Clicks2.1K
pl.news
1

Dialog i miłosierdzie: Franciszek zostawia starego kardynała w deszczu

Kardynał Joseph Zen (88) poleciał z Hongkongu do Rzymu na cztery dni do 27 września, aby spotkać się z Franciszkiem, informuje MarcoTosatti.com.

Zen dostarczył za pośrednictwem swojego osobistego sekretarza Gonzalo Aemiliusa list do Franciszka, w którym prosił o audiencję, ale ten nigdy się od niego nie odezwał.

Starszy kardynał czekał w Rzymie cztery dni - na próżno. Zen chciał poprosić Franciszka o katolickiego kandydata na nowego biskupa Hongkongu. Miejsce to jest wolne od stycznia 2019 roku.

Na to stanowisko został zgłoszony niejaki ojciec Peter Choi. Ma on jednak błogosławieństwo "tyrana" z Partii i - według Zen - byłby "katastrofą" dla Kościoła w Hongkongu.

#newsGirddvzhfj

Tymoteusz
Kardynał Joseph Zen za swój sprzeciw wobec antykatolickich działań w Chinach „papieża Franciszka” od dłuższego czasu pozostawiony jest samemu sobie (wraz z chińskimi katolikami) przez Jorge Bergoglio.

Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach.” (Mt 7, 15-16).