Clicks943
pl.news
3

Kardynał Pell uniewinniony – jego list

Kardynał George Pell wygrał apelację w Australijskim Sądzie Najwyższym. Jego skazanie za "nadużycie" zostało jednogłośnie uchylone 7 kwietnia.

W więzieniu spędził 404 dni, ponad 13 miesięcy, po tym jak został niesłusznie skazany przez sąd hrabstwa Melbourne. Teraz jest poza więzieniem i w bezpiecznym miejscu.

Sąd uznał, że ława przysięgłych "powinna była mieć wątpliwości co do winy w odniesieniu do każdego z przestępstw, za które został skazany" i zarządził "uchylenie wyroków i wprowadzenie wyroków uniewinniających w jego miejsce".

Sędziowie stwierdzili, że "istnieje duże prawdopodobieństwo, że niewinna osoba została skazana, ponieważ dowody nie wykazały winy na wymaganym poziomie".

Kardynał Pell powiedział w pierwszym oświadczeniu, że nie żywi urazy wobec swojego [podstępnego] oskarżyciela. Dziękuje on za wszystkie modlitwy i "tysiące listów wsparcia" (pełny list poniżej).

Australia oskarżyła niewinnego człowieka pod wpływem toksycznej kultury antykatolickiego szaleństwa. Pell to australijski Dreyfus (XIX-wieczny przypadek błędnego skazania we Francji).

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsXlxzkahles

Jarujestem
Przypadek kardynała Pella jest idealnym przykładem stereotypowego myślenia ludzi o kapłanach żyjących w celibacie. Po absurdalnych dowodach przedstawionych przed sądem można stwierdzić, że kardynał Pell dostał wyrok tylko za to, że ktoś sobie myśli, że jak już jest księdzem to i musi być pedofilem.
Siula
George Weigel: uniewinnienie kardynała Pella to zwycięstwo sprawiedliwości

www.pch24.pl/george-weigel--…
yagu
Obłęd spowodowany upadkiem etyki i moralnosci ludzi .