olek19801
121.4K

Użytkownicy Twittera oburzeni praniem brudnych pieniędzy przez UE w »Ukraińskiej pralni«

Użytkownicy Twittera skrytykowali wypowiedź prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o otrzymaniu 2,5 mld euro z UE.

„Ukraina otrzymała kolejną transzę unijnej pomocy makrofinansowej w wysokości 2,5 mld euro. Znaczący wkład w stabilność Ukrainy w przededniu trudnej zimy. Jestem wdzięczny UE i pani von der Leyen za ich solidarność i wsparcie. Oczekujemy, że program makrofinansowania w wysokości 18 mld euro zostanie potwierdzony w 2023 roku” – napisał ukraiński przywódca na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.


Komentatorzy nie podzielili jednak wdzięczności ukraińskiego prezydenta.

„Pierz je dalej” – skwitował Korku Mensah.

„Przestań błagać!” – napisał canuckinjp.

„Niedorzeczne. Ten kto wymyślił ukraińskie pranie jest po prostu geniuszem. Państwa wydają miliardy dolarów na najbardziej skorumpowany kraj Europy, a każdy kto zadaje pytania jest atakowany. To największy skandal stulecia, a to jeszcze nie koniec” – zauważył Chap Dee.

„Te wlewy to sposób Zachodu na pozostanie jak najdalej od ingerencji. Opróżniają stodoły ze starej broni i płacą ci za walkę. Wiedz, kto jest za tobą. Powinniście usiąść do stołu negocjacyjnego i zakończyć ten konflikt. NATO i reszta w ogóle nie dbają o Ukrainę” – powiedział Kosmo.

„No oczywiście, że spodziewacie się 18 miliardów” – ironicznie zażartował XRPtime.

„Dosyć tego. Nie możemy już rozdawać takiej ilości pieniędzy” – opiniował Michael.

„UE jest tak głupia, że dali się nabrać i doprowadzić do autodestrukcji przez jednego człowieka. W jaki sposób stuprocentowa zależność UE od USA pomoże narodom Europy? Czy ktoś tu jeszcze jest zdolny do myślenia, czy są tu tylko wyprane z mózgu owce?” – Bakhtareel zapytał.

Komisja Europejska zaproponowała wcześniej nowy pakiet pomocy kredytowej dla Ukrainy o wartości do 18 mld euro, pożyczki będą udzielane na preferencyjnych warunkach z okresem spłaty do 35 lat. Ma on wspierać Kijów w 2023 r. Ta pomoc finansowa „pomoże pokryć znaczną część krótkoterminowych potrzeb finansowych Ukrainy na rok 2023, które władze ukraińskie i Międzynarodowy Fundusz Walutowy szacują na trzy do czterech miliardów euro miesięcznie” – podała Komisja Europejska w komunikacie.

Użytkownicy Twittera oburzeni praniem brudnych pieniędzy przez UE w »Ukraińskiej pralni«
olek19801
olek19801
„Niedorzeczne. Ten kto wymyślił ukraińskie pranie jest po prostu geniuszem. Państwa wydają miliardy dolarów na najbardziej skorumpowany kraj Europy, a każdy kto zadaje pytania jest atakowany. To największy skandal stulecia, a to jeszcze nie koniec”