polski
👏 🙏 👏 🙏 👏 🙏 👏
KIRKOR
👏 🙏 👏 🙏 👏 🙏 👏 🙏 👏 🙏 👏 🙏 👏 🙏
hosecarlos
Zabili nam Boga faryzeusze, ci którzy nie uwierzyli. Nie uwierzyli, bo nie chcieli uwierzyć, bo przedkładali dobra ziemskie, finansowe, nad dobro zbawienia, nad wiarę. Czyli jako kapłani udowodnili Bogu Synowi Człowieczemu, że nie wierzą w ogóle. Ze ich ród przemienił się w biznesmenów, którzy z wiarą nie mają nic wspólnego. Natomiast symbol tańca wokoło menory jest symbolem tańca z tymi, którzy …More
Zabili nam Boga faryzeusze, ci którzy nie uwierzyli. Nie uwierzyli, bo nie chcieli uwierzyć, bo przedkładali dobra ziemskie, finansowe, nad dobro zbawienia, nad wiarę. Czyli jako kapłani udowodnili Bogu Synowi Człowieczemu, że nie wierzą w ogóle. Ze ich ród przemienił się w biznesmenów, którzy z wiarą nie mają nic wspólnego. Natomiast symbol tańca wokoło menory jest symbolem tańca z tymi, którzy nie uwierzyli. Tych co nie uwierzyli trzeba nawracać, a nie z nimi tańczyć, aby nie stać się takimi samymi! Powtórne przyjście Chrystusa niestety znowu będzie miało pokazać Bogu kto jest wierzący, a kto jest niewierny. Wierzy w prawdziwą śmierć, prawdziwą mękę Chrystusa, prawdziwy ołtarz, prawdziwą krwawą ofiarę zatopioną w słodkim Bólu i Cierpieniu jest ten kto po śmierci ociera łzy i widzi Zmartwychwstałego. A dla mnie ci ludzie są w jakimś amoku bezrozumnym, jakiejś zbiorowej hipnozie.
Boanerges"'
👏 👏 👏
BN
Jeśli Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera
takiego bełkotu religijnego dawno nie czytałem
wojciechowskikrzysztof
Scudetto pierwszy raz zobaczyłeś ludzi Wierzących co mają Ducha św. i radość dzieci Bożych? Zapraszam do Kościoła tam Jezus czeka na Ciebie.
Scudetto
O Rany Boskie! Tu już tylko egzorcysta może pomóc...
Boanerges"'
greg67 sory koleś, nie będziesz zasmradzał tematu swoimi bąkami ...
😀
Boanerges"'
Liturgie w Neokatechumenecie są katolickie aż do bólu ! WSZYSTKO JEST ZGODNE Z KK dleczego więc plujesz swoim gównem drobny cwanaczku pod nickiem hosecarlos na wspólnotę wiernych Chrześcijan ?
greg67
No, no, wiele w was milosci... I "madrosci". Byl taki jeden co to "ajchewedrim!". I gdzie jest teraz? Tez chcial, aby uznano jego "odlam". Lecz Kosciol nie ma odlamow, jest jeden, w ktorym mamy dostep do sakramentow, choc i ten jest pelen janosikow, ktorzy sie pchaja do swietych naczyn. A moze wy szafarze??? Bo tak na sile bronicie?
wojciechowskikrzysztof
greg67 co Ty wiesz o DN że się wypowiadasz, myślisz że tak można bez znajomości tematu coś sobie pieprznąć i spoko. Ledwo założył konto i już mądrale zrzyna. Czy znasz Ewangelię a może wystarczą Ci objawienia bo takich coraz więcej.
dobrzynski
greg67 2013-12-28 21:53:38
Jedynym symbolem jedynej prawdziwej religii jest krzyz. A na Golgote, czyli otoczenie oltarza, ma wstep TYLKO kaplan i sluzba oltarza.
...........................................................


A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego …More
greg67 2013-12-28 21:53:38
Jedynym symbolem jedynej prawdziwej religii jest krzyz. A na Golgote, czyli otoczenie oltarza, ma wstep TYLKO kaplan i sluzba oltarza.
...........................................................


A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: Niewiasto, oto syn Twój. Następnie rzekł do ucznia: Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie (J 19, 25–27).
Pagob
@greg67:
Chrześcijanie świętują Dzień Pański - Wielką Noc - Zmartwychwstanie Pana !
Dlatego KK od początku świętował Niedzielę - to jest naprawdę Tradycja KK - świętować to znaczy radować się... pozwolisz, że tę radość wyrazimy tańcem, choćby tak jak Dawid, z którego to rodu Jezus się narodził.
...
A krzyża na DN ani w symbolice, ani w nauczaniu nie brakuje - cały katechumenat opiera się na …More
@greg67:
Chrześcijanie świętują Dzień Pański - Wielką Noc - Zmartwychwstanie Pana !
Dlatego KK od początku świętował Niedzielę - to jest naprawdę Tradycja KK - świętować to znaczy radować się... pozwolisz, że tę radość wyrazimy tańcem, choćby tak jak Dawid, z którego to rodu Jezus się narodził.
...
A krzyża na DN ani w symbolice, ani w nauczaniu nie brakuje - cały katechumenat opiera się na Krzyżu Chrystusa - jak według ciebie np. rodziny na DN przyjmują krzyż wielodzietności ? Bo są masochistami ? Zanim wydasz osąd przejrzyj, żebyś kiedyś przed Panem nie musiał być sam osądzony - i słuchaj głosu papieża i KK w tej sprawie, bo kompletnie nie masz pojęcia, o czym piszesz...
greg67
Jedynym symbolem jedynej prawdziwej religii jest krzyz. A na Golgote, czyli otoczenie oltarza, ma wstep TYLKO kaplan i sluzba oltarza. Prosze, nie pokazujcie takiego filmu piszac o uwielbieniu Boga, poniewaz prawdziwego Boga obrazacie. To jest hold oddawany bozkom. Oddajcie hold Bogu i Maryi, drugiej w czystosci i majestacie po Trojcy Przenajswietszej i nawroccie sie. Bog jeszcze czeka. Jeszcze …More
Jedynym symbolem jedynej prawdziwej religii jest krzyz. A na Golgote, czyli otoczenie oltarza, ma wstep TYLKO kaplan i sluzba oltarza. Prosze, nie pokazujcie takiego filmu piszac o uwielbieniu Boga, poniewaz prawdziwego Boga obrazacie. To jest hold oddawany bozkom. Oddajcie hold Bogu i Maryi, drugiej w czystosci i majestacie po Trojcy Przenajswietszej i nawroccie sie. Bog jeszcze czeka. Jeszcze jest czas milosierdzia, ale wkrotce sie konczy. Bog stoi u drzwi. Obodzcie sie, prosze. Dla wszystkich jest mieszkanie u Niego. Wielu jest wezwanych, lecz niewielu wybranych.
wojciechowskikrzysztof
hosecarlos wyjedź na parę dni na wieś i odpocznij. Dlaczego Ci się wszystko kojarzy z Talmudem, albo nie widzisz ołtarza a widzisz menorę na nim. Zarzuty do DN to przeważnie stare nieaktualne, wynikające z nieznajomości lub niechęci wymysły lub kłamstwa wymyślone przez wrogów. Jak długo tu jestem w tym czasie już kilka razy był tłumaczony każdy zarzut, aż ręce opadają jak widzę co chwilę …More
hosecarlos wyjedź na parę dni na wieś i odpocznij. Dlaczego Ci się wszystko kojarzy z Talmudem, albo nie widzisz ołtarza a widzisz menorę na nim. Zarzuty do DN to przeważnie stare nieaktualne, wynikające z nieznajomości lub niechęci wymysły lub kłamstwa wymyślone przez wrogów. Jak długo tu jestem w tym czasie już kilka razy był tłumaczony każdy zarzut, aż ręce opadają jak widzę co chwilę powtarza się ta historia.
hosecarlos
wojciechowskikrzysztof jeśli rozumiesz to, to czemu nie widzisz najwyższego lotu hipokryzji. Przecież ta droga jawnie prowadzi do New Age. Prawdziwy kościół jest walczący, a nie uległy. Jak katolik może tańczyć wokoło menory? Rozmycie, rozmydlenie powoduje, że zatarte są granice między jedną, a drugą religią. Talmud, czy katolicy, budda, czy kryszna - co za różnica? Cel jest taki, by w …More
wojciechowskikrzysztof jeśli rozumiesz to, to czemu nie widzisz najwyższego lotu hipokryzji. Przecież ta droga jawnie prowadzi do New Age. Prawdziwy kościół jest walczący, a nie uległy. Jak katolik może tańczyć wokoło menory? Rozmycie, rozmydlenie powoduje, że zatarte są granice między jedną, a drugą religią. Talmud, czy katolicy, budda, czy kryszna - co za różnica? Cel jest taki, by w przyszłości ludzie nie widzieli różnicy! A potem to wszystko zastąpią New Age, bo i tak ludzie się nie zorientują.
wojciechowskikrzysztof
Nie przeszkadza mi że Droga Neokatechumenalna jest kłamliwie oskarżana, opluwana i nazywana demoniczną, co z tego. Ja nie szukam poklasku tego świata i uznania w oczach pysznych ludzi. Nie zabiegam nad zachwytem głupich i nienawidzących nas, jestem grzesznikiem i tylko Jezus jest moją siłą aby żyć a nie wegetować. Być wolnym i nie bać się krzyża cierpienia i śmierci. Bo w Krzyżu i w śmierci …More
Nie przeszkadza mi że Droga Neokatechumenalna jest kłamliwie oskarżana, opluwana i nazywana demoniczną, co z tego. Ja nie szukam poklasku tego świata i uznania w oczach pysznych ludzi. Nie zabiegam nad zachwytem głupich i nienawidzących nas, jestem grzesznikiem i tylko Jezus jest moją siłą aby żyć a nie wegetować. Być wolnym i nie bać się krzyża cierpienia i śmierci. Bo w Krzyżu i w śmierci spotykam Jezusa co daje zmartwychwstanie.
Boanerges"'
Fanatyzm napędzany przez diabła czy schizofrenia paranoidalna ???
Boanerges"'
Fanatyzm napędzany przez diabła czy schizofrenia paranoidalna ???
CO MACIE DO NEOKATECHUMENATU ???
One more comment from Boanerges"'
Boanerges"'
DLACZEGO PRZEŚLADUJECIE NEOKATECHUMENAT ???