Clicks719
csk.news

Po Neúspešnom Vymenovaní: Jezuita Je Novým Hongkonským Biskupom

František vymenoval 17. Mája Jezuitského Otca Stephena Chowa Sau-yana, ktorý bol Provinciálom Čínskej Provincie Spoločnosti Ježišovej od roku 2018, novým Hongkonským Biskupom.

Rodák z Hong Kongu prevezme funkciu od Kardinála Johna Tonga Hona (81), ktorý bol prevedený ako Apoštolský Administrátor po smrti jeho nástupcu v roku 2019. Chow, vyštudovaný psychológ, študoval v Minnesote a Harvardskej Univerzite. Funkciu prevezme v Decembri.

Vlani v Septembri Chow uviedol, že nový zákon o národnej bezpečnosti pre Hong Kong sa prediskutuje so študentmi na Jezuitských školách v Hong Kongu „ako objektívna skutočnosť“ a že „vo výučbe sa zachová neutralita.“ Kardinál Zen, ktorý odišiel do dôchodku z funkcie Hongkonského Biskupa v roku 2009, ostro kritizoval zákon a použil všetky prostriedky aby sa vyhol vymenovaniu Otca Petra Choya, Pekinského kandidáta.

Metodistický Profesor Lo Lung-kwong, výskumný pracovník na Čínskej Univerzite Hongkonskej školy teológie, povedal pre South China Morning Post, že voľba Chowa bola „opatrným rozhodnutím“ nakoľko „neukázal žiadne zjavné politické sklony“ - čo znamená že sa kloní k vládnucim mociam.

Minulý rok Vatikán zrušil plánované oznámenie nového biskupa po tom, čo kandidát na poslednú chvíľu odmietol.

#newsGjrnapypyj