pl.news
34.2K

Trzech (!) biskupów prześciga się w homoseksualizmie: "Z woli Bożej"

Biskup Aachen w Niemczech, Helmut Dieser, nawołuje do "rozwinięcia" [= zmiany] doktryny dotyczącej antykoncepcji i homoseksualizmu (Zeit.de, 7 września).

Według Diesera homoseksualność "jest zamierzona przez Boga do tego samego stopnia, co samo stworzenie", określanie jej grzechem jest "wątpliwą koncepcją" względem poszanowania dla homoseksualistów.

Biskup wspiera "błogosławieństwa" homoseksualnych konkubinatów. W jego własnych diecezjach księża już postępują zgodnie z [nieobecnym] "sumieniem". Przy okazji Dieser nie ma żadnych spięć z Franciszkiem ani z Watykanem.

Biskup Mainz w Niemczech, Peter Kohlgraf, również popiera pomysł "błogosławieństw" homoseksualnych konkubinatów.

Kohlgraf "traktuje pół-wyrażenia z Biblii dotyczące homoseksualizmu", jakby "nie stanowiły wieczyście obowiązującego Słowa Bożego bez rozważenia kontekstu".

Biskup Fryburga w Szwajcarii, Charles Morerod, cieszy się na myśl o tym, że homoseksualny kapłan może wreszcie publicznie obwieścić, "kim naprawdę jest".

Wspomniany kapłan jest zamieszany w homoseksualny romans z ogrodnikiem z 2005 roku. W tym czasie był jezuitą bez ślubów wieczystych, który stanął przed wyborem pomiędzy Kościołem a homoseksualnym związkiem. Ksiądz zdecydował się na drugą z opcji. Według Moreroda "nie uczynił on nic złego", wybierając ogrodnika. Po tym jak związek się rozpadł, homoseksualista został wyświęcony na księdza. Obecnie utrzymuje, że żyje w celibacie.

Katechizm Kościoła Katolickiego dokładnie zgadza się z Pismem Świętym co do stwierdzenia, że akty homoseksualne stanowią grzech śmiertelny: "Według tradycji akty homoseksualne były uważane za zaburzenia psychiczne. Są sprzeczne z prawami natury" i "Pod żadnym pozorem nie wolno im sprzyjać".

Grafika: Helmut Dieser, Peter Kohlgraf, Charles Morerod © wikicommons, CC BY-SA, #newsEsldlmjymx

Michał Ozinek
sodomici
darek104
darek104