03:35
Znakpustyni
14.3K
Kursy Biblijne. Palestyna w czasach Jezusa. Ubogie wiejskie domy Cz 1 http:KursyBiblijneDlaCiebie.pl. To jest przykładowy plan wiejskiego domu mieszkalnego, w których najprawdopodobniej zamieszkiwali …More
Kursy Biblijne. Palestyna w czasach Jezusa. Ubogie wiejskie domy Cz 1

http:KursyBiblijneDlaCiebie.pl. To jest przykładowy plan wiejskiego domu mieszkalnego, w których najprawdopodobniej zamieszkiwali Jezus, Maryja i Józef oraz członkowie pierwszych wspólnot chrześcijańskich. Domy takie koncentrowały się wokół rozległego dziedzińca, który mieścił się w obrębie murów, ale nie był zadaszony. Zdarzało się jednak, że stanowił wydzielony teren przed wejściem. Tutaj oprócz pieca i cysterny, najważniejszych miejsc dla funkcjonowania każdego domostwa, można było znaleźć dużo wolnej przestrzeni. Dziedziniec często był połączony z naturalnymi jaskiniami, służącymi do przechowywania bydła w ciągu nocy lub dla schronienia w czasie dziennych letnich upałów, ponieważ panowały tam względnie niskie temperatury. Niektórzy autorzy wysuwają hipotezę, że w takiej jaskini mógł przyjść na świat Jezus. Ze względu na ciepły klimat, wokół dziedzińca toczyło się życie całej rodziny. Tu najprawdopodobniej Maryja mieliła ziarno, wypiekała chleb a także przygotowywała posiłki. Mały Jezus bawił się, a później Józef z Jezusem, oraz inni mężczyźni wykonywali część swoich obowiązków związanych z wykonywanym zawodem, takim jak rybactwo, czy rolnictwo, prace ciesielskie. Na dziedzińcu zajmowano się zwierzętami, spożywano wspólne posiłki, tkano ubrania, a także spędzano noce jeżeli pogoda na to pozwalała. W porze deszczowej, jeżeli warunki atmosferyczne nie pozwalały na spędzanie czasu na dziedzińcu, życie rodziny przenosiło się do tzw. pokoju dziennego.
LovVal
Usuń list
LovVal 2014-03-24 15:27:42
Ty tchórzu bez kręgosłupa przestań szkalować siostry zakonne. Jeżeli masz pretensję do jakijś osoby zakonnej to rozlicz się z nią osobiście zamiast wszystkich wrzucać do jednego błota. Zakonnica jest oblubienicą (zaślubioną) samego Boga i o jej prawa sam Bąg się upomni.