csk.news
420

Holandský Biskup: CHCE František Prázdne Kostoly?

Traditionis Custodes (TC) obsahuje rozpory a je potrebné ich napraviť, píše v druhom vyhlásení‘s-Hertogenboschý Pomocný Biskup Rob Mutsaerts, Holandsko (VitamineXp.Blogspot.com, 3. August). V TC 1…More
Traditionis Custodes (TC) obsahuje rozpory a je potrebné ich napraviť, píše v druhom vyhlásení‘s-Hertogenboschý Pomocný Biskup Rob Mutsaerts, Holandsko (VitamineXp.Blogspot.com, 3. August).
V TC 1 František tvrdí, že Novus Ordo je jedinou formou („jedinečným výrazom“) Rímskeho Obradu, ale Mutsaerts to nazýva zvláštnym, pretože sám František propagoval misál Ordinariátu pre Bývalých Anglikánov, ktorý je súčasťou Rímskeho Obradu. . Mutsaerts sa preto pýta, či TC 1 ruší tento misál.
Ďalej, až v roku 2020 František schválil niekoľko nových predslovov k Starej Omši, čím potvrdil, že Stará Omša patrí k Rímskemu Obradu.
Mutsaerts uzatvára, že biskupi si musia vybrať, či budú strážcami Tradície, alebo budú poslúchať Františka, a tým Tradíciu zničia. Mnohí biskupi sa rozhodli byť veľkorysí, pri porušovaní TC.
Pre Mutsaerts je ťažké pochopiť dôvody TC, ktorý neslúži jednote. František vyhlasuje vojnu niektorým svojim verným zatiaľ čo v tom istom mesiaci „chváli dúhovú liturgiu Jamesa Martina do …More