Clicks1.5K
csk.news
1

Talianski biskupi chcú prevrátiť Summorum Pontificum

Talianski biskupi počas svojho prebiehajúceho jesenného stretnutia navrhli zrušenie správ Motu Proprio Summorum Pontificum a MessaInLatino.it (16. novembra).

Gorizia arcibiskup Carlo Radaelli, 62 rokov, povedal, že Benedikt XVI. sa "mýlil", keď v Summorum Pontificum píše, že stará omša nebola nikdy zrušená. Namiesto toho Radaelli tvrdil, že Pavol VI. zrušil Rímsku Omšu a preto je Benediktovo Motu Proprio neplatné.

Niekoľko prelátov podporilo tvrdenia Radyelliho, medzi ktorých patrí aj modernystický otec Luigi Girardi, ktorý riadi Rímský Inštitút Pastoračnej Liturgie, biskup Novara Franco Brambilla vo veku 69 rokov a nemenovaný biskup z južného Talianska.

Radaelli a Brambilla boli menovaní Benediktom XVI.

Obrázok: © Joseph Shaw, CC BY-NC-SA, #newsXiznlekpse
Caesar
No tak nech slobodomurár Radaeli ukaze ten papier, dokument, kde je napísané, ze Montini zrusil rímskú omsu. Uz JPII zlozil komisiu 9 kardinalov, ktorí mali za ulohu, zistit, ci bola rímská omsa zrusena - zakazana, alebo nie. No a vyslo, ze rímská omsa nebola zrusená, iba slobodomurárom ide o jej zrusenie, zakazanie, preto by mali katolíci Radaeliho, Girardiho a tých prelátov hnat poriadnym …More
No tak nech slobodomurár Radaeli ukaze ten papier, dokument, kde je napísané, ze Montini zrusil rímskú omsu. Uz JPII zlozil komisiu 9 kardinalov, ktorí mali za ulohu, zistit, ci bola rímská omsa zrusena - zakazana, alebo nie. No a vyslo, ze rímská omsa nebola zrusená, iba slobodomurárom ide o jej zrusenie, zakazanie, preto by mali katolíci Radaeliho, Girardiho a tých prelátov hnat poriadnym bicom, len by sa za nimi prásilo! A takýmito sposobmi sa lahko cirkevní slobodomurári odhaluju. Lebo iba im prekáza to, co je ucinné a dobré. Oni by radi vymysel slobodomurára Bugniniho - Buana.