Clicks1.7K
pl.news
1

De Mattei jest przekonany, że wie, kto jest ghostwriterem Viganò

Roberto de Mattei opublikował na CorrispondenzaRomana.it (23 czerwca) więcej na temat swojego twierdzenia, że arcybiskup Viganò korzysta z "ghostwritera".

Viganò stanowczo zaprzeczył twierdzeniom de Matteiego. Według De Matteiego "ghostwriter" to niejaki Pietro Siffi (52), który używa różnych pseudonimów, między innymi "Cesare Baronio" (OpportuneImportune.blogspot.com). Pomógł on zorganizować apel Viganò z maja 2020, zbierając podpisy, używając swojego nazwiska i adresu e-mail.

De Mattei argumentuje za pomocą badań, które nazywa "stylometrycznymi" i porównuje teksty Viganò i Siffiego, ich elementy leksykalne i stylistyczne. Obaj używają podobnych zwrotów, kreatywnych słów i pomysłów, jak "idol" dla Vaticanum II, "rytu montanistycznego" dla Nowej Mszy itd. Oprócz zbieżności słownych istnieje "ten sam ton" – uważa de Mattei.

Siffi przestał publikować na swoim blogu w 2020 roku, kiedy Viganò zaczął pisać częściej. De Mattei kwestionuje nie inteligencję Siffiego, ale jego uczciwość. Urodzony w Wenecji Siffi był seminarzystą PiusX i w Instytucie Chrystusa Króla, ale opuścił oba miejsca.

W 2010 r. rozpoczął działalność w zakresie projektowania wnętrz, oferując akcesoria do wyposażenia wnętrz i ekskluzywne tkaniny artystyczne. Rok później Siffi założył wraz Fabio Zardim studio dekoratorskie, które zajmuje się układaniem kwiatów i organizacją ślubów, w tym homoseksualnych pseudoślubów - o czym informują na swojej stronie internetowej.

"Obecny lub były" partner biznesowy Siffiego, Zardi, ma ten sam numer telefonu. De Mattei nazywa Siffiego "postacią przyjazną gejom", sądząc po jego publicznym wyglądzie, ale mówi, że nie chce wnikać w "życie prywatne" Siffiego.

W zeszłym roku Viganò został skrytykowany za swojego angielskiego tłumacza.

#newsMxnelvrmds
CÓRKA MARYI
SERDECZNIE ZAPRASZAM: SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!! 🤗