03:26
61 lat temu zamordowano „Łupaszkę” 61 lat temu komuniści stracili mjr. Zygmunta Edwarda Szendzielarza, ps. „Łupaszka” – wielkiego patriotę, dowódcę partyzanckiego walczącego zarówno z Niemcami, jak …More
61 lat temu zamordowano „Łupaszkę”

61 lat temu komuniści stracili mjr. Zygmunta Edwarda Szendzielarza, ps. „Łupaszka” – wielkiego patriotę, dowódcę partyzanckiego walczącego zarówno z Niemcami, jak i Sowietami i ich polskimi poplecznikami.
Szendzielarz brał udział w kampanii wrześniowej 1939 r., następnie działał w konspiracji w ramach Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej. To właśnie wtedy przyjął pseudonim „Łupaszka” (po słynnym zagończyku z okresu walk z bolszewikami w latach 1919-1920 ppłk. Jerzym Dąbrowskim).

marucha.wordpress.com/…/61-lat-temu-zam…
kakrzys
Temat jest przemilczany dlatego, że potomkowie oprawców dzierżą dzisiaj władzę, więc naturalną jest rzeczą, aby nie brudzić wspomnieniami działalności przodków swoich kartotek. Jeżeli trzeba mieć żal, to tylko do Polaków, których ogarnęła zbiorowa amnezja, lub zostali celowo wyprani z patriotycznych uczuć, w wyniku czego swoim aktem wyborczym windują na piedestał tych osobników, którzy nie …More
Temat jest przemilczany dlatego, że potomkowie oprawców dzierżą dzisiaj władzę, więc naturalną jest rzeczą, aby nie brudzić wspomnieniami działalności przodków swoich kartotek. Jeżeli trzeba mieć żal, to tylko do Polaków, których ogarnęła zbiorowa amnezja, lub zostali celowo wyprani z patriotycznych uczuć, w wyniku czego swoim aktem wyborczym windują na piedestał tych osobników, którzy nie pomni ogromu zbrodni protoplastów dalej brną w kierunku zagłady tych wszystkich, których przodkowie przyjęli do swojej ojczyzny, aby przerwać kres ich nieustannego koczowania. Jest to dramat Polaków, o którym w swoich kazaniach często wspomina ks. Natanek i właśnie jest to jeden z głównych powodów jego niszczenia przez establishment zarówno władzy duchowej jak i państwowej.
Jurek z Bielska
W Województwie Zachodnio – Pomorskim koło Borne-Sulinowa w lesie znajdują się tajemnicze cmentarze. Las brzozowych krzyży około 12 – 15 tysięcy Polskich „Wyklętych Żołnierzy” zamordowanych po wojnie strzałami w tył głowy przez żydowskie NKWD i żydowskie UB!
Jest to miejsce najbardziej ponure, najzacieklej ukrywane i zamilczane. Ciśnie się pytanie – dlaczego oficjalne władze polskie nadal …More
W Województwie Zachodnio – Pomorskim koło Borne-Sulinowa w lesie znajdują się tajemnicze cmentarze. Las brzozowych krzyży około 12 – 15 tysięcy Polskich „Wyklętych Żołnierzy” zamordowanych po wojnie strzałami w tył głowy przez żydowskie NKWD i żydowskie UB!

Jest to miejsce najbardziej ponure, najzacieklej ukrywane i zamilczane. Ciśnie się pytanie – dlaczego oficjalne władze polskie nadal pokrywają zmową milczenia tą potworną zbrodnie na narodzie polskim? Myślę że mordercy jeszcze żyją, i do niedawna byli jeszcze u władzy! Poza tym okrągłostołowi zdrajcy nie mogliby obciążyć odpowiedzialnością za tą zbrodnie ludobójstwa Rosję i wykorzystać to propagandowo.

Zapisać na dysk nw. stronę !!!!

chwalewski.pl/art11.html