Clicks1.5K
Peter(skala)
341

Putin sa vyfarbil na červeno: "Žiadna evanjelizacia mimo kostolov"

Zákon, ktorý je súčasťou balíka protiteroristických opatrení, je podľa veriacich najtvrdší v postsovietskej ére.

Ruský prezident Vladimír Putin podpísal minulý týždeň balík zákonov, ktoré majú pomôcť zabrániť šíreniu extrémizmu a terorizmu v krajine. V júni ich schválili obe komory ruského parlamentu. Informuje o tom The Christian Post.
Nové právne nariadenia však okamžite spustili vlnu kontroverzií. Zákon totiž okrem iného zakazuje praktizovať akýkoľvek druh evanjelizácie mimo kostolov.
„Táto situácia pripomína Sovietsky zväz v roku 1929. V tom čase bolo vyznávanie viery povolené iba v chrámoch,“ povedal pre Breibart News Hannu Haukka, prezident Great Commission Media Ministries. „Prakticky sme späť v rovnakej situácii. Tieto antiteroristické opatrenia sú najreštriktívnejšími v postsovietskej histórii.“
Zákon by mal začať platiť budúci týždeň. Podľa normy bude šírenie viery v domácnostiach, médiách, internete alebo iných miestach, ktoré na to nedostanú vládny súhlas, zakázané. Protizákonnými tak budú aj misionárska činnosť a množstvo ďalších náboženských aktivít. Každý občan bude musieť podobný zámer vopred nahlásiť.

Členovia cirkví v Rusku sa aj v týchto dňoch schádzajú k spoločnej modlitbe a pôstu, aby takto protestovali proti zákonu. „Cirkev je z tejto správy zdesená,“ hovorí Haukka, podľa ktorého je momentálne v modlitbe spojených okolo sedemtisíc evanjelických a protestantských chrámov.
Prosí tiež, aby sa k modlitbe pridali veriaci z celého sveta. „Rusko sa uzatvára strašným spôsobom. Nový zákon je v totálnom rozpore s úmyslom a úlohou, ktoré sme ako cirkev dostali od Boha, a posiela ju späť do doby komunistickej perzekúcie.“
Viaceré kresťanské skupiny v Rusku sa vyjadrili, že opatrenia sú pre veriacich neprijateľné. „Ak sa legislatíva prijme, náboženská situácia v krajine sa značne skomplikuje a mnohých veriacich uvedie do exilu,“ tvrdia zástupcovia cirkvi Adventistov siedmeho dňa.
Parlamentom odsúhlasené represie sa však netýkajú iba náboženskej slobody. Zákon ukladá napríklad povinnosť oznámiť vedomosť o tom, že sa pripravuje teroristický zločin, jeho propagácia, výzvy k extrémizmu či útokom na veľvyslanectvo. Ľudia by mali napríklad úradom donášať, ak niekto z členov rodiny uchováva v domácnosti zbraň. Za neohlásenie im môže hroziť aj niekoľkoročné väzenie.

Mobilní operátori v Rusku budú musieť po novom uchovávať údaje o hovoroch a textových správach a šiesť mesiacov uchovávať ich obsah. V prípade poskytovateľov internetového pripojenia to bude jeden rok. Kontrolovaná bude aj pošta a doručovacie služby. Legislatíva sa dostala aj pod paľbu kritiky viacerých ľudskoprávnych aktivistov.
„Masový dohľad nefunguje,“ napísal ešte pred schválením na Twitteri známy americký whistle-blower Edward Snowden. „Tento návrh zákona vezme peniaze a slobodu všetkým Rusom bez toho, aby zlepšil bezpečnosť,“ dodal.

www.postoj.sk/15489/putin-schvalil-…
pokrk
Tzv.Putin robí len to ,čo mu prikážu.Je to vôbec Putin?Kto si ho pamätá,vie,že vyzeral úplne ináč.
Ked sa pozrieme na rus.web,je tam napríklad toto: www.youtube.com/watch
Taktiež jeho bývalá manželka tvrdí,že je už dávno mrtvy.
Nikomu nepomôže žiaden Putin,ani Obama.Prekliaty je ten,ktorý sa nádejá na človeka.To hovorí Božie Slovo.
Libor Halik
Ten Putinův nový zákon ohrožuje i pravoslavné misionáře, čili např. pravoslavnou mládež protestující proti umělým potratům. Viz rusky: 3rm.info/main/63321-nakanune-…
Libor Halik
Ten zákon pravděpodobně poškodí volební preference Putinovy strany "Jednotné Rusko" v parlamentních volbách 18.9.2016. Díky tomu nejspíš velká převaha voličů zvolí "Komunistickou strana Ruska". Bude-li příliš mnoho hlasů pro Komunistickou stranu, tak se bude hůř falšovat volební sčítání ve prospěch Putinovy strany. I to, že se 30.6.2016 Putin nečekaně sbratřil s Tureckem, většina Rusů odmítá, …More
Ten zákon pravděpodobně poškodí volební preference Putinovy strany "Jednotné Rusko" v parlamentních volbách 18.9.2016. Díky tomu nejspíš velká převaha voličů zvolí "Komunistickou strana Ruska". Bude-li příliš mnoho hlasů pro Komunistickou stranu, tak se bude hůř falšovat volební sčítání ve prospěch Putinovy strany. I to, že se 30.6.2016 Putin nečekaně sbratřil s Tureckem, většina Rusů odmítá, Putin a jeho vládní ztrana ztrácí důvěryhodnost. Proroctví svatých o krátkém návratu komunismu do Ruska se naplní. Po nich přijde dle proroctví sv. car. По мнению 60% россиян, властям РФ не стоит спешить сближаться с турецкими партнерами, выяснил фонд «Общественное мнение» (ФОМ)...«Последние полгода информация о Турции в российских СМИ была исключительно негативной», — говорит президент ФОМ Александр Ослон, отмечая, что отношение россиян к этой стране не может моментально стать положительным только потому, что есть какое-то решение президента. «Негативное мнение о Турции постепенно уйдет в прошлое, если в отношениях с ней все будет хорошо», — считает он. Политолог Мария Липман полагает, что разворот в российско-турецких отношениях был «слишком резким». «Установка на то, чтобы видеть кругом врагов, долго и усиленно поддерживалась», — говорит она, подчеркивая, что «агрессивный тон в политических ток-шоу и авторских итоговых передачах» относительно «врагов России» не спадает. «Чтобы настроения в обществе переменились, потребуется долго и упорно сообщать гражданам, что у нас с Турцией теперь дружественные отношения, что все в прошлом», — говорит госпожа Липман.

Мнения о будущем отношений России и Турции разделились: 36% полагают, что они станут «добрососедскими», почти столько же (38%) уверены, что серьезного сближения России и Турции не произойдет, 26% затруднились с ответом.
Сергей Горяшко news.mail.ru/society/26447378/
Peter(skala)
Tento návrh je "útokom na slobodu prejavu, slobodu svedomia a právo na súkromie, ktorá dáva presadzovanie práva neprimerane široké právomoci," humanitárne skupiny Human Rights Watch povedal The Guardian.

The proposal is an “attack on freedom of expression, freedom of conscience, and the right to privacy that gives law enforcement unreasonably broad powers,” the humanitarian group …More
Tento návrh je "útokom na slobodu prejavu, slobodu svedomia a právo na súkromie, ktorá dáva presadzovanie práva neprimerane široké právomoci," humanitárne skupiny Human Rights Watch povedal The Guardian.

The proposal is an “attack on freedom of expression, freedom of conscience, and the right to privacy that gives law enforcement unreasonably broad powers,” the humanitarian group Human Rights Watch told The Guardian.
www.christianitytoday.com/…/no-evangelizing…
Peter(skala)
"Dnes je naozaj čierny deň v kalendári," právnik Vladimír Ryakhovsky
“Today is indeed a black day on the calendar,” lawyer Vladimir Ryakhovsky

Finančné sankcie za porušenie zákona sú údajne až 50.000 rubľov pre jednotlivcov a až milión rubľov pre organizácie.
Financial penalties for violating the law are reportedly up to 50,000 roubles for individuals and up to one million roubles …More
"Dnes je naozaj čierny deň v kalendári," právnik Vladimír Ryakhovsky
“Today is indeed a black day on the calendar,” lawyer Vladimir Ryakhovsky

Finančné sankcie za porušenie zákona sú údajne až 50.000 rubľov pre jednotlivcov a až milión rubľov pre organizácie.
Financial penalties for violating the law are reportedly up to 50,000 roubles for individuals and up to one million roubles for organizations.
www.breitbart.com/…/putin-signs-mea…
7 more comments from Peter(skala)
Peter(skala)
"Nový zákon, ktorý nadobudne účinnosť 20. júla je v skutočnosti zmena balíku zákonov proti terorizmu a extrémizmu schválených hornou komorou ruského parlamentu."
www.breitbart.com/…/putin-signs-mea…
The new law, which goes into effect July 20, is actually an amendment to a package of laws against terrorism and extremism approved by the Russian Parliament’s upper chamber.
Peter(skala)
Venujte sa téme, osobne spory riešte v sukromi, dakujem
Peter(skala)
Putin podpísal kontroverzné návrhy k protiteroristickému zákonu
www.teraz.sk/…/205582-clanok.h…
Peter(skala)
Ukladať všetky mobilné dáta a donášať. Nový ruský zákon prirovnávajú k veľkému bratovi
dennikn.sk/…/prirovnavaju-ho…
Peter(skala)
Sledování webů i mobilů, tvrdé tresty. Putin odsouhlasil sporné protiteroristické zákony
www.ceskatelevize.cz/…/1839509-sledova…
Peter(skala)
Snažte sa vyjadriť k dôkazom, čiže nejaké odkazy alebo članky, kde sa cituje to, čo tvrdite k danej teme a nie osobne spory
Peter(skala)
V Rusku to poriadne "vrie", žeby kvôli tomu zakonu?
www.hlavnespravy.sk/…/807829
Libor Halik
Josif Vatopedský je světec, hodinu a půl po své smrti r.2009 se usmál, čili je v nebi. Kdo se staví proti svatým paní Dubovská, ten se staví proti Bohu a možná se proto i rouhá Duchu svatému. Farizeové, kteří se stavěli proti svatému Pánu Ježíši, zemřeli ve svých hříších - jako nekající zavrženci. Buďte proto opatrná ve svých superrychlých soudech paní Dubovská.
ľubica likes this.
Maria Dubovska
izaiáš, biblia celkovo, Panna Maria Fatima + Nicaragua, emmerichová. zmršil ich tak že on krestanstvo stotožnuje s pravoslavím. to je myslím, dostatočné zmršenie.
Peter(skala)
Maria Dubovska
neklam halík. vatopedský opajcol a samozrejme zmršil katolícke proroctva.

..ako "zmršil"? neuznával ich, či verejne odsudil? Kde sa o tom piše?
Peter(skala)
Typické pre sekty je ideologia:
- New age má svojho Guru
- Islam má Mohameda
- komunisti svojho diktatora
- ... a napokon aj krestanskí sektari maju niekoho, koho viac počuvaju ako Ježiša
Maria Dubovska
neklam halík. vatopedský opajcol a samozrejme zmršil katolícke proroctva.
Peter(skala)
... a my musime trpieť tie ich "vystrelky", lebo si zidealizovali vládcov tohto sveta
Libor Halik
Putin slouží Rockefellerům, proti němu jsou Rothschildi. Obě to jsou židovské bankovní sekty usilující o světovládu. Zápasí o ni mezi sebou dle proroctví athoského mnicha Josifa Vatopedského, což potvrzuje i ekonom a finanční znalec prof. Katasonov. Jejich zápasení bude finišovat 3. světovou válkou, dle předpovědi Josifa Vatopedského. Vyvraždí se vzájemně, zhyne 600-700 milionů vojáků dle …More
Putin slouží Rockefellerům, proti němu jsou Rothschildi. Obě to jsou židovské bankovní sekty usilující o světovládu. Zápasí o ni mezi sebou dle proroctví athoského mnicha Josifa Vatopedského, což potvrzuje i ekonom a finanční znalec prof. Katasonov. Jejich zápasení bude finišovat 3. světovou válkou, dle předpovědi Josifa Vatopedského. Vyvraždí se vzájemně, zhyne 600-700 milionů vojáků dle proroctví Josifa Vatopedského. Pak dojde k obnově křesťanského zákonodárství.
asharat likes this.
Libor Halik
Video o homosexuální pedofilii Putina jsem myslím dával před lety na Gloria.tv. Nevím, zda ho už smazala naivní proputinovská cenzura, nebo tu zůstal. Litviněnko o tom informoval, proto byl zabit poloniem.
Samson1
Hento, sv. Václav chodil i v noci adorovat. Hořel k Pánu takovou láskou, že chodil i v zimě bosý a pod jeho nohama tál sníh. To jsem vyčet v knize Eucharistická duše. Duše, ve kterých eucharistie rozpalovala v duši oheň lásky. Nesrovnávej Putina ze sv. Václavem, protože nechápeš některé věci a skutečnosti duchovního života. Putin je politik a nakolik poslouchá Pána, to je otázka. Třeba jeden …More
Hento, sv. Václav chodil i v noci adorovat. Hořel k Pánu takovou láskou, že chodil i v zimě bosý a pod jeho nohama tál sníh. To jsem vyčet v knize Eucharistická duše. Duše, ve kterých eucharistie rozpalovala v duši oheň lásky. Nesrovnávej Putina ze sv. Václavem, protože nechápeš některé věci a skutečnosti duchovního života. Putin je politik a nakolik poslouchá Pána, to je otázka. Třeba jeden případ ze sv. Václavem. Měl se zůčastnit jednání a zpozdil se. Na nějaký návrh přítomných evropských státníků bylo dohodnuto až přijde, že se jehopříchodu nikdo nebude věnovat. Vešel Václav a viditelně měl po pravici i levici anděly a ten, který osnoval ignoraci jeho příchodu se první Václavovi poklonil. Svatý Václav je svatý a patron naší země.
OAMDG1 and 2 more users like this.
OAMDG1 likes this.
ľubica likes this.
Peter(skala) likes this.
Libor Halik
Putin je homosexuální pedofil, což je věc častá mezi důstojníky bývalé KGB. Manželku, se kterou se rozvedl, používal jako maskování. Slouží americkým Rockefellerům, kteří usilují každého Rusa očipovat na čelo nebo ruku. Ty přípravné zákony na očipování obyvatelstva už dávno podepsal, jak mě informovali moji pravoslavní přátelé z Ruska. K očipování potřebuje diktaturu. Řeči mívá vlastenecké a …More
Putin je homosexuální pedofil, což je věc častá mezi důstojníky bývalé KGB. Manželku, se kterou se rozvedl, používal jako maskování. Slouží americkým Rockefellerům, kteří usilují každého Rusa očipovat na čelo nebo ruku. Ty přípravné zákony na očipování obyvatelstva už dávno podepsal, jak mě informovali moji pravoslavní přátelé z Ruska. K očipování potřebuje diktaturu. Řeči mívá vlastenecké a propravoslavné, ale skutky dělá opačné, což je typické pro mistry přetvářky z KGB.
asharat and one more user like this.
asharat likes this.
Peter(skala) likes this.
Libor Halik likes this.
Libor Halik
Pravoslavných biskupů na území Ruska se to netýká, neboť ti neusilují o svatost ani o misii mezi ateistickou většinou Rusů. Ti dobří pravoslavní biskupové na území Ruska náhle zemřeli (metropolita Petěrburgu při nástupu Putina do prezidentského křesla), ti zbylí byli umlčeni odstraněním do předčasného důchodu.
Maria Dubovska
no to aj vždycky bol a rozumní ludia to videli, len vy čo ste spomalenejší a zaplavení konšpiráciami, tak ste to zistili až teraz. samozrejme nepoviete pardon boli sme hlupi, ale budete sa teraz tvarit jak keby to bolo vo vas odjakživa.

a hento to sa ti to roztlemuje tam, kde to nemáš ty zakazane a nemáš utrum, čo? ale neboj sa možeš kecat dal, my sa vašich neschopných a v podstate mrtvých …More
no to aj vždycky bol a rozumní ludia to videli, len vy čo ste spomalenejší a zaplavení konšpiráciami, tak ste to zistili až teraz. samozrejme nepoviete pardon boli sme hlupi, ale budete sa teraz tvarit jak keby to bolo vo vas odjakživa.

a hento to sa ti to roztlemuje tam, kde to nemáš ty zakazane a nemáš utrum, čo? ale neboj sa možeš kecat dal, my sa vašich neschopných a v podstate mrtvých pidikomunit nebojime.
Libor Halik
Putin se projevil jako diktátor sloužící Rockefellerům. Komunisti ho ale stejně svrhnou, dle proroctví athoského Josifa Vatopedského, že Putin, či jeho vláda dlouho nebude a bude světová válka. Ten zákon je zaměřený i proti Pravoslavné církvi, proti těm v Pravoslavné církvi, kteří nejsou současně agenty policie FSB, či nebyli agenty KGB. Je to proti všem, kteří odmítají islámské, homosexuální a …More
Putin se projevil jako diktátor sloužící Rockefellerům. Komunisti ho ale stejně svrhnou, dle proroctví athoského Josifa Vatopedského, že Putin, či jeho vláda dlouho nebude a bude světová válka. Ten zákon je zaměřený i proti Pravoslavné církvi, proti těm v Pravoslavné církvi, kteří nejsou současně agenty policie FSB, či nebyli agenty KGB. Je to proti všem, kteří odmítají islámské, homosexuální a jiné hereze patriarchy moskevského Cyrila (Kirilla) Gunďajeva. Píší o tom pravoslavní na pravoslavným stránkách. Žádali proto Putina, aby zákon nepodepsal. Nevyhověl jim.
Peter(skala) likes this.
Maria Dubovska
šak ananásovi sa može putin jedine lubit to mi je jasné. sekulárna hlava k sekulárnej hlave sadá a robí bordel kde sa dá. len sa ty netvar že ti vadi islam. ani putin sa netvari že mu vadi. naopak, otvara tam najvacsie mesity sveta. tolko zakerni ste aby ste nam tu dotiahli po ciernej a cervenej zelenu totalitu, však do tretice vsetko dobre, len aby ste už nejak zničili to krestanstvo. …More
šak ananásovi sa može putin jedine lubit to mi je jasné. sekulárna hlava k sekulárnej hlave sadá a robí bordel kde sa dá. len sa ty netvar že ti vadi islam. ani putin sa netvari že mu vadi. naopak, otvara tam najvacsie mesity sveta. tolko zakerni ste aby ste nam tu dotiahli po ciernej a cervenej zelenu totalitu, však do tretice vsetko dobre, len aby ste už nejak zničili to krestanstvo. debilkovia good luck!
Carlus
1. ein Wandel von unten nach oben, vom Kommunismus zum Christentum ist möglich; sieh Putin!
2. ein Wandel vom katholischen Priester zu einem meineidigen Rotarier, der keine Eignung mehr zum Priesteramt besitzt ist auch möglich ,
3. der Wandel in beide Richtungen bedarf aber des freien Willen einer Person,
4. die Entscheidung die vor Gott gute Früchte bringt muss jeder Menschtreffen und viele …More
1. ein Wandel von unten nach oben, vom Kommunismus zum Christentum ist möglich; sieh Putin!
2. ein Wandel vom katholischen Priester zu einem meineidigen Rotarier, der keine Eignung mehr zum Priesteramt besitzt ist auch möglich ,
3. der Wandel in beide Richtungen bedarf aber des freien Willen einer Person,
4. die Entscheidung die vor Gott gute Früchte bringt muss jeder Menschtreffen und viele Menschen so auch Kleriker und Priester der Heiligen Mutter Kirche entscheiden sich gegen Jesus Christus und für die rotarische Gemeinschaft Besetzter Raum.
a.t.m likes this.
Maria Dubovska
Len uplny ignorant moze zmetka masaryka povazovat za domyselneho a mudreho. A jake porovnanie putina s kralom? Si na hlavu? Vsak to neni absolutisticka monarchia. Oni sa tvaria ze tam je vlada a parlament a ty im to takto skazis. Ej bude dutka na trotlovskej schodzi.
Peter(skala)
Henta, až nebudeš môcť pisať na Nete, môžeš podakovať Putinovi
Peter(skala)
POSTOJ to ma z TASR ale inač nič...
2 more comments from Peter(skala)
Peter(skala)
Hambiť by sa mali ti, čo podporuju komunistickeho agenta prezlečeneho za kresťana
Peter(skala)
henta
Ono to bude všechno zcela jinak.....jako vždy.

Uvidime o týzden, ked zakon vyjde do platnosti
Maria Dubovska
Smecko a vsetko ostatne cusi okolo toho. A vraj proamericke media.
Peter(skala) likes this.
Peter(skala)