pl.news
1.5K

Burke: niemieccy biskupi tworzą nową denominację

Podczas dotkliwej infekcji Covid, która spotkała Kardynała Raymonda Burke, jego lekarze "spisywali się świetnie, ale w końcu się poddali".

Na łamach portalu CatholicAction.org (11 maja) Burke zdradził, że doświadczył odwrotu choroby "w najbardziej krytycznej chwili", a to wszystko dzięki modlitwom wiernych. Kardynał nie wrócił jeszcze do pełni sił, potrzebuje roku, aby wyleczyć swoje płuca.

Według Burke Niemiecki Synod próbuje przerobić nauki Kościoła na bezbożną modłę, "To, co oni mówią, jest herezją". Niemieckie nauczanie na temat homoseksualizmu stoi w sprzeczności z Biblią i Wiarą Katolicką, mówi Kardynał.

Niemieccy biskupi zachęcają wiernych do odejścia od prawdy. Burke wzywa Franciszka do napomnienia ich, aby "wyrzekli się swoich herezji", a także do nałożenia sankcji w razie odmowy - "tak żeby wierni wiedzieli, że ci biskupi nie wiodą ich ku wierze Katolickiej, lecz ku innego rodzaju nauczaniu".

Burke dostrzega w Niemczech powtórkę z Marcina Lutra, prowadzącą do utworzenia kolejnej denominacji, mającej zastąpić wiarę katolicką. Kardynał podkreśla, że jeszcze nigdy dotąd nie widział większego zamętu w Kościele. Wspomniany zamęt jest wywoływany przez tych, nazywają się nauczycielami Wiary i pasterzami stada.

#newsHffxftrkwg