Przed SWII ten, który dopuściłby inną ewentualność niż zbawienie poprzez posługę Kościoła, byłby odstępcą. Stąd wniosek, że nauczanie przedsoborowych papieży zdecydowanie różni się od nauczania papieży posoborowych w kwestii najważniejszej, czyli zbawienia człowieka.
Weronika..S

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wzywa do bojkotu filmu „Kler”

@Bogna Fler Twój wpis to antyprzykład poprawnej,logicznej i kulturalnej wypowiedzi. Skrytykowałaś samą siebie, to ty bowiem używasz prymitywnych określeń i obrażasz nieznane ci osoby. A co do Franciszka, to radzę ci się pomodlić za niego intensywniej...
Weronika..S

Franciszek świętuje samozwańcze małżeństwo

@Jestem_z_wami Wszystko się zgadza, oprócz ,,Piotrze,,. To nie jest Piotr Rzymianin. Piotr Rzymianin będzie pasł ,,swoje owce,,. Franciszek je rozprasza i wprowadza religijny zamęt wśród katolików.
Weronika..S

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy wzywa do bojkotu filmu „Kler”

@tommoss ...i pewnie ,,wylało się,, niesprawiedliwie, bo Franciszek to zdecydowany obrońca katolickiej wiary i moralności, gratuluję poczucia humoru...
Weronika..S

Tracycjonaliści - największym zagrożeniem dla chrześcijanstwa i wiary katolickiej

Tradycjonaliści są zagrożeniem, ale dla antykościoła, którego ,,rogi,, są coraz bardziej widoczne, dla masonów i wszelkiej maści modernistów akceptujących zmianę zasad wyznawanej wiary w ciągu dotychczasowej historii Kościoła.
Weronika..S

Watykański egzorcysta wyjaśnia, jak powstało piekło. W zamysłach Stwórcy go nie było!

Kiedyś przeczytałam książkę, z której wynikało, że piekło to miejsce, które opuścił Bóg, a zajął je szatan...
P.S @greorius89 ...raczej podchodzenie z dystansem do Bożego prawa i tradycyjnego nauczania Kościoła.
I jeszcze jedno... napisałam ,,do egzorcystów,, produkujących nowe teorie religijne, kto jest bardziej, a kto mniej świętym, a nie ,,egzorcyzmów,, a to zdecydowana różnica.
Weronika..S

Tomasz Terlikowski: Czy papież szykuje kolejną rewolucję?

Rewolucja w Kościele podoba się tylko ateistom, marksistom i heretykom, a już szczególnie rewolucja religijna i moralna za tego pontyfikatu, bo to spełnianie się ich odwiecznych masońskich marzeń, według których papież ma być ich szwajcarem.
Weronika..S

Watykański egzorcysta wyjaśnia, jak powstało piekło. W zamysłach Stwórcy go nie było!

Z coraz z większym dystansem podchodzę do współczesnych egzorcystów. Mamy wierzyć w nauczanie Kościoła, a nie nauczanie egzorcystów. Chrystus uciszał szatana, a oni z nim dialogują. Czyżby ,,dialog ekumeniczny,, został rozszerzony na złe duchy? Czy nam do zbawienia jest potrzebna dodatkowa wiedza oprócz Pisma Świętego, nauczania Kościoła, w którym to nauczaniu objawia Duch Święty.
Weronika..S

Tomasz Terlikowski: Czy papież szykuje kolejną rewolucję?

Pontyfikat Franciszka to odchodzenie od zasad i tradycyjnych norm religijnych, to akceptacja cudzołóstwa i zachęta do świętokradczego przyjmowania Komunii Świętej przez cudzołożników w AL, sympatia w stosunku do homoseksualistów, zasygnalizowana już na początku w słowach ,,kim ja jestem...,, a wszyscy wiedzą, że jest tym, który grzech powinien potępić, kwestionowanie piekła i duszy nieśmiertelnej…More
Pontyfikat Franciszka to odchodzenie od zasad i tradycyjnych norm religijnych, to akceptacja cudzołóstwa i zachęta do świętokradczego przyjmowania Komunii Świętej przez cudzołożników w AL, sympatia w stosunku do homoseksualistów, zasygnalizowana już na początku w słowach ,,kim ja jestem...,, a wszyscy wiedzą, że jest tym, który grzech powinien potępić, kwestionowanie piekła i duszy nieśmiertelnej, jako podstawowej prawdy katolickiej.
Kolejne ,,zebrania,, pod patronatem Franciszka to burzenie ładu moralno-religijnego, a nie jego obrona. Jeżeli broni, to zdeprawowanych homoseksualnie bliskich sobie hierarchów, o czym świadczy atak na Vigano i ukrywanie się tegoż z obawy o swoje bezpieczeństwo.
Weronika..S

Tomasz Terlikowski: Czy papież szykuje kolejną rewolucję?

Pontyfikat Franciszka to rewolucja permanentna począwszy od jego pierwszych słów skierowanych do zebranych na Placu Św. Piotra.
Weronika..S

Grzegorz Górny o porozumieniu z Chinami: Prześladowcy Kościoła będą zatwierdzać biskupów

W Apokalipsie są słowa: ,,Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach,,(18,4). Z ,,niej,, co odpowiadałoby Wielkiej Nierządnicy.
Weronika..S

Uciekając przed upadającym Franciszkiem

Arc. Vigano zachował właściwą formę wykazania fatalnych nieprawidłowości w sprawowaniu posługi Franciszka, jeżeli chodzi o hierarchów reprezentujących ,,kościelne homolobby,,... natomiast Franciszek wręcz przeciwnie, zaatakował ... i powyższy obrazek ilustruje tę sytuację, co prawda w sposób satyryczny, ale nie kłamliwy.
Weronika..S

Homoseksualna impreza na cześć kardynała McCarricka

@CarolineMari....tylko wtedy jednakże, gdyby mieliśmy prawowierną władzę zwierzchnią Kościoła Katolickiego. Przykład powyższy kardynała McCarricka świadczy o tym, że jest inaczej.