06:10
Slawek
42.2K
MATKA BOŻA SZKAPLERZNA - RZESZÓW. Podkład muzyczny - Matka Boska Szkaplerna - Siedem Pieśni Marii www.7piesnimarii.duo.krakow.pl/wykonawcy.htmlMore
MATKA BOŻA SZKAPLERZNA - RZESZÓW.

Podkład muzyczny - Matka Boska Szkaplerna - Siedem Pieśni Marii
www.7piesnimarii.duo.krakow.pl/wykonawcy.html
Slawek
♥ NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ ♥
♥ NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ 07 -15 LIPCA ♥
♥ Dzień pierwszy — 7 lipca
„Miłujcie Maryję! Z tej miłości nie przestawajcie czerpać siły dla waszych serc. Niech Ona okazuje się dla was i przez was Matką wszystkich, którzy tak bardzo spragnieni są tej macierzyńskiej opieki".

Jan Paweł II
Maryjo, Kwiecie Karmelu i Matko nasza! Ukazałaś się niegdyś …More
♥ NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ ♥
♥ NOWENNA DO MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ 07 -15 LIPCA ♥
♥ Dzień pierwszy — 7 lipca
„Miłujcie Maryję! Z tej miłości nie przestawajcie czerpać siły dla waszych serc. Niech Ona okazuje się dla was i przez was Matką wszystkich, którzy tak bardzo spragnieni są tej macierzyńskiej opieki".

Jan Paweł II

Maryjo, Kwiecie Karmelu i Matko nasza! Ukazałaś się niegdyś prorokowi Eliaszowi w postaci jasnego obłoku, który wzniósłszy się nad morzem, użyźnił spragnioną ziemię obfitym deszczem. Pokornie Cię błagamy, racz nam wyjednać obfite zdroje łask niebieskich, które ubogacą nasze dusze, aby wydawały stokrotny plon świętych cnót i dobrych uczynków i abyśmy służąc Bogu w wierze oraz miłości, już w tym życiu mogli się cieszyć błogą nadzieją oglądania Go w szczęśliwej wieczności.
Składamy w Twoje Matczyne ręce nasze potrzeby i intencje tej nowenny, ufni, że nie odrzucisz naszej prośby, najlepsza i najczulsza Matko. Amen.
Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

♥ Dzień drugi — 8 lipca
„Nie bójmy się, że Maryja przesłoni nam Chrystusa, Ona jest po to, aby do Niego prowadzić".

Stefan kard. Wyszyński

Maryjo, Gwiazdo Karmelu i Matko nasza, która pałając szczególną miłością ku dzieciom odzianym Szkaplerzem świętym, nawiedzasz ich dusze, pocieszasz je słowem i przykładem, uproś nam, o Królowo nasza, aby Syn Twój, a Pan nasz, Jezus Chrystus, swą Boską światłością rozproszył ciemności naszych umysłów; abyśmy poznali wartość Jego miłości ku nam zwróconej i serdecznie Go miłowali, abyśmy zrozumieli doniosłość naszych obowiązków i sumiennie je wypełniali, abyśmy wszystkie myśli, słowa i czyny kierowali ku większej chwale Bożej i zbudowaniu naszych bliźnich.
Pokornie powierzamy Ci wszystko, co nas dręczy, niepokoi i boli. Ufamy, że przyjmiesz to jak Matka i dasz naszym duszom i sercom niezmącony pokój! Amen.
Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

♥ Dzień trzeci — 9 lipca
„Matka nigdy nie odchodzi — ani od kołyski, ani z Kalwarii, ani od grobu swojego dziecka".

Stefan kard. Wyszyński

Maryjo, Mistrzyni Karmelu i Matko nasza, przepełniona dobrocią dla nas, która raczyłaś przyjąć ofiary złożone Ci przez synów Twego zakonu, błagamy Cię, o Pani nasza, przemień nasze dusze w świątynie Boga żywego, aby przyozdobione kwiatami cnót i dobrych uczynków mogły godnie przyjąć Boski Majestat; abyśmy wielbiąc i miłując Boga, mogli wiernie Mu służyć i nigdy naszych świątyń duszy nie skalać grzesznym przywiązaniem do stworzeń.
O Matko! Tyle w nas słabości, tyle nędz i mroków! Ty możesz umocnić nasze dusze i serca. Zawierzamy Ci całkowicie. Amen.
Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

♥ Dzień czwarty— 10 lipca
„Równowaga stojącej pod krzyżem Maryi pomaga całemu światu".

Stefan kard. Wyszyński

Maryjo, Chwało Karmelu i Matko nasza, która w dowód szczególnej miłości do dzieci odzianych Twą świętą szatą, raczyłaś zaszczycić je mianem Twego najsłodszego Imienia, prosimy Cię pokornie, obudź w naszych sercach pragnienie, abyśmy we wszystkich uciskach i dolegliwościach życia u Ciebie szukali wsparcia, ulgi i pociechy. Zachęcaj nas Twym życiem i przykładem do pełnienia dobrych uczynków i spraw, o Matko Miłosierdzia, abyśmy naśladując Twoje święte cnoty, stali się godni zaszczytnej nazwy synów Twoich; abyśmy zapisani zostali w księdze żywota, pomiędzy Twymi dziećmi i braćmi Jezusa Chrystusa.
Usłysz nasze błagania. Ty na Kalwarii w wielkim bólu stałaś się dla nas Matką. Ty najlepiej rozumiesz nasze cierpienia. Osłaniaj nas przed pokusami złego i zaprowadź nas do Twego Syna, Jezusa Chrystusa. Amen.
Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

♥ Dzień piąty — 11 lipca
„Jak bardzo postać Maryi promieniuje światu właśnie dziś, gdy tylu mądrych i roztropnych ludzi żenuje się mówić o ubożuchnym Dziewczęciu, które Bóg wypatrzył sobie w Nazarecie i uczynił Matką Syna Swego
".
Stefan kard. Wyszyński

Maryjo, Twierdzo Karmelu, która pośród ataków nieprzyjacielskich osłaniałaś tarczą swej opieki zakon karmelitański i ocaliłaś go od upadku, prosimy Cię pokornie, o Pani i Orędowniczko nasza, broń nas od nieprzyjaciół duszy i ciała: abyśmy służyli Bogu w pokoju i bezpieczeństwie na większą Jego cześć i na chwałę Twoją.
Królowo Karmelu! Przychodzimy do Ciebie i składamy w Twoje Matczyne dłonie nasze przyszłe losy, losy Kościoła i naszej Ojczyzny. Ulżyj nam w dźwiganiu krzyża, który nosimy, i ukaż blask zwycięstwa prawdy, dobra, piękna i pokoju. Amen.
Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

♥ Dzień szósty — 12 lipca
„Bóg nie chce inaczej udzielać się światu, jak tylko z ramion Maryi".

Stefan kard. Wyszyński

Maryjo, Królowo Karmelu i Matko nasza, która swego wiernego sługę Szymona zaszczyciłaś świętym Szkaplerzem — znakiem zbawienia i synostwa Twego, przyobiecując niezliczone zdroje łask i błogosławieństw Bożych tym wszystkim, którzy będą pobożnie tę szatę nosić i należycie wypełniać obowiązki swego powołania, a naśladując Twoje święte cnoty, będą się stawali wiernymi Twoimi sługami, spraw, abyśmy przez wierność podjętym zadaniom, korzystali w życiu i po śmierci z Twoich obietnic, a przez to zostali dopuszczeni do chwały wiecznej.
Spraw, Królowo Szkaplerza świętego, aby nosząc Twój Szkaplerz, dusze nasze upodabniały się coraz bardziej do Ciebie, a przez Ciebie do Chrystusa, i aby wzrastała w nas ufność, że Ty każdej naszej potrzebie zaradzisz i osłonisz przed burzami życia. Amen.
Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

♥ Dzień siódmy — 13 lipca
„Zawsze, gdy jest szczególnie ciężko, gdy ciemności ogarniają ziemie, a słońce już gaśnie i gwiazdy nie dają światłości, trzeba wszystko oddawać Maryi".

Stefan kard. Wyszyński

Maryjo, Strażniczko Karmelu i Matko! Tyś nas zapewniła, że święta Twa suknia, jeżeli ją godnie nosimy, będzie nam puklerzem i tarczą przeciwko pociskom nieprzyjacielskim i że uchroni nas od wszelkiego zła. Prosimy Cię gorąco: niech nas zachowa Twoja potężna obrona nie tylko od niebezpieczeństw ciała, ale przede wszystkim od niebezpieczeństw duszy i wiecznego potępienia. Spraw za swoją przemożną przyczyną, abyśmy nie popełnili takiej winy, przez którą moglibyśmy być odrzuceni przez Boga.
Kornie upadając przed Tobą, ufamy, że nie będzie takiego bólu, którego byś nie ukoiła, nie będzie takiej zasadzki, której byś nie oddaliła, bo jesteś najbardziej kochającą Matką. Amen.
Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

♥ Dzień ósmy — 14 lipca
„Po Bogu w Trójcy Jedynym, nie mamy nikogo bliższego nad Matkę Słowa Wcielonego. Gdy wiec szukamy w naszych myślach modlitewnych, z kim mielibyśmy rozmawiać, komu mielibyśmy się zwierzyć, z kim naszą samotność dzielić, to chyba z Nią".

Stefan kard. Wyszyński

Maryjo, Ozdobo Karmelu i Matko nasza! Dając nam tę szlachetną odznakę Twojej miłości — Szkaplerz święty, nie tylko chciałaś widzieć w nas swoje sługi, ale zapragnęłaś jeszcze przybrać nas za swoje córki i za swoich synów i raczyłaś nas tak nazwać. Błagamy Cię, wyjednaj nam u Jezusa tę łaskę, abyśmy nigdy nie byli dla Ciebie powodem smutku, ale Twoją radością i Twoją chwałą!
Chcemy też być dobrymi Twymi braćmi, jak tego sobie życzyłaś. Dzięki pomocy takiej Matki, która wszystko rozumie — wyzwolimy się ze wszystkiego, co nas od Ciebie oddala, co nie podoba się Chrystusowi Panu. „Bądź z nami w każdy czas, wspieraj i ratuj nas". Amen.
Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

♥ Dzień dziewiąty— 15 lipca
Matko Kościoła!... Daj nam odradzać się wciąż całym pięknem świadectwa dawanego Krzyżowi i Zmartwychwstaniu Twego Syna".
Jan Paweł II

Maryjo, Opiekunko Karmelu i Matko nasza! Wiemy, że nigdy nie opuszczasz wiernych swoich. Spraw, abyśmy zawsze byli wierni Tobie. Opiekuj się naszymi sercami, oczyść je z wszelkich brudów grzechowych, przystrój je w wonne kwiaty cnót. Niech Jezus Chrystus zamieszka w nas na zawsze, aby w godzinie śmierci naszej szatan odstąpił od nas, widząc Jezusa w naszych sercach. A kiedy dusze nasze rozłączą się z ciałami, daj nam pociechę oglądania Twego świętego Oblicza i zaprowadź nas do przybytku wiecznego szczęścia.
Matko Szkaplerza świętego! Przyobiecałaś, że nie będzie potępiony ten, kto pobożnie nosił Twój Szkaplerz. Przypominaj nam nieustannie o tym, abyśmy w ostatniej godzinie ziemskiego życia ucałowali Twój znak zbawienia i stali się uczestnikami wiecznej chwały. Amen.
Ojcze nasz...Zdrowaś Maryjo...Chwała Ojcu...

♥ Modlitwa do Matki Bożej Szkaplerznej
(na zakończenie nowenny)
Bogarodzico Dziewico! Królowo Szkaplerza świętego i Matko nasza! Nieustannie przywołujesz nas do Siebie.
Pani i Królowo nasza!
Jak niegdyś przez dar Szkaplerza świętego ocaliłaś swój umiłowany zakon karmelitański od rozbicia i upadku, a nam wszystkim dałaś znak szczególnej opieki, tak dzisiaj stań na drogach ludzkości odchodzącej od Boga jako znak pojednania i ratunku dla świata.
Bądź ocaleniem dla całej ziemi, Kościoła i naszego narodu. Odnów znaki i powtórz cuda! Otrzyj łzy cierpiącym, ochraniaj niewinność dzieci, broń wiary świętej w sercach młodzieży; rodzinom naszym uproś pokój i miłość wzajemną, i ducha ofiary!
Naszej całej Ojczyźnie, którą tak bardzo umiłowałaś, błogosław od tronu Twej łaski. Niech będzie pociechą dla Twego Serca!
Wyjednaj nam dar wytrwania w wierze ojców naszych, byśmy Cię mogli chwalić teraz i w wieczności. Amen.
Inka
♥
mkatana
👍 😇 🤗 🙏
jadwiska
KORONKA DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY SZKAPLERZNEJ
Racz przyjść Duchu Święty,napełnij serca wiernych Twoich,a ogień
miłości Twojej racz w nich zapalić,któryś przez różność języków
wszelkich,narody do jedności wiary zgromadził.Amen.
1 Ojcze nasz.
Jezu,przez Twe w niewinnym wieku obrzezanie,Racz w sercu moim
zgładzić światowe kochanie.
10 Zdrowaś Marja.
Wesele Twoje,Panno,z poczęcia czystego,
Niech …More
KORONKA DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY SZKAPLERZNEJ

Racz przyjść Duchu Święty,napełnij serca wiernych Twoich,a ogień
miłości Twojej racz w nich zapalić,któryś przez różność języków
wszelkich,narody do jedności wiary zgromadził.Amen.

1 Ojcze nasz.

Jezu,przez Twe w niewinnym wieku obrzezanie,Racz w sercu moim
zgładzić światowe kochanie.

10 Zdrowaś Marja.

Wesele Twoje,Panno,z poczęcia czystego,
Niech sprawi,byś prosiła za mną Syna Twego,
Aby mi przez bolesne Swoje obrzezanie,
baczył dać rozum na grzechów poznanie.

1 Ojcze nasz.

Jezu,przez pot w Ogrójcu,któryś miał z przykrością,
Wzbudź proszę żal w mym sercu za grzechy z gorzkością.

10 Zdrowaś Marja.

Niech wesele Twe,Panno,z Elżbiety widzenia,
Zjedna mi łaski zdolne nabycia zbawienia,
Ufam,iż Jezusa prosząc przez pot krwawy,
Sprawisz to,iż dla Ciebie,będzie mi łaskawy.

1 Ojcze nasz.

Jezu,przez bicze Twoje,proszę moja wina,
Niech nie będzie wiecznego karania przyczyna.

10 Zdrowas Maryja.

Dla wspomnienia wesela z narodzenia Boga,
Ufam Panno,iż Ciebie wzruszy moja trwoga,
Że prosić Syna będziesz,iż On me karanie,
Przyrzeknie we mnie zgładzić przez Swe biczowanie.

1 Ojcze nasz.

Przez rany,które głowie Twej zadało ciernie,
Spraw Jezu,niech me serce miłuje Cię wiernie.

10 Zdrowaś Maryja.

Przez wesele z oddania królów czci Synowi,
Racz uprosić proszę,Panno grzesznikowi,
Abym przez wtłoczenie cierniowej korony,
Nigdzie żadnej nie szukał jak w niebie obrony.

1 Ojcze nasz.

Obnażenie Twe,Jezu,niech mych nieprawości,
Zakryciem będzie,proszę w sąd Twej surowości.

10 Zdrowaś Maryja.

Przez radość,którąś miała Panno z znalezienia Syna,
Proszę,niech odpuszczona będzie moja wina.
Na sądzie za Twą prośbą niech znajdę zgładzenie,
Grzechów,przez Jezusowe przykre obnażenie.

1 Ojcze nasz.

Jezu trzykroć padając pod krzyżem zemdlony,
Niech będę za Twą łaską z grzechów wydźwigniony.

10 Zdrowaś Maryja.

Któraś się radowała z Syna zmartwychwstania.
Proszę Cię przez radosne z tej miary wzdychania,
Niech Jezus przez przybicie do krzyza okrytnie,
Oderwie mnie od świata,da życie pokutne.

1 Ojcze nasz.

Przez ranę,którąć Jezu uczyniła włócznia,
Proszę,niech mnie Twa łaska we wszystkiem umacnia.

10 Zdrowaś Maryja.

Przez radość,którąś miała na duszy i ciele,
Gdy Cię w niebo zabrało aniołów tak wiele,
Uproś mi,proszę,Panno niech mnie Syn Twój broni,
Przez bok,włócznią przekłuty,łaską Swą od złej toni.Amen.

Wierzę w Boga itd.

Antyfona.


Witaj Królowo,Matko miłosierdzia,życie słodkości i nadziejo nasza,
witaj.Do Ciebie wołamy wygnańcy Ewy,do Ciebie wzdychamy
jęcząc i płacząc na tym padole łez.A przełóż Orędowniczko
nasza,one miłosierne oczy Twoje obróć na nas,i Jezusa błogosławiony
owoc żywota Twojego,po tym wygnaniu nam okaż,o łaskawa,
o litościwa,o słodka Panno Marjo.Amen.

OFIAROWANIE KORONKI.

Racz przyjąć Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Św.jedyny,tę
koronkę,którą niegodny ofiaryje na cześć i chwałę imienia Twego,
na pamiątkę siedmiu radości Panny Marji,na wszystkich świętych
Twoich,racz przyjąć proszę Cię za wszystkie niezliczone grzechy
moje,także za wszystek święty Kościół katolicki i wszystkie stany
jego;za rodziców,braci,siostry,za dobrodziejów żywych,i umarłych,
za chorych i w smutku będących,jako też i za wszystkich nieprzyjaciół
naszych,na koniec za dusze wszystkich zmarłych,aby im
za przyczyną Panny Przenajświętszej ta koronka była pożyteczna ku
dostapieniu żywota wiecznego.To niechaj za przyczyną Twoją
otrzymamy od Jezusa Chrystusa Pana i Zbawiciela naszego,który
z Bogiem Ojcem i Duchem Świetym,Bóg w Trójcy Świętej Jedyny,
żyje i króluje teraz i na wieki wieków .Amen. 🙏