pl.news
21.8K

Komisja ds. żeńskiego "diakonatu" nie była w stanie dojść do "porozumienia" – Franciszek

Watykańska komisja ds. "diakonatu" kobiet nie była w stanie dojść do jednogłośnej odpowiedzi na pytanie o to, czy "diakonisy" w pierwszych wiekach Kościoła przyjmowały "święcenia" jak mężczyźni, czy tylko "błogosławieństwo", stwierdził papież Franciszek w czasie lotu powrotnego z Macedonii do Włoch 7 maja.

Podkreślił, że formuła "diakonatu kobiet" była podobna do formuł używanych do błogosławieństwa dla przeorysz, a różna od formuł święceń dla diakonów liturgicznych.

Franciszek zaproponował, żeby przeprowadzić więcej badań [tyle, żeby "znaleźć" takie wyniki, jakie są mu potrzebne].

Wszystkie wcześniejsze watykańskie dochodzenia w sprawie "diakonatu" kobiet – łącznie z przeprowadzonym w 2002 roku przez Międzynarodową Komisję Teologiczną – prezentowały wnioski z tych samych źródeł, na których pracuje grupa Franciszka i dowodzące, że święcenia diakońskie dla kobiet nigdy nie miały miejsca.

#newsUwughzpode
Sw.Joanna
To prawda.Nie poddajmy sie.Jestesmy kosciolem walczacym.
Radek33
Matka Boża do Cataliny Rivas,o Mszy Świetej:"Dziwi cię to, że stoję za Arcybiskupem, nieprawdaż? Tak właśnie powinno być... Z całą miłością, jaką Syn mi daje, On nie udzielił mi godności, której udzielił kapłanom; uobecniania codziennego Cudu moimi rękami, tak jak to oni robią swoimi kapłańskimi rękami. Dlatego czuję głęboki szacunek dla kapłanów i dla cudu, którego Bóg dokonuje przez nich,…More
Matka Boża do Cataliny Rivas,o Mszy Świetej:"Dziwi cię to, że stoję za Arcybiskupem, nieprawdaż? Tak właśnie powinno być... Z całą miłością, jaką Syn mi daje, On nie udzielił mi godności, której udzielił kapłanom; uobecniania codziennego Cudu moimi rękami, tak jak to oni robią swoimi kapłańskimi rękami. Dlatego czuję głęboki szacunek dla kapłanów i dla cudu, którego Bóg dokonuje przez nich, co skłania mnie do uklęknięcia za nimi."