Clicks29
tr.news

Piskopos Schneider: Francis ve Sinodu "Kadın Diyakozlar" ve "Yeni Din" Hazırlığında

Piskopos Athanasius Schneider, LifeSiteNews.com sitesine yaptığı açıklamada (4 Kasım, video aşağıda), Amazon Sinodu'nun “Avrupa'daki mürtet rahipler ve piskoposlar tarafından üretildiğini” ve İnancı değiştirmek ve "yeni bir din türü" oluşturmak için kullanıldığını söyledi.

Sinod'un kadın "diyakoz" talebi, Schneider’a göre, Anglikanlarda olduğu gibi kadın rahiplere ve piskoposlara ulaşmak için “açık bir numara”. Bu, Kilisenin ilahi düzenini mahvedecek, “açıkça geçersiz” olacak ve “başka bir Kilise” oluşturacak.

Francis, "diyakozları" onaylayarak sapkınlığa düşecek ve makamına ihanet edecek. Schneider, piskoposların ve inananların "kadın bir diyakoza izin verecek bir papayı takip edemeyeceği ve ona direnilmesi gerektiği" konusunda uyarıyor.

Batı’nın hemen her yerinde kadınların, bir diyakoz rolünü üstlenerek fiili olarak diyakoz gibi davrandıklarını, ayin kıyafetleri giydiklerini, rahip yardımcısı olduklarını, İncil okuduklarını, Komünyon dağıttıklarını, cenaze törenlerini yürüttüklerini ve düğünlere yardımcı olduklarını biliyor.

Sonuç: "Vatikan'ın onayıyla" kadın diyakozluğu hazırlıyorlar.

#newsFrsembvfpu