pl.news
34.7K

Biskup z ludzką twarzą broni księdza atakowanego przez kardynała-legalistę

Biskup Tyler w Teksasie, Strickland, bronił na Twitter.com (19 stycznia) księdza Antoniego Busia, który został niesprawiedliwie pouczony przez chicagowskiego kardynała Cupicha za przedstawienie powodów, dla których Msza św. musi być odprawiana twarzą w kierunku Boga.

Strickland napisał: "przeczytałem ponownie list księdza Busia i nie widzę nic lekceważącego w jego tonie ani w jego słowach. Jest to serdeczne wołanie księdza, który głęboko cierpi i mówi w imieniu wielu, wielu innych. Należy go raczej pocieszyć niż dyscyplinować".

Po tych słowach Christopher Lamb, aktywista medialny Franciszka, poprosił o bardziej liberalną zemstę, sugerując, że "watykańska Kongregacja ds. Biskupów musi rozważyć jakieś dochodzenie" przeciwko Stricklandowi.

Ksiądz Buś cierpi na raka jelita grubego i wątroby. Przechodzi terapię trzy tygodnie, a mimo to prowadzi całodobową adorację, szkołę parafialną dla 300 dzieci i kuchnię dla ubogich. Nie mając współpracowników, w każdy weekend odprawia msze w języku polskim, hiszpańskim i angielskim.

#newsJxzyeervmz

CÓRKA MARYI
KRUCJATA KU MSZY ŚW. RYTU RZYMSKIEGO
Deo Gratias !
joanna bucik
Ks Antony Bus jest wspanialym Bozym Kaplanem z powolania oddany Bogu i ludziom uczestniczylam w mszach celebrowanych przez Niego godnie i z miloscia do Pana Jezusa .Nie ma duzo takich kaplanow szczegolnie w Chicago otoczmy Go modlitwa 🙏.