Clicks3.2K
pl.news
3

Liberalizm Franciszka owocuje pustymi ławami – Watykan ukrywa liczby

Watykan publikuje w grudniu liczby związane z wystąpieniami papieża (liturgiami, audiencjami, modlitwą Anioł Pański) z całego roku. W 2017 jednak tak się nie stało. W poprzednich latach liczby znacznie się zmniejszyły:

2014: 5.92 milionów gości
2015: 3.21 milionów gości
2016: 3.95 milionów gości
2017: ???

Liczba pielgrzymów, którym zależało na tym, żeby wziąć udział w środowych Audiencjach Generalnych Franciszka rozczarowuje jeszcze bardziej:

2014: 1.2 miliona
2015: 0.7 miliona
2016: 0.8 miliona
2017: ???

Dokładnie ten sam problem pojawił się w czasie podróży papieża do Chile. Według usnews.com tłumy były "bardzo przerzedzone, w wielu miejscach ograniczone do jednego rzędu ludzi".

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsEzwdclaisp
Bos016
Watykan ocenzurował list Benedykta XVI o Franciszku

Zdjęcie listu papieża Benedykta XVI o Franciszku, szeroko komentowanego przez media, zostało opublikowane przez Watykan bez kluczowych fragmentów; to zmieniło jego sens. W ocenzurowanej postaci dokument został odebrany jako zdecydowany głos w obronie obecnego papieża w związku z krytyką kierowaną pod jego adresem, tymczasem całość nie jest tak …More
Watykan ocenzurował list Benedykta XVI o Franciszku

Zdjęcie listu papieża Benedykta XVI o Franciszku, szeroko komentowanego przez media, zostało opublikowane przez Watykan bez kluczowych fragmentów; to zmieniło jego sens. W ocenzurowanej postaci dokument został odebrany jako zdecydowany głos w obronie obecnego papieża w związku z krytyką kierowaną pod jego adresem, tymczasem całość nie jest tak jednoznaczna…..

www.tvp.info/36396398/watykan-ocenzur…
Bos016
masada
W Polsce spadła liczba powołań do kapłaństwa i zakonów do stanu "krytycznego"
Na siłę tworzy się "szafarzy- rozbójników Ołtarza" Ludzie po prostu uciekają z takich przybytków.