m.rekinek
83.7K

EUROPA TONIE. Przemysł umiera, banki upadają, a produkcja żywności spada na łeb.

Europejska gospodarka, waluty i przemysł spadają w dół, stając się „gospodarczym pustkowiem”, za niecały rok, jeśli dostawy gazu ziemnego z Rosji nie zostaną szybko przywrócone. Taki jest wniosek wielu ekspertów, którzy rozmawiali z Natural News w ciągu ostatnich dwóch tygodni, w tym korespondenta wojennego Michaela Yona, fińskiego ekonomisty Tuomasa Malinena, badacza globalnych trendów rolniczych David Dubyne i włosko-amerykańskiego pisarza Leo Zagami.

Sytuacja jest tak straszna, że niemiecki gigant chemiczny BASF – dawniej część nazistowskiego konglomeratu chemicznego IG Farben, który dokonywał zbrodni wojennych przeciwko ludzkości – grozi teraz zamknięciem działalności zakładów przemysłowych, które działają nieprzerwanie od lat 60. XX wieku. Jak wyjaśnił autor Philip Oltermann w artykule brytyjskiego Guardiana zatytułowanym „ Jak racjonowanie gazu w niemieckiej fabryce BASF może pogrążyć Europę w kryzysie ”,

BASF jest bliski zamknięcia swoich ogromnych zakładów chemicznych w Niemczech z powodu braku gazu ziemnego.

Ale zamknięcie produkcji może być trwałe, ponieważ nikt nie wie, czy zakłady mogą kiedykolwiek wznowić działalność po zamknięciu, ponieważ samo zamknięcie systemu może go uszkodzić.


BASF ma kluczowe znaczenie dla światowego łańcucha dostaw nawozów, rafinacji ropy naftowej, leków, tworzyw sztucznych, produktów konsumenckich, materiałów przemysłowych i innych. Jeśli BASF upadnie, gospodarka przemysłowa Europy Zachodniej gwałtownie popadnie w ruinę, a globalny kryzys w łańcuchu dostaw pogorszy się znacznie bardziej niż wszystko, co widzieliśmy z powodu kryminalnych blokad.

Aby to wszystko zrozumieć, najpierw rozważ artykuł Reutersa z marca 2022 r. „ BASF twierdzi, że wstrzyma produkcję, jeśli dostawy gazu zmniejszą się o połowę ”. Ten artykuł wyjaśnia:

Niemiecki BASF (BASFn.DE) powiedział w środę, że będzie musiał wstrzymać produkcję, jeśli dostawy gazu ziemnego spadną do mniej niż połowy zapotrzebowania, ponieważ największa na świecie grupa chemiczna ostrzegła przed szkodami dla jej działalności spowodowanymi zapaścią energetyczną w Europie.

Artykuł ujawnia, że BASF nie tylko wykorzystuje gaz ziemny jako źródło energii do produkcji chemicznej, ale że węglowodory w gazie ziemnym są surowcem do krytycznej produkcji chemicznej, takiej jak amoniak (NH3), który musi zawierać wodór (H) z cząsteczek węglowodorów. Nie można po prostu zastąpić gazu ziemnego elektrycznością, ponieważ elektryczność nie zawiera wodoru. Tak więc energia wiatrowa i słoneczna nigdy nie zastąpi gazu ziemnego w przemyśle i produkcji, w tym w produkcji nawozów, tworzyw sztucznych i innych. Jak wyjaśnia Reuters:

W Europie firma BASF wykorzystuje około 60% kupowanego gazu do wytwarzania energii potrzebnej do produkcji, a pozostałe 40% jako surowiec do produkcji ważnych podstawowych chemikaliów…

Należy zauważyć, że powyższy artykuł Reutera został opublikowany na długo przed tym, jak Gazprom zaprzestał przepływu gazu w Nord Stream 1.

Obecny przepływ jest zerowy, a Rosja nie ma przekonujących powodów, aby w najbliższym czasie przywrócić przepływy. Oznacza to, że Niemcy korzystają ze zmagazynowanego gazu ziemnego, nawet gdy zbliża się zima. Nawiasem mówiąc, te sklepy z gazem nie przetrwają nawet do końca tego roku, a naprawdę zimna pogoda nadejdzie w 2023 roku.

BASF ostrzega przed rychłym wyłączeniem z powodu braku gazu ziemnego

Jeśli dostawy gazu ziemnego spadną do 50% pełnego zapotrzebowania BASF, firma będzie musiała zakończyć działalność. Za pośrednictwem Opiekuna:

„Gdy będziemy mogli otrzymać znacząco i na stałe mniej niż 50% naszych maksymalnych wymagań, musielibyśmy zamknąć cały zakład”, mówi Daniela Rechenberger, rzecznik prasowy firmy. „To coś, co nigdy nie zdarzyło się w historii firmy BASF i nikt tutaj nie chciałby, aby się wydarzyło. Ale nie mielibyśmy wyboru”.

Co zaskakujące, BASF ostrzega, że gdyby miał działać migawką, nikt nie wie, czy można go ponownie uruchomić :
Biorąc pod uwagę, że duża część tego miejsca działa przez całą dobę od lat 60. XX wieku, BASF twierdzi, że nie jest jasne, czy produkcja może zostać po prostu ponownie uruchomiona, czy też spadek ciśnienia spowodowałby awarię niektórych maszyn.

Innymi słowy, nie możesz po prostu przestawić przełącznika i wyłączyć rośliny, a następnie oczekiwać, że przestawisz go w drugą stronę i ponownie włączysz. Systemy te są niezwykle złożone – sama produkcja amoniaku wymaga sieci rurociągów o długości 1771 mil w jednym zakładzie BASF (Ludwigshafen), jedynie do przetwarzania i dystrybucji amoniaku na terenie kampusu o powierzchni 10 km2. Amoniak jest następnie wykorzystywany do produkcji nawozów, płynu DEF (Diesel Exhaust Fluid) i wielu innych przemysłowych chemikaliów, w tym dodatków do oleju silnikowego.

„Konsekwencje zamknięcia Ludwigshafen byłyby dalekosiężne, nie tylko w największej gospodarce Europy, ale na całym kontynencie”, pisze The Guardian. Zamknięcie BASF oznaczałoby zamknięcie produkcji samochodów, produktów konsumenckich, chemikaliów rolniczych, chemikaliów do sterylizacji dla szpitali i wielu innych.

W Europie Zachodniej produkcja amoniaku spadła już o 70%, co będzie miało niszczący wpływ na wiosenne nasadzenia w 2023 r. (spodziewać się masowego głodu w całej Europie w latach 2023-2024). Operacje wytapiania metali są zamknięte w ponad 50%, a grupa przemysłowa o nazwie Eurometaux ostrzegła, że bez natychmiastowej interwencji rządu (tj. pieniędzy ratunkowych) Europa stoi w obliczu „trwałej deindustrializacji”, co oznacza, że staje się ekonomicznym pustkowiem .

Z tego listu ostrzegawczego można znaleźć tutaj : (pdf) (podkreślenie dodane)

RE: Europejscy producenci metali nieżelaznych wzywają do podjęcia pilnych działań UE, aby zapobiec trwałej dezindustrializacji wynikającej ze spirali cen energii elektrycznej i gazu

Z powodu kryzysu energetycznego, a także znacznych ograniczeń w produkcji krzemu i żelazostopów oraz dalszych skutków odczuwalnych w sektorach miedzi i niklu, 50% mocy produkcyjnych UE w zakresie aluminium i cynku zostało już wyłączonych z eksploatacji. W ostatnim miesiącu kilka firm musiało ogłosić zamknięcia na czas nieokreślony, a wiele innych jest na krawędzi przed zimą życia lub śmierci dla wielu operacji.

Producenci ponoszą koszty energii elektrycznej i gazu ponad dziesięciokrotnie wyższe niż w ubiegłym roku, znacznie przekraczając cenę sprzedaży ich produktów. Z doświadczenia wiemy, że po zamknięciu zakładu bardzo często staje się on sytuacją trwałą , ponieważ ponowne otwarcie wiąże się ze znaczną niepewnością i kosztami.


Wyobraź sobie Europę bez metali i chemikaliów. Zasadniczo patrzymy na Europę Zachodnią pogrążoną w XVIII wieku, wraz z XVIII-wiecznymi plagami, głodem i nędzą.

Korespondent wojenny Michael Yon ostrzega przed upadkiem Europy w ramach „zielonej” polityki energetycznej

W sobotę opublikowałem wywiad z korespondentem wojennym i analitykiem Michaelem Yonem, który ostrzega, że zauroczenie Europy „zieloną” polityką energetyczną zepchnęło kontynent na skraj ekonomicznej destrukcji, prowadząc do głodu, pandemii i wojny :
Michael Yon tells Mike Adams that Western Europe is DESTROYING itself with "green" energy policies

Michael Yon rozumie, że gdy przemysł europejski zostanie zamknięty, prawdopodobnie utrzyma się na tym poziomie przez wiele lat. Jak ostrzega OilPrice.com w nowej historii, Kryzys energetyczny w Europie nie będzie „jedną zimową historią ”. Z tej historii dowiadujemy się, że kryzys energetyczny będzie wieloletnią katastrofą:

Nawet jeśli krajom europejskim uda się przeżyć zimę, a wydaje się, że tak się stanie, z podobnymi zmaganiami zmierzą się następnej zimy.

„To nie jest jedna zimowa historia, po prostu powiedzmy to bardzo, bardzo jasno” – powiedziała w piątek w wywiadzie dla telewizji Bloomberg Amrita Sen, założycielka i dyrektor ds. badań w Energy Aspects.

Zauważyła, że Europa będzie musiała racjonować popyt, aby móc zrównoważyć rynek nie tylko tej zimy, ale także następnej i potencjalnie kolejnej.

W tym tygodniu Niemcy przesunęły się również o nacjonalizację swojego największego importera gazu, Unipera, aby zapobiec załamaniu się niemieckich dostawców energii i gazu. W całej Europie branże są zmuszone ograniczać lub zamykać produkcję z powodu rosnących cen energii…

Pozostaje pytanie: ilu dużych dostawców energii i gigantów przemysłowych może uratować Niemcy, zanim euro upadnie, z całego dodruku pieniędzy? Jak Niemcy (lub cała Europa Zachodnia) mogą funkcjonować bez energii, metali, żywności i przemysłu?

Produkcja żywności również przechodzi w tryb offline w całej Europie

Nic dziwnego, że kryzys energetyczny powoduje gwałtowny spadek produkcji żywności w całej Europie. Jak donosi RT.com w swoim opowiadaniu, „ Unijni rolnicy ostrzegają przed niedoborami żywności ”:

Producenci warzyw w północnej i zachodniej Europie rozważają wstrzymanie działalności, co jeszcze bardziej zagraża dostawom żywności, w wyniku kryzysu energetycznego uderzającego w kontynent, podał w tym tygodniu Reuters.

Według raportu, gwałtownie rosnące ceny energii i gazu są największymi kosztami, jakie muszą ponieść hodowcy warzyw prowadzący uprawę szklarniową. Dwóch francuskich rolników odnawiających umowy na dostawę energii elektrycznej na 2023 r. powiedziało mediom, że są cytowane ceny ponad dziesięciokrotnie wyższe niż w 2021 r.


Nasuwa się pytanie: jak Europejczycy będą jeść tej zimy, jeśli hodowcy nie będą mogli kupić energii potrzebnej do uprawy żywności? A jak będzie funkcjonował przemysł, gdy firmy takie jak BASF przestaną działać z powodu niedostępności gazu ziemnego?

Niemcy gwarantują upadek przemysłu, chroniąc dostawy gazu do gospodarstw domowych

Polityka rządu niemieckiego wskazuje obecnie na upadek przemysłu w Europie Zachodniej, biorąc pod uwagę, że dostawy energii do domów mieszkalnych mają najwyższy priorytet. Oznacza to, że cięcia w zużyciu energii będą musiały pochodzić od producentów przemysłowych, takich jak BASF. Za pośrednictwem Opiekuna:

Zgodnie z niemieckim prawem gospodarstwa domowe byłyby wyłączone z racjonowania gazu wraz z innymi „chronionymi” klientami, takimi jak domy opieki czy szpitale. Główny nacisk na redukcje musiałby ponieść przemysł, który odpowiada za około jedną trzecią krajowego popytu.

Dlatego przemysł jest celem poważnych cięć w zużyciu energii . Oznacza to, że ogromne, energochłonne mega-korporacje, takie jak BASF, mają niewielkie szanse na utrzymanie się w produkcji przez tę zimę, a zamknięcie ma niemożliwe do poznania długoterminowe konsekwencje.

Dodaj do tego scenariusza ryzyko wojny nuklearnej w Europie, ponieważ Ameryka i kraje NATO wciąż popychają Rosję do pewnego rodzaju eskalacji nuklearnej. Jeśli bomby atomowe zaczną spadać na europejskie miasta, oznacza to koniec nie tylko europejskiego przemysłu, ale także jego systemu finansowego i banku centralnego (EBC).

Jak pisze Leo Zagami na swojej stronie internetowej , „Europa wkrótce stanie się nuklearnym pustkowiem, gdy „obudzony” Zachód zostanie zmiażdżony z powodu przybycia Antychrysta”.

Widzi, jak Europa Zachodnia zapada się w scenariusz typu Mad Max, z niemal całkowitą dewastacją przemysłu, produkcji żywności, aktywów finansowych i nie tylko. David Dubyne powiedział mi w niedawnym wywiadzie, że uważa, iż

Europa Zachodnia nie przetrwa nadchodzącej zimy bez masowego głodu i ludzi zamarzających na śmierć, po których prawdopodobnie nastąpią niepokoje społeczne i upadek walut. Zaledwie wczoraj funt brytyjski gwałtownie się załamał, ujawniając, że europejskie waluty są na krawędzi swobodnego spadku, gdy inwestorzy uciekają z Europy w oczekiwaniu na nadchodzące ekonomiczne scenariusze zagłady, które tutaj opisaliśmy.

To są „końcowe dni” dla Europy

Konkluzja? Wydaje się, że ostatni rozdział Europy Zachodniej jest w toku , gdy samookaleczenie związane z blokadą COVID – po którym następują „sankcje samobójcze” wobec Rosji – doprowadziło europejski przemysł, żywność i instrumenty finansowe na skraj unicestwienia. Europa, którą wszyscy kiedyś znaliśmy, wkrótce zostanie przekształcona w gospodarcze pustkowie, gorsze niż jakikolwiek scenariusz po II wojnie światowej, który można sobie wyobrazić, w tym bombardowanie Drezna przez siły alianckie.

Rzeczywistości niedoboru węglowodorów, która została już rozpętana w Europie, nie da się naprawić w nadchodzących latach, co oznacza, że Europejczycy będą musieli jakoś przetrwać wiele zim przy bardzo małej ilości żywności, energii, przemysłu, miejsc pracy lub energii elektrycznej .

To jest rzeczywisty wpływ urojonej „zielonej” polityki, która idzie w parze z przebudzeniem socjalistów i lewicowych faszystów, którzy zdominowali europejskie rządy. Okazuje się, że nie da się zasilić gospodarki bajkami o transpłciowości i fantazjami na temat energii słonecznej. Bez węglowodorów twoja cywilizacja popada w ruinę .

To jest dokładnie to, co czeka na Europę. Obserwujemy Koniec Dni dla UE, euro, aw szczególności Imperium Brytyjskiego, z porażką londyńskiego City i Watykanu. Dziesięć najważniejszych banków na świecie zostanie zlikwidowanych w całej Europie, co doprowadzi do paraliżującego końca zachodniej infrastruktury finansowej (część programu „wielkiego resetu”).

Każdy, kto nie chce zostać finansowo unicestwiony, prawdopodobnie powinien uważnie przyjrzeć się fizycznemu złotu i srebru lub innym aktywom w świecie rzeczywistym, które nie znikną w wyniku finansowego załamania.

Warto zauważyć, że wiele aktywów również stanie się znacznie tańszych, ponieważ niszczenie popytu przyspiesza. Obserwuj, jak ceny samochodów, domów, broni, amunicji i niektórych towarów spadną w nadchodzących miesiącach, gdy zachodnie społeczeństwa zbankrutują i pogrążą się w chaosie społecznym i rewolucjach politycznych.

Dowiedz się więcej z dzisiejszego podcastu dotyczącego aktualizacji sytuacji na stronie Brighteon.com:
Situation Update, Sep 26, 2022 - Europe to become "ECONOMIC WASTELAND" as industry dies and banks fail
Piotr Piotr
Krystian N.
już ci wszystko w wyszło z tego czarnego gardła?
Krystian N.
@Piotr Piotr możesz ubeku spokojnie komentować pod moim wpisem a nie zaśmiecać wątek m.rekinkowi. Tylko dzięki jego pobłażliwości ta żenująca debata w ogóle ma miejsce.
PS. Przepraszam m.rekinka za mini-prywatę na jego wpisie.More
@Piotr Piotr możesz ubeku spokojnie komentować pod moim wpisem a nie zaśmiecać wątek m.rekinkowi. Tylko dzięki jego pobłażliwości ta żenująca debata w ogóle ma miejsce.

PS. Przepraszam m.rekinka za mini-prywatę na jego wpisie.
Piotr Piotr
Krystian N.
licz się ze słowami
Dawid D.
Ostatni gasi swiatło.
Krystian N.
No ale jak Braun powiedział, że należy przywrócić stosunki gospodarcze z Rosją to go nazwali zdrajcą. A ten zdrajca próbuje ratować świat. C'est la vie.
PS. Pozdrowienia dla ubeka @Piotr Piotr, który blokuje wszystkich o niepiotrowych poglądach!More
No ale jak Braun powiedział, że należy przywrócić stosunki gospodarcze z Rosją to go nazwali zdrajcą. A ten zdrajca próbuje ratować świat. C'est la vie.

PS. Pozdrowienia dla ubeka @Piotr Piotr, który blokuje wszystkich o niepiotrowych poglądach!
Piotr Piotr
"
W 2022 r. Chorwację odwiedziło ponad milion Polaków"
Piotr Piotr
"kryzys energetyczny powoduje gwałtowny spadek produkcji żywności w całej Europie."
do ludzi dalej nie dociera w jakiej sytuacji się znajdują
"
To jest dokładnie to, co czeka na Europę. Obserwujemy Koniec Dni dla UE, euro, aw szczególności Imperium Brytyjskiego, z porażką londyńskiego City i Watykanu."
Walczyć o prawdę
Upadek moralno-religijny współistnieje z upadkiem gospodarczym i zapowiadającą się już ruiną ekonomiczną Europy i całego zachodu.