Clicks2.6K
pl.news
3

Anglia: głoszenie boskości Chrystusa będzie zbrodnią nienawiści

Brytyjski parlamentarzysta, Malcolm Pearson, wystosował interpelację w Izbie Lordów w sprawie tzw. zbrodni nienawiści (6 grudnia).

Chciałby on, aby rząd potwierdził, iż chrześcijanin, który twierdzi, że Jezus jest Synem Boga, nie mógł być aresztowany za zbrodnię nienawiści ani inną obrazę, choć może to "obrażać" członków innych wyznań.

Vere of Norbiton (Conservative Party), znany z ciętego języka, odpowiedział tylko: "nie zamierzam skomentować tej wypowiedzi".

Pearson powiedział premierchristianity.com, że jest tą odmową "bardzo zmartwiony". Jego zdaniem obecna definicja "zbrodni nienawiści" jest głupia, ponieważ opiera się na subiektywnych odczuciach domniemanej ofiary.

Grafika: Malcolm Pearson, © Euro Realist Newsletter, CC BY-SA, #newsNndxrfmpis
antymodern
Na szczęście Boskość Jezusa nie zależy od ludzkiego chciejstwa czy niechciejstwa bo pochodzi Ona od Samego Boga Ojca i jest niezależna od człowieka
gra-stokrotka
No to Panie Norbiton czy jakos tam otoz CZY PAN CHCE CZY NIE - JEZUS JEST SYNEM BOGA , JEST BOGIEM ,JEST ZBAWICIELEM JEST MILOSCIA , PRAWDA, DROGA - JEST WSZYSTKIM, JEST ALFA I OMEGA a pan moze ukleknac u JEGO STOP i prosic o przebaczenie BO TO PAN NAD PANAMI I KROL NAD KROLAMI.
Nemo potest duobus dominis servire !
ANGLIA - SZKOCJA - SODOMA I GOMORA.