CÓRKA MARYI
2.4K

Nocne różańcowe czuwania modlitewne – akcja ogólnoświatowa

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Pewna cierpiąca osoba skontaktowała się ostatnio z jednym ze znanych blogów angielskojęzycznych szerzących Orędzia Marii od Bożego Miłosierdzia w sprawie pomysłu, konkretnej duchowej inicjatywy nocnych czuwań modlitewnych. Natchnienie musiało pochodzić od Ducha Świętego, bo po tym Maria otrzymała od Jezusa prywatne Orędzie, w którym Jezus przyjął tę inicjatywę wraz z następującymi wskazaniami co do jej przeprowadzenia:

1. Jezus chce, byśmy na całym świecie zorganizowali czuwania, w czasie których będziemy się modlić wszystkimi czterema częściami Różańca świętego, jedna po drugiej, bez przerwy. Czuwania powinny się rozpocząć o północy, niezależnie od strefy czasu. Nikt nie powinien się czuć zobowiązany do tego, by w nich uczestniczyć, ale im więcej z nas weźmie w nich udział, tym większe będzie wylanie łaski. Ci, którzy czują się słabo albo są chorzy, także powinni przyjść i modlić się tak bardzo, jak mogą, nawet jedna dziesiątka zostanie przyjęta, ale wszyscy powinni przyjść z miłością do Jezusa i Matki Bożej, nie z jakiegokolwiek innego powodu. Jeśli ktoś nie może się modlić albo nie poczuwa się do tego, albo zwyczajnie zmęczył się podczas modlitwy, niech po prostu usiądzie z nami, a także będzie wzmocniony.

2. Każdy, kto jest w stanie, powinien pościć o chlebie i wodzie od poprzedniej północy do czasu po końcu czuwania (24 godziny).

3. Usilnie zaleca się spowiedź w przeddzień lub w jakimkolwiek czasie przez modlitwą.

4. Wszyscy powinni, i to jest ważne: przebaczyć jakiekolwiek doznane przewinienia od kogokolwiek, w tym zniewagi. Przebaczmy i zapomnijmy, bez względu na to, kto nas obraził i dlaczego, a zwłaszcza jeśli mamy coś do kogoś, kto także jest żołnierzem Reszty Kościoła. To przebaczenie musi być obustronne, bezwarunkowe i, jeśli to możliwe, osoby, które miały wcześniej jakąś sprzeczkę, zatarg czy coś w tym rodzaju, muszą nawiązać osobisty kontakt. To może być mail, kartka pocztowa, kwiatek, gest, pozdrowienie przez inną osobę albo cokolwiek innego, ale to powinno być z serca i powinno być serdeczne.

5. Data czuwania może być przez nas swobodnie dobrana, ale powinno ono zostać zorganizowane tak szybko, jak to jest możliwe, i tak wielu z nas, jak to możliwe, powinno wziąć w nim udział. Choćby przyszła nawet jedna osoba, to będzie dobrze.

6. Sami możemy też wybrać miejsce; możemy się modlić gdziekolwiek, ale byłoby dobrze, by były to kościoły i inne konsekrowane (poświęcone) miejsca.

Zachęcamy wszystkich do podjęcia tej inicjatywy.

Tym, co się będzie liczyć, jest wiara, miłość do Jezusa i naszej Niebiańskiej Matki, Matki Zbawienia, a także czystość serca.

Północ jest symbolem Powtórnego Przyjścia Jezusa.

Redakcja ArmiaJezusaChrystus.pl

* * *
za: armiajezusachrystusa.pl