Preot italian comite actul suicidar: " L-am văzut pe diavol de două ori"
![](https://seedus0275.gloriatv.net/storage1/yl5xx72eoy3wxhh7wx7lsrlcynpmhmu6yl3jqm8.webp?scale=on&secure=hEzrSJLoR0E1jbwmWqICwA&expires=1721224876)
După celebrarea slujbei, s-a închis în biblioteca institutului, unde îşi avea sediul său şi s-a spânzurat.Corpul lui nu a fost găsit decât seara. Preotul a lăsat o scrisoare în dormitorul său care relevă probleme psihologice, " Îmi cer scuze tuturor. Dar l-am văzut pe diavol de două ori. De aceea nu mai pot continua aşa."
Preotul era o persoan activă şi nu ar fi lăsat să se vadă nici un semn care r fi putut să ajute la anticiparea actului său.
Imagine: © Lawrence OP, CC BY-NC-ND, #newsAkugweyuto