Coburg
1384

Kyjev môže zostať bez vody a tepla až do jari

2. decembra 2022 00:09

AP


Ak Kyjev stratí kúrenie čo i len na deň, môže zostať bez vody a tepla až do jari. Uviedol to primátor mesta Vitalij Kličko v prejave na Kyjevskom bezpečnostnom fóre.

Primátor vysvetlil, že ak v meste nebude 24 hodín kúrenie a voda s teplotou mínus 5, bude potrebné vypustiť vykurovacie systémy, pretože to môže spôsobiť poškodenie systémov podpory života. Vypúšťanie vody je nevyhnutným opatrením. "A to znamená, že bude veľmi ťažké dodať vodu pred jarou," cituje Klička RIA Novosti .

Starosta povedal , že " body neporaziteľnosti " , v ktorých sa obyvatelia môžu zohriať a nabíjať si telefóny , nie sú všeliekom , nedokážu zachrániť celú populáciu Kyjeva . Zároveň nikto nehovorí o evakuácii mesta, keďže situácia môže byť rovnaká aj v susedných regiónoch.

Kličko opäť apeloval na obyvateľov mesta s výzvou, aby pripravili zásoby pitnej a technickej vody, potravín a popremýšľali aj o odsťahovaní sa z mesta .

Prihláste sa na odber našich stránok v sociálnych sieťach:
"Looking" - VKontakte , Odnoklassniki , Zen a Telegram
Вести.Ru: новости, видео и фото дня - VKontakte , Odnoklassniki , Zen a Telegram .


Киев может остаться без воды и тепла до весны
Janko333
🇺🇦 Supermarkety v Kyjeve zapínajú pokladne na 5 minút, aby si ľudia mohli nakúpiť potraviny. Za svoje nákupy môžete platiť iba v čase, keď je generátor zapnutý. Zároveň musíte chodiť s baterkou, pretože tam nie je osvetlenie. To robia preto, aby mali na zbrane